Josef Straka

Hokej je v Čechách trochu jiný, musím si rychle zvyknout, říká Josef Straka

Plzeň - Indiáni ve svých řadách přivítali dalšího ztraceného syna. Modrobílí dres po letech opět oblékl Josef Straka. "Samozřejmě se vše trochu změnilo, ale jsem tu teprve chvilku, vše poznávám za pochodu. Hra samotná hra až tolik ne, Plzeň se vždy prosazovala důrazným rychlým hokejem," popisuje.

Josefe, jak byste zhodnotil zápas s Mountfieldem?
Určitě to nebylo dobré, nezískali jsme ani jeden bod, pro který jsme sem jeli. Škoda, že jsme nenavázali na výkon z úvodní třetiny a nepodařilo se nám vstřelit druhý gól, pak bychom si asi nějaký bod odvezli.

Hlavně ve druhé části mohla Plzeň výrazně brankově odskočit…
To rozhodlo. Měli jsme několik tutových šancí, nevyužili je a najednou prohráváme. Když pak Mountfield odskočil na rozdíl dvou branek, závěr si, i přes naší snahu, pohlídal.

Jak jste se vy osobně cítil?
Nebylo to samozřejmě ono, téměř tři týdny jsem nehrál zápas. Navíc hokej je v Čechách trochu jiný, musím si rychle zvyknout a doufám, že v neděli to již bude lepší a urveme i nějaké body.

Jak moc se vše v Plzni změnilo?
Samozřejmě se vše trochu změnilo, ale jsem tu teprve chvilku, vše poznávám za pochodu. Hra samotná hra až tolik ne, Plzeň se vždy prosazovala důrazným rychlým hokejem, akorát jsme dříve dávali více branek (úsměv) To se ale snad již příště změní.

Jak se zrodilo vaše působení na západě Čech?
My už jsme byli v nějakém kontaktu v létě, tam to však ještě nedopadlo. Po mém ukončení působení ve Švýcarsku jsme jednání obnovili a dohodli jsme se na měsíční zkoušce. Uvidíme, jak budou po těch šesti či sedmi zápasech obě strany spokojené, jak trenéři budou nahlížet na mé výkony a třeba se dohodneme do konce sezóny.

Stihl jste v zahraničí nějak Plzeň sledovat, například loňský zisk titulu?
Určitě. Když jsem byl v zahraničí, neustále jsem měl české televize, v dnešní době internetu jsem byl kontaktu s klukama pořád, takže jsem věděl všechno.

Váš útok byl trochu zvláštní – nejzkušenější hráč Martin Straka, na druhou stranu premiérující Indrák…
Tady v tom určitě problém nebyl, trénovali jsme vlastně již od úterý spolu. Spíše dnes hra celého mužstva nebyla ideální, hráli jsme zakřiknutě, trochu v křeči. Jak jsem již říkal, škoda, že jsme nezvýšili na rozdíl dvou branek, to by nás všechny uklidnilo.

Jak moc se těšíte na plzeňské fanoušky?
Určitě se moc těším. Ale utkání s Libercem je ještě daleko, musíme se nyní soustředit na neděli a přivézt jim nějaké body.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!

FOTO: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz.