Tomáš Pitule opět doma

Ztracený syn Tomáš Pitule: Je to takový nový start

Plzeň – Domů se po roce vrací pětadvacetiletý útočník Tomáš Pitule, který se vydal vstříc rytířskému dobrodružství. V kladenském dresu odehrál plzeňský odchovanec čtyřiapadesát utkání a připsal si dvaačtyřicet bodů!

Tomáši, jak probíhal váš návrat zpět na západ Čech?
Já měl nejprve náznaky, že Martin Straka chtěl, abych se vrátil. Tak jsem se šel sám zeptat, jak to příští rok vidí a on mi řekl, že mě chtějí a počítají se mnou. Pak to již bylo jen o dolaďování podmínek jako délka smlouvy a podobně. Celkem to bylo všechno rychlé a bez problémů.

Máte již náznaky na vaše umístění v sestavě?
Bylo mi řečeno, že bych měl hrát s Ryanem. Já to beru a budu dělat vše proto, abych odvedl, co se po mně chce. Třeba časem se mohu posunou výše, záleží pouze na mě, jaké budu podávat výkony. Takhle to tedy bylo od Martina dané a uvidíme, jak to bude dál. Já se budu snažit, aby to bylo co nejlepší.

S Ryanem jste již hrál, stačí jen oprášit starou souhru, že?
Přesně tak. Já si myslím, že to nebude žádný problém. Ryan tu teď sice není, ale pak si určitě sedneme a něco si k tomu řekneme. Já věřím, že nám to bude klapat.

Vrátil jste se v kabině na své místo?
Nene, mám jiné a vlastně i číslo. Já jsem rád, je to takový nový start, tak doufám, že mi to přinese štěstí.

Jiná úloha v týmu, místo v kabině, číslo. Co je ještě nové?
Tady je trošku širší hřiště, na Kladně je nejužší, co může být, to je velký rozdíl. Ale musím se na to připravit, má úloha byla nějaká a nyní bude trochu jiná, takže já se pokusím zužitkovat zkušenosti, které jsem minulý rok získal a věřím, že mi to jenom pomůže.

Rok mimo Plzeň tedy berete pouze pozitivně?
Určitě, já o tom mohu mluvit jedině v dobrém. Jsem rád, že jsem do Kladna šel. Měl jsem jinou úlohu než tady, hrál jsem ve druhé lajně, chodil jsem na přesilové hry, udělal jsem nějaké body, narostl mi čas na ledě snad o dvě stě procent, takže to všechno bylo znát

Jen ten předčasný konec, že?
Samozřejmě. Já si myslím, že do útoku jsme měli mančaft extraligový, akorát jsme měli trošku problémy v obraně, ale pak zase přišel Tomáš Kabele. Těžko říct, kde byl nakonec problém, každopádně brzké vyřazení je zklamání, minimálně baráž jsme měli udělat.

Pojďme již k Plzni, jak jste si užil volno?
Minulou sezónu jsem toho odehrál docela hodně, měl jsem hodně času na ledě, takže jsem se snažil hlavně odpočívat. Ovšem snažil jsem se pochopitelně někým způsobem udržovat, ale nic velkého. Šel jsem se proběhnout nebo zašel do posilovny, ale hlavně jsem si chtěl odpočinout. Například první trénink rozhodně nebyl lehký, měli jsme kruhová cvičení, pak jsme se šli ještě pořádně proběhnout, takže určitě to nebyl ze začátku rozkoukávající trénink.

Co máte vy osobně na letní přípravě nejvíce neoblíbené?
Asi ten běh. Pro nás, co vážíme trošku více, je to jiné než pro ty, co mají třeba pětasedmdesát kolo. (smích) To je tedy asi nejtěžší pro mě. Navíc jsem slyšel, že běhat budeme hodně, tak se na to musím připravit.

Ale kola budou také, že?
Ano, zůstávají. Ale je asi dobře, že se změnilo místo a pojedeme na Železnou Rudu. Na Zadově už to většina z nás znala jako doma, takže změna jistě bude ku prospěchu věci.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů!