VIT - PLZ

VIT - PLZ 2:3pp - Po skvělém obratu vyválčila Plzeň vítězství!

Indiáni se museli v průběhu utkání ve Vítkovicích popasoval s dvougólovou ztrátou, ani to jim však nezabránilo v zisku cenného vítězství.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

2:3p
1:0, 1:0, 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Barinka (Zdráhal, Mikuš), 38. Fridrich (Auvitu, Zdráhal) – 45. Mertl (Piskáček, Holešinský), 57. Lev (Söderlund), 61. Zámorský.
Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Vyšší tresty: Percy - Hrabík 5+DKU

Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Rožánek.

vyloučení
4:3
Využití
0:0
V Oslabení
0:1
střely na branku
29:46
Zblokované střely
12:18
Hity
6:4
Vhazování
33:31
Diváci
4 509

HC Vítkovice Ridera

Machovský (Klimeš) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Auvitu, R. Jeřábek, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Kalus, Dej (A), Kotala – Peterek, Přibyl, Krejsa.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Laakso, Jiříček, Kvasnička, Dujsík, Piskáček (A) – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Šiler.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 61 30 2 28 93,33 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Dujsík 0 0 0 -1 0
Adrián Holešinský 0 1 1 1 2
Kryštof Hrabík 0 0 0 0 25
Miroslav Indrák 0 0 0 -1 0
Filip Jansa 0 0 0 0 0
Adam Jiříček 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 0
Aleksi Laakso 0 0 0 0 2
Jakub Lev 1 0 1 1 0
Daniel Malák 0 0 0 -1 0
Tomáš Mertl 1 0 1 1 0
Jan Piskáček 0 1 1 1 0
Jakub Pour 0 0 0 -1 0
Aleksi Rekonen 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
Tim Söderlund 0 1 1 1 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Jakub Šiler 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 1 0 1 2 0

komentář

V úvodu utkání putovali jako první do čtyř domácí. Těsně před návratem Percyho na led tvrdě pár kroků za modrou vypálil Zámorský a div nerozpůlil tyč. To na druhé straně udeřilo. Zdráhalův pokus zleva si našel před brankou Marcel Barinka, který se se stal letos první hráčem Vítkovic, který dal indiánům gól. Poté se zleva protáhl až před Pavláta Fridrich, leč ten Škodu podržel. O první přestávce se tak z fotbalového vedení těšili Ostravané.

V úvodu prostřední části najížděl sám zprava na domácí svatyni Lev, ještě vybídl ke skórování lépe postaveného Söderlunda, leč skóre se neměnilo. To na druhé straně Ridera vyrovnala na tyče, když takto přesně pálil po příhře od zadního mantinelu Krieger. Po chvilce se Vítkovicím povedlo vsítit druhý gól, leč ten nakonec po trenérské výzvě indiánů pro předchozí hru vysokou holí nebyl uznán. Těsně před druhou sirénou ovšem Ostravané přeci jenom udeřili. Pokus Auvitua od modré si mezi kruhy našel Petr Fridrich a dorážkou zavěsil.

Škoda přitom na střely tou dobou o jedinou vedla, nakonec v zápase vyslala hned o sedmnáct ran více. Koriogování výsledku se dočkala hned v úvodu poslední periody. Piskáček si od modré popojel směr brána a jeho ránu ještě pod břevno přizvedl Tomáš Mertl. Vzápětí měl na holi srovnání zblízka Indrák, Machovský dokázal zakročit. Podobně ve dvojnásobné početní výhodě na brankovišti zakončoval Mertl, ani on na strážce domácí svatyně nevyzrál. Až nakonec při vlastním oslabení v sedmapadesáté minutě předal v přečíslení Söderlund Jakubu Lvovi, jenž poslal duel do prodloužení. To trvalo nakonec pouze dvacet vteřin, když přečíslení dva na jednoho vzal na sebe z pravého kruhu Petr Zámorský.

Škoda tak po třech nezdar na vítkovickém ledě bere cenné vítězství, proti Rideře navíc letos vybojovala již pět bodů ze šesti možných.

Foto: HC Vítkovice Ridera

Ohlasy trenérů

Jiří Veber (HCVítkovice Ridera): „Abych byl upřímný, fakt mě sem nebaví chodit a zpovídat se z výsledků, které máme. Jsem z toho frustrovaný. Ve druhé třetině se dostaneme do vedení 2:0, hrajeme devět minut v přesilové hře, ale nevytvoříme si prakticky žádnou šanci. Pak jdeme do třetí periody a takto to prohospodaříme. A ke všemu umožníme soupeři vyrovnat při vlastní přesilovce v přečíslení. Doopravdy od nás velmi špatný výkon a opravdu těžce to koušu.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Dneska si myslíme, že kluci odehráli velmi dobrý zápas, přestože jsme prohrávali. V prostřední části jsme byli dlouho v oslabení, přesto jsme si vytvořili nějaké šance. Nezlomil nás ani druhý inkasovaný gól. Strašně klukům děkujeme za tu třetí část, kdy bojovali. Paradoxně jsme v šanci nesrovnali v početní výhodě pět na tři, ale při vlastním oslabení. Konečně jsme také uspěli v prodloužení, takže za dva body jsme moc rádi.“