Dřinu z přípravy musíme zúročit v extralize, přeje si Martin Čakajík

Plzeň - Ačkoliv není Martin Čakajík příliš vysoký, patří bezpochyby k pilířům plzeňské obrany. Jeho jedovaté střely od modré čáry jsou postrachem soupeřů. Když tento šikovný obránce, působící na západě Čech již třetím rokem, dostane jenom trošku prostoru, dokáže ho využít na maximum. A častokrát končí puk v síti. Martina si oblíbilo i plzeňské publikum, kterému chce dělat v letošní sezóně jenom radost. "Všichni se už moc těšíme, příprava byla dlouhá a teď je to tady. Když je plný stadion a bouřlivá atmosféra, je to paráda, " říká v našem rozhovoru.

Dobrý den Martine. Zítra začíná další ročník extraligy. Těšíte se, nebo jste nervozní?
Nervozní nejsem, určitě se moc těším. Příprava byla dlouhá a teď přichází to, na co se všichni těšíme celé léto. Přicházejí zápasy, ve kterých o něco jde a my se budeme snažit udělat maximum, abychom fanoušky potěšili.

Jaká byla letní příprava? Vyhráli jste osm zápasů z jedenácti, to je důvod ke spokojenosti...
Tak určitě jsme spokojeni, odvedli jsme dobrou práci a musíme jí zúročit v extralize. Samozřejmě víme, že to bude těžké, soupeři jsou silní, ale věřím, že jsme dobře připraveni. Doposud šlo jenom o přípravu, snad navážeme na dobré výkony i v samotné soutěži.

Ze začátku máte ale poměrně těžký los - nejdříve Zlín, pak Mladá Boleslav a v neděli Sparta...
Určitě jsou to silní soupeři. Zlín bude nevyzpytatelný, Boleslav je nováček, bude se chtít předvést. Dá se očekávat plný dům, diváci je poženou dopředu. A Sparta je tým hvězd, mají spoustu výborných hráčů a to bude myslím skvělý zápas.

Zlínu se v přípravě moc nedařilo, o to těžší ten zápas asi bude, že?
Bezpochyby. Zlínu se sice moc nedařilo, o to víc se bude chtít ukázat. Ale my musíme hrát zodpovědně. Doufám, že nás diváci podpoří a my s jejich pomocí vyhrajeme.

Máte nějaký rituál v kabině, který je před každým zápasem?
Ne, nemáme. Každý se soustředí na svůj výkon. Samozřejmě se hecujeme a motivujeme, abychom byli správně nažhavení, ale nějaký speciální rituál nemíváme.

A vy osobně nějaký máte?
Nemám. Já se soustředím. A někdy se pomodlím k Bohu.

Už máte nachystanou hudbu do kabiny?
V kabině pořád něco hraje. (smích) Jsou tam Kabáti a další. Ale to až vždycky po zápase. Během přestávek ne.

Jak si od hokeje odpočinete?
Volný čas trávím s přítelkyní. Občas zajdeme do kina. V poslední době jsem také začal hrát golf.

Láká Vás ještě zahraniční angažmá?
Určitě, ale samozřejmě záleží na mých výkonech. To je sen asi každého hokejisty vyzkoušet si nějakou jinou ligu. Mě by lákalo asi nejvíce Švédsko.

Je nějaký zápas, na který nikdy nezapomenete?
V hokeji člověk prožije spoustu zážitků. Žádný konkrétní zápas mi teď nenapadá. Jsou ale momenty, na které si člověk rád vzpomene. Ať už to bylo ve slovenské lize, nebo třeba první zápas tady.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.