Rozhovor Divíšek

Tomáš Divíšek: Znám svou pozici a udělám všechno pro tým

Plzeň - Ve středu se poprvé na tréninku indiánů objevil útočník Tomáš Divíšek, který bude v Plzni působit na měsíčním hostování z Mostu. Zkušený forward by měl oživit útočné řady a koncovku Škodovky.

Zkušený a extraligou protřelý útočník Tomáš Divíšek přichází na měsíční hostování z prvoligového Mostu, kde zahájil letošní sezónu. „Volal mi agent, že Plzeň má zájem. Bylo to docela narychlo, ale říkal jsem hned, že pokud mě chtějí, tak do toho jdu,“ uvádí okolnosti přesunu z Mostu do Plzně pětatřicetiletý centr.

Tomáš Divíšek v úvodních osmi zápasech nového ročníku první ligy nasbíral v mosteckém dresu sedm bodů za jeden gól a šest asistencí. Nyní by své zkušenosti měl zúročit v dresu s okřídleným šípem na hrudi. „Mluvil jsem s Martinem Strakou až včera tady v Plzni. Měl jsem i pohovor s trenéry, kde jsme se bavili o mé roli v týmu, i o tom, co se ode mě čeká,“ říká Divíšek.

Za Plzeň už Tomáš Divíšek nastoupil v letech 2006 až 2008 a ve druhé sezóně nosil také kapitánské céčko. „Mně se tu hrálo vždycky dobře. Je tu super zimák a hlavně skvělí lidé. Odehrál jsem tu sice jen dva roky a žádný velký výsledek jsme neudělali, ale ti lidi fandili pořád. Doufám, že to bude i teď,“ věří Divíšek.

Obnovená premiéra v plzeňském dresu čeká Tomáše Divíška na ledě brněnské Komety, kde také hrál ve dvou sezónách a v ročníku 2011/12 došel s Kometou až do finále. „Doufám, že to bude vítězné utkání pro nás. Hraju v Brně hrozně rád. Bude to první zápas, takže sám od sebe nečekám zázraky. Musíme se nejprve sehrát, ale to bude jen chvilka,“ myslí si odchovanec pražské Slavie.

Od Tomáše Divíška se čeká nový impuls do útočných řad a do koncovky, která Plzeň zatím trápí. „Jeden hráč s tím nic nezmůže, teda kromě Martina Straky. Příchod někoho nového je vždy impulsem pro dané mužstvo. Sice je to klišé, ale musím hrát jednoduše, hlavně v přesilovkách. Když to nejde, tak ani ten nejchytřejší člověk nepřijde na to proč,“ říká útočník, jenž trénuje ve formaci s Jánem Sýkorou.