Rozhovor Dominik Simon

#94 Dominik Simon: Tlak byl ohromný, trošku to z nás spadlo

Praha – Dominik Simon se s českým výběrem probojoval na mistrovství světa v Praze do semifinále! Ve čtvrtek byl součástí skvělého duelu, ve kterém Češi vyřadili Finy ve čtvrtfinále. Po pátečním tréninku jsme s Dominikem mluvili o tom, co od nadcházejícího utkání očekává.

Dominiku, vypadá to, že na tréninku panovala výborná nálada. Spadlo to z vás trochu po čtvrtfinále, které rozhoduje o úspěchu a neúspěchu?
Nálada je výborná už od začátku, i díky tomu jsme vyhráli ten poslední zápas, který byl psychicky hrozně náročný. Tlak byl ohromný, takže to z nás malinko spadlo, ale zase nás čeká další zápas a půjdeme do toho úplně stejně.

Byl po zápase vůbec čas výhru trošku oslavit, nebo jste se museli hned začít soustředit na utkání s Kanadou?
Ne, ta euforie byla ohromná, byli jsme strašně rádi, že jsme to zvládli. Na každém bylo vidět, jak moc si to užívá, takže jsme to určitě trochu oslavili, ale teď už se opravdu zase soustředíme na další zápasy.

Jakub Voráček popisoval, jak emotivní byly momenty po tom pátém gólu, kdy pohledem hledal v hledišti svoji rodinu. Jak to bylo u vás?
Měl jsem tady samozřejmě taky rodinu, mámu s tátou a přítelkyni, a potom nejbližší přátele a kamarády, se kterými to ještě po turnaji taky oslavíme.

V semifinále vás čeká Kanada, tedy soupeř, se kterým jste se už na turnaji potkali. Jak se na tento duel připravujete a co očekáváte?
Musíme se samozřejmě připravit co nejlépe. Budeme mít ještě videa a budeme se snažit si to rozebrat co nejdůkladněji, trenéři nám k tomu řeknou, jak na ně nejlépe hrát. Protože jsme s nimi hráli, tak už víme, co očekávat – jsou ohromně kvalitní, ale budeme se snažit do toho dát maximum, abychom ten zápas zvládli.

Dá se čekat, že ten zápas bude podobný tomu předchozímu, nebo se v play-off bude hrát úplně jiný hokej?
Týmy jsou skoro stejné, takže to určitě v něčem podobné bude, ale bude to mít určitě daleko větší nasazení hned od začátku a čekání na první gól bude nervóznější. Určitě ale bude platit, že kdo udělá méně chyb, ten vyhraje.

Mluvíte o prvním gólu, který se vám povedlo vstřelit v zápase s Finy, i tam jste ale pak prohrávali. Jak velkou roli tedy ta první branka hraje?
Kdo ví, jak to vlastně je (úsměv). Je to sport a v hokeji navíc těch gólů padá hodně, takže se to klidně může ještě otočit třikrát tam a zpátky. Samozřejmě bychom ale byli rádi, kdybychom ten první gól dali my.

Díky Dominiku a hodně štěstí!

Foto: Stanislav Souček