Výhra v základní části je zatím nejvyšší meta, které jsem dosáhl, libuje si Jan Dresler

Plzeň - Neúnavný bojovník, který si se soupeřem nebere servítky. Jeho černá práce však není tolik na očích diváků. Někdo ji však udělat musí. V plzeňském kádru padla tato úloha na Jana Dreslera, který začíná v modrobílém dresu již čtvrtý rok. V loňské sezóně nasbíral ne příliš lichotivých -11 v hodnocení +/-. Se statistikami si však hlavu neláme: "Vyplývá to z mé úlohy na ledě, vysvětluje."

Jak byste ohodnotil loňskou sezónu?
Myslím, že byla úspěšná. Je jen škoda play off. Věřili jsme si, že půjdeme dál. Je ale vidět jisté zlepšení a snad bude trvalé. Doufám, že pohár letos obhájíme.

Kam řadíte loňskou sezónu ve Vašem hokejovém životě?
Základní část jsme vyhráli, takže je úplně nejvyšší metou, které jsem zatím dosáhl. V play off už jsme byli dál, tak bych řekl, je takovým lepším průměrem.

V plusových a minusových bodech jste nasbíral -11. Jak jste se cítil na ledě?
Nic zvláštního jsem nepociťoval a nevytvářel jsem na sebe žádný tlak. Vyplývalo to i z mé úlohy na ledě, protože jsem víceméně pouze bránil a plusové body se sbírají jinde. Záporné body jsou tedy i dílem toho, jakou úlohu jsem na ledě vykonával.

Za Vaše působení v Plzni má tato statistika sestupnou tendenci. (+8, -1, -12) Čím to je?
Také jsem si všiml. Snad se letos zase vrátím do plusu a obhájím svou první sezónu v Plzni. Je to hodně o štěstí. Záleží, jak útočníci dávají góly, statistika +/- může být dosti zavádějící.

Jak se cítíte po právě uzavřené letní přípravě?
Těším se na dovolenou. Příprava byla dlouhá a náročná. Odpočinu si a začnu se chystat na led.

Sledujete jak se vede rodným Vítkovicím?
Sleduji. Jsem v kontaktu s některými hráči, kteří tam ještě působí. Je ale pravda, že z mančaftu, který jsem znal, moc lidí nezůstalo. Jsme ale v kontaktu a Vítkovice sleduji.

Těšíte se vždycky na zápasy s Vítkovicemi?
Těším se. Vždycky jsou zápasy s Vítkovicemi pro mě větší motivace, ale nijak to neprožívám.

Jaký je Váš nejneoblíbenější soupeř a proč?
V letošní sezóně jím byly asi Vary, protože jsme u nich dvakrát prohráli. Jinak ale nemám vyloženě oblíbeného nebo neoblíbeného soupeře.

Jak strávíte 14 denní volno?
Budu střídavě v Plzni a Ostravě, protože si tu musím vyřídit bydlení. Na chvilku se chci ještě podívat domů, ale žádnou dovolenou neplánuji.

Jako jediný hráč z plzeňského kádru vážíte přes 100 Kg. Je to spíše výhoda nebo nevýhoda?
(úsměv) Snažím se váhu dostat pod sto kilo. V průběhu sezóny pod tuto hranici většinou jsem. Výhoda ani nevýhoda to ale není. Musím akorát své váhy využívat a pracovat na rychlosti, abych moji váhu utáhl.