JUN: PLZ-PCE 4:3 pp

Junioři zapisují druhou domácí výhru!

I druhý domácí zápas skočil vítězstvím mladých indiánů. Tentokrát porazili v prodloužení Pardubice.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

4:3p
0:1, 1:0, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 38. Soukup (Matuška, Eichler), 45. Matuška (Soukup, Mazanec), 58. Soukup (Borák), 61. Soukup (Jiříček) – 3. Sydorenko (Tvrdík), 54. Sydorenko (Gromadzki), 60. Gromadzki (Tomas, Fiala) Průběh utkání: . 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Špůr, Hlinka

1:3
0:0
0:1
30:28
43

Bočan (Jansa) – Houdek, Jiříček, Buzek, Kubíček, Eichler, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Pešek, M. Soukup, Hořejší, Beránek, Titlbach, Řehoř, Matuška, Dáňa

HC Dynamo Pardubice

Matěcha (Červinka) – Vachun, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Helikar, Kotalík, Paleček, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Gromadzki

Adam Titlbach 0 0 0 0 0

Hned na úvod zahrozil Beránek, jeho střelecký pokus ale zastavil soupeřův obránce. O minutu později na druhé straně, po přihrávce od Tvrdíka, pálil Mykyta Sydorenko, Bočan se za pukem jen otáčel. Poté pozornost domácího gólmana zkoušel Novotný, plzeňský strážce tří tyčí byl připraven a betonem kotouč vyrazil. Na to od modré pálil Vachun, tentokrát Bočan využil svou vyrážečku a střelu zneškodnil. Pak to na druhé straně zkoušel Marek Soukup, ale puk minul bránu. Následovně pálil Beránek, Matěchu nepřekvapil. Potom si domácí brankář v lapačce podržel kotouč po střele Palečka. O chvilku později zkoušel svoje štěstí zpoza branky Marek Soukup, puk pak ještě před brankou neúspěšně dorážel Beránek. Žádný gól k vidění v úvodu nebyl.

Druhou třetinu otevřel Burda svým pokusem, jenž Bočan betonem vyrazil. Na druhé straně se poté dostal na modré čáře ke kotouči Beránek, vystřelil, ale trefil pouze stráže brány hostů. Na to v lapačce domácího gólmana skončil puk po střele Koudelky. Pak se mohl prosadit Mazanec, ten dostal přihrávku od Dominika Soukupa. Potom Tvrdík pálil od modré plzeňský brankář si se střelou poradil a podržel touš v lapačce. Následně se rozvlnila síť po Jiříčkově střele, bohužel pro indiány to byla pouze ta ochranná. O chvíli později tu brankovou rozvlnil Dominik Soukup. Další šance k vidění nebyly, a tak šly celky do šatny za nerozhodného stavu.

Poslední perioda začala hned několika šancemi, první pálil z levého kruhu Burda. Na to se modrobílí usadili v útočném pásmu a za Matěchova záda dostal kotouč Jan Matuška. Pak z levého kruhu přihrával Mazanec Kaiserovi, puk jeho hokejku minul. Potom Dominik Soukup neměl komu přihrát v útočném pásmu, a tak vystřelil. Strážce branky Dynama zasáhl a střelu zneškodnil. Za chvíli se z branky radovali hosté, po rychlém přesunu do útočného pásma a rychlé střele Mykyty Sydorenka bylo skóre srovnáno. U toho dlouho nezůstalo a na druhé straně se radoval Marek Soukup, jenž uspěl v souboji jeden na jednoho. Zápas poslal do prodloužení v poslední minutě Adrian Gromadzki po tlaku před plzeňským brankovištěm.

O vítězství domácích rozhodl v první minutě prodloužení Dominik Soukup. Další hrací týden stráví Západočeši opět na tripu, představí se ve Zlíně a Olomouci.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes jsme rozjížděli pomaleji, v první třetině jsme neměli pohyb, což se v průběhu zápasu zlepšilo, když jsme to s kolegou stáhli na tři formace. Byl to zápas nahoru-dolů, mělo to tempo, kvalitu, měnilo se skóre. Myslím si, že ten bod je zasloužený, i když ke konci jsme sahali po třech. Bohužel soupeř vyrovnal v power play, a pak jsme udělali druhý bod a jsme rádi.“