Jekabs Redlihs si pochvaloval povedený zápas, Tomáš Vlasák byl rád za proměněný nájezd

P a r d u b i c e – Po postupu z předkola přes Třinec čekaly na Lasselsberger ve čtvrtfinále Pardubice. Samozřejmě se začínalo na východočeském ledě. Až do 51.minuty drželi vítězství domácí. Jenže pak přišla plzeňská přesilovka, k puku se dostal Vlasák a překonal Lašáka. Vyrovnané utkání dospělo až k samostatným nájezdům, rozhodl opět Vlasák. Výborný zápas v plzeňském dresu odehrál Jekabs Redlihs. „Dnes jsem sehrál nejlepší zápas,“ říká sám lotyšský obránce.

Těsný výsledek nemusel být vůbec zdaleka tak těsný. Pardubice dokonce několikrát za zápas netrefily zcela odkrytou plzeňskou branku. „Štěstí dnes bylo rozhodně na naší straně,“ umívá se Jekabs Redlihs. „Ale nikdo neví, co se stane zítra. Třeba budeme lepším týmem a štěstěna se přikloní k pardubickým. Někdy stojí při jednom, jindy při druhém,“ dodává ještě. „Byl to velmi vyrovnaný zápas. Nikdo nechtěl udělat chybu,“ popisuje první utkání čtvrtfinálové série Redlihs.

Dalo by se říct, že na plzeňské straně dnes dominovala obrana. „Takové jsou plány pro play-off. Hrát dobře dozadu, zkoušet ujíždět do protiútoků a vyhrát,“ přibližuje tvrdý bek taktiku. „Celá série bude podobná jako dnes. Tak vyrovnaná. Podle mě se bude vyhrávat na jeden gól,“ řekl. I z osobní stránky bylo pro lotyšského beka dnes povedené utkání. „Dneska jsem sehrál nejlepší zápas,“ potvrdil obránce. „Ale je to týmová práce. Někdy se daří mně, jindy zase někomu jinému. Snažil jsem se jen pomoci a z toho se vlastně přihodil takhle dobrý zápas,“ pousmál se

Modrobílí vyrovnali až v 51.minutě. A poté dotáhli zápas až k samostatným nájezdům. Ani za nepříznivého stavu však neztráceli naději. „Vždycky musíte věřit, že se zvednete a dáte gól. No a nakonec jsme ještě vyhráli,“ řekl s úlevou řízný obránce. „Radši bych ale vyhrál v základní hrací době. Penalty jsou velmi stresující,“ prohlásil na závěr se šťastným úsměvem na tváři.

Jestliže z obránců sehrál povedený zápas Redlihs, tak z útočníků se rozhodně zadařilo Tomáši Vlasákovi. „První třetinu byly Pardubice lepší, dostaly se do vedení. Ale od druhé třetiny se to malinko začalo vyrovnávat a třetí část jsme hráli tak, jak jsme si předeslali, vyrovnali jsme, v prodloužení to byl vabank a nájezdy jsou vždy loterie,“ zhodnotil nejlepší plzeňský střelec první čtvrtfinále. Také on nemohl zapomenout na dnešní kvalitní plzeňskou obranu. „V play-off je hra dozadu základ, nemůžeme se pouštět do zběsilého útočení,“ potvrdil obrannou taktiku týmu.

Pardubice přestřílely Plzeň 46:27. To se mockrát Západočechům nestává. „Vždycky každého přestřílíme a prohrajeme, dnes jsme dokázali vyhrát i na méně střel,“ pousmál se Vlasák. Po první dvacetiminutovce byl rozdíl v střelbě ještě markantnější. Navíc ve 20.minutě se domácí dostali do vedení. „Chtěli jsme uhrát 1.třetinu na 0:0, bohužel se to nepovedlo. Oni se gólem trochu nakopli, my jsme se dostali k našemu hokeji až ve třetí třetině,“ vzpomněl Vlasák na nepříjemnou situaci.

Až z jeho hole přišlo kýžené plzeňské vyrovnání. „Do konce nezbývalo moc času, museli jsme zkoušet chodit do útoku. Pak Martin Straka zavezl puk a Pavel Vostřák mi od mantinelu nádherně přihrál,“ popsala plzeňská „dvacet šestka“ gólovou situaci. Věc, o které se asi ještě bude dlouho mluvit nastala v sedmé minutě prodloužení. Pardubičtí vstřelili a vlastně nevstřelili gól. Rozhodčí ho nejprve uznal, hráči už se radovali. Nakonec se však zkoumal záznam hry, verdikt byl opačný. „Kdyby tohle uznali jako vítězný gól, byl by to nesmysl. Honza Chábera byl natlačený do branky. Věřil jsem, že ho neuznají,“ popsal svůj pohled na celou záležitost. V nájezdech celé utkání nakonec právě Tomáš Vlasák rozhodl. „Jsem rád, že se i povedlo dát, že to vyšlo v pravou chvíli a je zapomenuto těch osm, co jsem nedal v základní části,“ kvitoval konečně úspěch penaltách. Původně měl jet jako druhý nakonec se ale prohodil s Romanem Tomasem. I díky tomu se nájezdy rozhodly a v poslední sérii.