Tomáš Frolo #14

Tomáš Frolo #14: V play-off to to bude úplně jiný hokej

Plzeň - Rodáka ze slovenské Povážské Bystrice si vytáhl do Česka Vsetín na přelomu tisíciletí. Do extraligy nakoukl v tamní klubu, Třinci, Českých Budějovicích i Mladé Boleslavi, v baráži o extraligu pomáhal Kladnu. Nyní kariéru mohlo ukončit vážné zranění zad, nakonec z toho byla „naštěstí“ pouze čtyřměsíční pauza. „Musel jsem toho hodně dohánět a rád bych poděkoval všem, kteří se o mě starali, pracovali se mnou a díky nim se cítím jakž-takž dobře,“ myslí na své okolí třicetiletý Tomáš Frolo.

Tomáši, jak probíhá v týmu Plzně reprezentační přestávka?
Měli jsme dva dny volna na doléčení šrámů a trošku vydechnutí. Nyní se snažíme hlavně nahnat kondici, abychom naší hru ještě oživili a samozřejmě nechybí ani různé taktické věci.

Jste za volno po vašem návratu rád nebo byste nejraději teď co nejvíce hrál?
Oni jsou reprezentační akce dané, každý ví, kdy bude pauza, takže to nějak zvlášť ani neřešíme. Navíc po základní části ještě nějaké dny volna budou.

Jak se tedy nyní cítíte?
Takové sřídavě-zataženo, čekal jsem však, že to bude horší. Poměrně to ujde, ale stále je co pilovat.

Předpokládám, že mluvíte hlavně o kondici…
Po operaci jsem pár týdnů pouze ležel v nemocnici, to jsem samozřejmě nemohl dělat nic. Následně jsme začínal na rotopedu a pomalu rehabilitoval s fyzioterapeutem. Většina kondice byla po dlouhém období bez pohybu pryč, letní přípravu jsem prakticky dělal zbytečně, ovšem to samozřejmě nikdo nemohl tušit, co nastane. Musel jsem toho hodně dohánět a rád bych poděkoval všem, kteří se o mě starali, pracovali se mnou a díky nim se cítím jakž-takž dobře.

Přesto návrat na led byl hodně i z vaší iniciativy…
Tak ono mě už moc nebavilo jen trénovat, takže jsem na kouče trochu tlačil, abych mohl nastoupit co nejdříve. Teď je stejně týden volna, takže kdyby se vyskytl nějaký fyzický problém, měl bych čas dát to zase do pořádku, ale naštěstí se cítím dobře. Doktoři mi stejně řekli, že to prověří až zápasy.

A rozhodně jste nevypadal nějak limitován, tvrdé souboje, které k vám patří, diváci hlasité oceňovali…
Něco jsem za tu dobu zameškal, tak jsem si to musel hned napravit (smích)

Na pozápasových děkovačkách opět nechyběl váš potomek…
Když jsem nehrál, tak jsem ho alespoň pouštěl s Tomášem Pitulem. On je šťastný, když tam může s hráči být a připadat si důležitě, takže měl velikou radost. Hlavní ale je, že se nám daří vyhrávat.

V posledním kole jste se přiblížili zase o kousek Spartě, sledujete tabulku?
Určitě není cíl je nahánět. Snažíme se každý zápas odehrát tak, abychom ho vyhráli a měli z něho dobrý pocit. Já doufám, že v play-off nám forma minimálně vydrží a musíme se pokusit ještě víc zlepšit, protože to bude úplně jiný hokej než v základní části.

Jak se díváte na sraz Jan Kováře s bratrem Kubou v reprezentaci?
Samozřejmě to kabinou prolétlo, je to opravdu pěkné, rodiče musí mít radost, že to kluci dotáhli až do národního týmu.

Děkuji za rozhovor, ať se daří!