Plzeň – Reprezentační pauza je pryč a indiáni načnou druhou polovinu základní části Tipsport extraligy – doma přivítají Liberec.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
19. prosince 2018
27.kolo Tipsport extraligy

Předloni vše načal výsledek 2:1 v Podještědí, svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé třetině vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy v základní části ovšem v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední periodě rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel čtvrtfinálové série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili. A to hned šestkrát! Ukořistili duel ve svůj prospěch, ovšem druhý den šípy svištěly vzduchem naprázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jenže před svým publikem jej nevyužil. Přestože vedl 3:1 po první části, indiáni předvedli parádní obrat a sérii tak vrátili do města piva (5:3). Šestý duel série patřil k těm ze škatulky: „Hokejová lahůdka.“ Padlo devět gólů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec těsně dokonali postup Liberečtí. Vendeta v nové sezóně se Západočechům vyvedla, před téměř vyprodanou Home Monitoring Arénou nasázeli Tygrům tři branky za necelých deset minut a zvítězili pohodlně 5:1. I odveta se vyvedla pod Ještědem indiánům, ti totiž opět nasázeli soupeři bůra – 5:2 a hattrick zkompletovali v Plzni 4:2. Poslední slovo si ale vzaly šelmy při skóre 4:0. A přesně stejným výsledkem Západočeši zaúřadovali v rámci úplně prvního kola sezóny 2018/19. I ony však doma uspěly s čistým štítem – 3:0. Jakou zápletku na nás oba celky chystají nyní?

Pod pokličkou Liberce

Tygři sice do extraligy vstoupili porážkou právě na západě Čech 0:4 a branku nedali ani poté doma s Pardubicemi, potom ovšem nastala série vítězství a v první porci třinácti utkání se bez bodů Liberečtí ocitli již pouze dvakrát. V podobném duchu se nesla i druhá čtvrtina základní části. Výsledkem je tak průběžná druhá pozice s šestibodovým mankem na Třinec, ovšem s utkáním k dobru. Naposledy Liberec doma přehrál Spartu 4:1 a navázal tak na výhry s Vítkovicemi a Brnem.

Liberec táhne především lídr celého bodování soutěže Marek Kvapil, který ve čtyřiadvaceti utkáních zapsal třináct branek a šestadvacet asistencí a na čele má náskok dvanácti bodů! Neztrácí se ale ani další Tygři. Na páté a šesté pozici je Libor Hudáček (11+12) a Radan Lenc (10+13). V brance drtivou porci minut odchytal Roman Will, má však podobná čísla jako Marek Schwarz - procentuální úspěšnost zákroků vytáhl přes 91 procent.

Liberec má navíc smrtící přesilové hry, využije více než každou čtvrtou. Čtvrtá nejlepší je pak hra v oslabení. Tu mají zase nejlepší indiáni. Pouze jeden tým zblokoval méně střel, naopak jen tří rozdaly hitů. Průměrná domácí návštěva přes 6000 fanoušků na jedno utkání je pak hned před Plzní čtvrtá.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 4
HC Sparta Praha 1
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. M. Kvapil (Filippi, Lenc), 35. Birner (M. Kvapil), 50. Redenbach (Šmíd), 60. J. Vlach – 53. Buchtele (P. Vrána, Blain).
Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar.

HC Škoda Plzeň 6
HC Energie Karlovy Vary 3
(3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Straka (Kodýtek, Čerešňák), 10. Indrák (Gulaš, Jan Kovář), 20. Allen (Stach, Kratěna), 24. Kracík (Čerešňák, Stach), 53. Gulaš (Pulpán, Kodýtek), 55. Straka – 7. T. Rachůnek (Flek), 8. Šenkeřík (T. Mikúš, O. Beránek), 24. Gríger (T. Rachůnek).
HC Škoda Plzeň: Miltchakov (24. Frodl) – Kvasnička, Čerešňák, Allen, Jones, J. Kindl (A), Vráblík, Pulpán – Indrák (A), Jan Kovář, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Kratěna – V. Němec, Preisinger, Pour – Straka, Kodýtek, Eberle

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 80 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont