Bude to těžší než před pěti lety, myslí si Tomáš Vlasák

Plzeň - Den D, hodina H, série S se kvapem blíží. Na tréninku plzeňských hokejistů byla vidět velká pohoda a dobrá nálada. Ačkoliv si každý plzeňský fanoušek vzpomněl na sérii před pěti lety a v duchu doufá, že by letošní sezóna mohla dopadnout obdobně, Tomáš Vlasák varuje: "Pardubice přistoupí k této sérii jinak. Bude to ještě těžší!"

Jak se těšíte na čtvrtfinálové boje?
Určitě se těšíme samozřejmě. Bude to těžké, ale jsme nažhavení a zítra uvidíme.

Čtvrtfinále je v Plzni po pěti letech…
Já jsem tady sice nebyl celou tu dobu co tu nebylo play off, ale kluci to už říkali. Všichni jsme rádi, že se to podařilo.

Při poslední účasti vyřadila Plzeň právě Pardubice, které vyhrály základní část. Věříte, že by se mohla historie opakovat?
Vždycky se může opakovat. Víme o tom my, ale vědí o tom i Pardubice a ta událost je teď pro ně velký strašák, takže do toho určitě nepůjdou tak, jako do té série před pěti lety. Osobně si myslím, že to bude daleko těžší.

V čem vidíte hlavní výhodu Pardubic?
Je to útočně laděné mužstvo a mají i dobré obránce. Velkou sílu mají v domácím prostředí, kde mají vynikající publikum. Celou sezónu měly vyrovnané výkony. V téhle sérii jsou určitě favoritem.

A jaká výhoda je ve Váš prospěch?
Do čtvrtfinále jsme proklouzli přes Třinec v pátém zápase. To nám, myslím, dodalo sebevědomí. Další výhodu vidím v tom, že Pardubice musejí a my můžeme.

Kdyby došlo v sérii na nájezdy, budete si věřit? Po celou sezónu je to pro Vás spíše strašák, že?
Samozřejmě je trénujeme. V sezóně je to trochu jiné. Tam pořád už nějaký bod máte. Teď, když budou nájezdy, bude to o vítězství. Nervy budou tedy pracovat na obou stranách stejně.

Vy osobně si na nájezdy věříte?
Určitě bych jel. Když by už na to došlo, určitě bych se snažil, abych ho proměnil.

Jaký tipujete výsledek série?
Nevím. To lze hrozně těžko říct a vůbec si netroufám odhadnout.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.