Salfický je zpět v Ústí nad Labem, v semifinále očekává kvalitní tým

Ústí nad Labem – Angažmá pro hokejisty extraligové Plzně 1929 již letos skončilo, a tak po dohodě západočeského celku s ústeckým vedením posílí prvoligový tým Jakub Jeřábek a Jan Kovář, zpět se také vrací legendární gólman Dušan Salfický. Maskovaný muž zhodnotil v rozhovoru kluby, ve kterých letos působil a odvážil si i tipnout největší favority na titul Tipsport extraligy.

Téměř devětatřicetiletý brankář hodnotí působení ve městě piva kladně. V základní části nastoupil ke dvanácti utkáním, v předkole play-off se v brankovišti Plzně ale předvedl jen po poslední dvě třetiny druhého duelu v Litvínově. Po prvním dějství střídal za stavu 3:1 pro Litvínov Luboše Horčičku. „Tím, že jsme nakonec dokázali vybojovat předkolo, to bylo dobré. Ale po základní části, kdy jsme bojovali každý zápas o „bytí-nebytí“, přišlo určité uspokojení, ubývaly síly a zranili se nám také klíčoví hráči. Litvínov nás předčil v hladovosti po gólech, byli důrazní před brankou a měli více hráčů, kteří tvořili hru. Střetnutí byla vyrovnaná, rozhodly maličkosti,“ zavzpomínal někdejší reprezentant.

V aktuálním ročníku vystřídala dvaasedmdesátka tři štace. „V Litoměřicích to bylo skvělé a jsem rád, že mi dali v těch devíti kláních příležitost. Doufám, že byli spokojení a že co se očekávalo, se také splnilo. Byla tam pohoda, výborná divácká kulisa a po pár vítězných duelech se mluvilo i o play-off. Předtím jsem byl i na šest utkání v Ústí nad Labem, kde jsem se do toho opět dostal. Co se týče Plzně, byla zde hektičtější atmosféra, probíhaly odečty bodů. Nehledám ale nikde plusy a minusy a podle mého, když už mě někde do branky pustili, tak jsem nijak nevyhořel a nebyla to tragédie,“ popisoval zkušený maskovaný muž.

Salfický má i své favority na vítěze titulu české nejvyšší soutěže. „Moji favorité jsou Vítkovice, Liberec, Pardubice. Východočechům bych to přál ale nejvíce,“ říká.

Po dobu pobytu v kádru Plzně bedlivě pozoroval i dění v první lize. „Sledoval jsem kluky a na dálku jim fandil. Vývoj série s Vrchlabím mě nikterak nepřekvapil, znám to z loňské a předloňské sezony. Play-off je vždy vyrovnané, výborně jim zachytal Vladislav Koutský. Navíc je první kolo vyřazovacích bojů pro první čtyři mužstva hodně těžké, nejsou nerozehraná,“ tvrdí chrudimský rodák.

Od dalšího protivníka, kterým je Havlíčkův Brod, očekává více branek. „Mají více hráčů do koncovky než třeba Vrchlabí, přijedou kvalitní hokejisté se zkušenostmi z extraligy. Musíme se na to psychicky připravit, hrát týmově a čekat, že to třeba bude i bolet,“ vysvětluje.

S Dušanem Salfickým míří z Plzně na sever i Jan Kovář a Jakub Jeřábek. Salfický věří, že tyto opory budou pro klub přínosem. "Oba hráli v předkole play-off výborně. Budou se muset srovnat s mužstvem a také trochu jinačím hokejem. První zápas jim hodně pomůže," věří ikona pardubického hokeje.

Známý showman až možná překvapivě uznal, že právě není čas na nějaké srandičky. "Bude důležité soustředit se na práci," uzavřel.