JUN: PLZ - PCE

Junioři padli s Pardubicemi v prodloužení

Poslední zápas roku 2022 junioři nerozehráli nejlépe. Dokázali srovnat a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli šťastnější Východočeši.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:4p
0:2, 2:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 39. Benák (Houdek), 39. Borák (Soukup, Jiříček), 42. Soukup (Dáňa) – 7. Vachun (Burda), 9. Paleček (Pavlata), 28. Pavlata (Herčík, Kloz), 65. Kubíček (Kloz) Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Rozhodčí: Svobodová, Sýkora – Beneš, Hlinka

4:2
0:0
0:0
28:36
72

Vondraš (Bočan) – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, M. Soukup, Kučera, Benák, Hořejší, Titlbach, Kreuzman, Dáňa

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Červinka) – Vachun, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Štetka

Adam Titlbach 0 1 1 2 0

V úvodu třetiny zahrozil Fiala pálící z levého kruhu. Na opačné straně tentokráte z pravého kruhu vystřelil na Borovičku Houdek, gólman byl připraven a kotouč chytil. Následně útok Plzně vytvořil velký tlak a mnoho šancí před brankou hostů. Ti se z něj dostali a z levého kruhu po přihrávce od Burdy skóroval Dominik Vachun. Pak skryl Vondraš puk pod lapačkou po střele Štetky. Na to nahrával Titlbach rozjetému Borákovi, kotouč po jeho střele rozvlnil ochrannou síť. Poté Vondraš vyrazil Pavlatův pokus, s dorážkou Adama Palečka se mu to ale nepovedlo. Na konci první části utkání se dostal před Borovičku Hořejší, snažil se neúspěšně protlačit kotouč kolem levé tyče. Do šaten tak šly Pardubice s dvoubrankovým vedením.

Ve druhé periodě se Červenka rozhodl zkusit své štěstí, ale minul zařízení.To se za chvíli povedlo Dominikovi Pavlatovi, jenž zvyšoval z prostoru před brankou po souhře s Herčíkem a Klozem. Na opačné straně hřiště se o snížení snažili Marek Soukup s Dáňou. Soukup pálil jako první, kotouč se odrazil před bránu, kde se o dorážku pokusil Dáňa. Za nedlouho se po střele Dáni rozezněla tyčka za Borovičkou. Za chvíli nahrával Houdek před branku Adamovi Benákovi, ten vystřelil a následně puk dorazil za záda brankáře hostů. Za dalších 40 sekund se plzeňská střídačka radovala znova. Tentokrát se trefil po souhře s Markem Soukupem a Adamem Jiříčkem Matyáš Borák.

Hned v první minutě třetí třetiny srovnal skóre Dominik Soukup. Dáňa mu přihrál před branku a Soukup zkušeně zakončil. Poté Borovička skrýval touš pod svou lapačku po střele Marka Soukupa. Následně skončila v lapačce Vondraše střela Fialy. Pak opět Fiala vystřelil z pravého kruhu, domácí brankář tentokrát použil vyrážečku. V poslední minutě se pokusil rozhodnout Kloz, který zasáhl pouze strážce domácí svatyně. O vítězi tedy nebylo jasno po základní hrací době.

V prodloužení se k zakončení nedostal rozjetý Fiala. Nakonec o vítězi rozhodl Josef Kubíček.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Gólově nám utekl začátek zápasu. Dostali jsme se do ztráty 0:3, přestože v první třetině to neodpovídalo. Dostali jsme dva góly, ale ta hra byla slušná. V prostřední třetině jsme trochu zmatkovali v obraném pásu. Jsem rád, že jsme srovnali na 3:3 a zápas dovedli do remízy. Ale dva body by tomu určitě slušely více.“