Ryan Hollweg #44

„Mám rád hráče jako je Duda,“ říká Ryan Hollweg + VIDEO

Plzeň - Ryan Hollweg x Radek Duda. Oba hokejisté, známí svou tvrdou a nesmlouvavou hrou. I takový souboj nabídne start letošního ročníku extraligy ledního hokeje, která pro plzeňské indiány začíná 11. září 2015 duelem s týmem Energie Karlovy Vary.

A speciálně plzeňský Ryan Hollweg se prvního soutěžního utkání už nemůže dočkat. „Příprava byla dlouhá. Těším se na první soutěžní utkání, které bude opravdu něco znamenat. Kde se bude hrát o skutečné body,“ uvádí Ryan Hollweg.

S Radkem Dudou se zná již dlouhá léta, hráli proti sobě i v juniorských kategoriích v zámoří. „Mám rád hráče jako je Radek Duda. Mám rád zápasy proti hráčům, které dobře znám,“ komentuje dvaatřicetileté levé křídlo. Radek Duda odehrál v Plzni několik velmi povedených sezón. Naposledy strávil v Plzni celou extraligovou sezónu 2013/2014, kdy si v 47 utkáních připsal 51 bodů za 17 gólů a 24 asistencí. „Vím, že ho tady fanoušci milovali. V okamžiku kdy začne zápas, tak vše ostatní musí stranou. Plzeň musí vyhrát a já pro to chci udělat všechno na světě,“ tvrdí Ryan.

První zápas chce na stadionu výjimečně sledovat i Ryanova žena Štěpánka. Strach o Ryana prý mít nebude. „Ryan ví, co dělá. Hraje takhle kontaktně odjakživa. Je to jeho styl hry, kterému je přizpůsobené jeho tělo. Občas bývá bolavý, ale to je spíš po zásahu pukem, když brání, padá do střel,“ uvádí Štěpánka. Málokdy se stane, aby ho některý z protihráčů dobře trefil. Navíc je podle Štěpánky tvrdý chlap a nepotřebuje žádnou zvláštní rehabilitaci. Hojí se rychle a sám.

Se začátkem podzimu už začne Štěpánka stále více mířit na svou rodnou Šumavu, do Železné Rudy. V zimě už ji v Plzni téměř nepotkáte. Bývalá lyžařka, skikrosařka a několik let i trasérka téměř slepé sjezdařky Anny Kulíškové se dnes věnuje hlavně trénování malých dětí z Železné Rudy nebo z Plzně. Zimu tak tráví téměř celou na Šumavě, kam za ní Ryan dojíždí. Problémy mu to nedělá. Hodinku autem lehce zvládne a šumavskou přírodu miluje, protože mu připadá jako ta v Britské Kolumbii, odkud sám pochází. „Jen hory máme o trochu větší,“ říká Ryan. Přesto se mu Plzeň moc líbí. Hraje tu již čtvrtou sezónu a našel si přátele i mimo zimní stadion. „Všude kam přijdu, tak mě vítají a chovají se ke mně moc hezky. Kluky z týmu vnímám spíš jako své bratry. Volný čas se snažím trávit s někým jiným. Nechci, aby začala hrozit ponorková nemoc,“ vysvětluje.

Ryan a Štěpánka se vzali o prázdninách roku 2014 v americkém Las Vegas. Rozhodli se spontánně, venku ten den pršelo, neměli co dělat, tak si z minuty na minutu řekli proč ne. Navíc se v městě hazardu Ryanovi rodiče brali také. Symbolický sňatek chtějí mít i v Čechách. Letos? Příští rok? Těžko říct! Oba neradi plánují… „Chceme klidný obřad, jen s těmi nejbližšími. Určitě ale nemůžu pozvat všechny fanoušky Plzně, kterou jinak zbožňuji a zdejší fanoušci jsou nejlepší z extraligy,“ uzavírá Ryan.

HOLLWEG vs. DUDA před DERBY

První západočeské derby sezóny 2015/16 se nezadržitelně blíží! Na souboj mezi indiány a energetiky (HC Energie Karlovy Vary) dojde už v pátek od 17:30.Jak se před zápasem cítí hlavní tváře obou týmů RYAN HOLLWEG a RADEK DUDA? Těší se na vzájemný souboj? A kdo by vyhrál v pěstní potyčce? #westderby

Posted by HC Škoda Plzeň on 10. září 2015