DOR: CEB - PLZ

Dorost zvládl vítězně i druhý zápas během 24 hodin

Včera kolem sedmé hodiny večer plzeňští dorostenci slavili zisk tří bodů na domácím ledě proti Slavii, dnes v pravé poledne šli znovu do akce na jihu Čech, kde změřili síly s Motorem.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:5p
0:1, 1:1, 3:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 23. Nedorost (Mařík, Hečko), 49. Hanzák (Čečetka, Přibyl), 53. Mařík (Hanzák, Nedorost), 60. Mařík – 8. Fodor (Tománek, Šulan), 31. Slačík (Klatovský, Fiala), 42. Mašek (Klatovský, Slačík), 51. Klatovský (Slačík, Kocek), 63. Bělík (Tománek, Černý).
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5..

Rozhodčí: Šperl – Deja, Tuháček.

8:7
1:0
36:26
64

Banes Motor České Budějovice

Hájek (Novák) – Nedorost, Blažek (A), Schmied, Jaroš, Muška, Matějka – Lev (C), Mařík (A), Hečko – Čečetka, Přibyl, Hanzák – Trefil, Novotný, Hřebejk.

Poustka (Houdek) – Šulan, Maty. Fiala, M. Mašek, Hanzlík, M. Černý (A), Kocek (C) – Slačík, Bělík, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Fehér, Chasák – Pitter.

Matěj Tománek 0 2 2 2 0

Zkraje zápasu domácí hned vyhodili kotouč z obraného pásma až do hlediště, nabídnutou přesilovou hru indiáni ale nevyužili. V osmé minutě už Západočeši ale skóre otevřít dokázali. Po přihrávce Matěje Tománka pálil do černého Jan Fodor. Motor mohl zahrozit také z početní výhody, všechny jejich pokusy ale pochytal Eliáš Poustka, který se po dvou zápasech opět postavil do plzeňského brankoviště. První perioda přinesla vyrovnaný hokej, oba celky vystřelily devět pokusů, šťastnější do kabin ale odcházeli hosté, kteří vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

Vše se nicméně změnilo hned ve třetí minutě prostředního dějství, kdy přesnou ranou srovnal Václav Nedorost. Záhy Plzeň i Motor pykaly za svou nedisciplinovanost, Škoda v polovině utkání nakonec přesilovou hru přece jen dokázala využít, Klatovský oslovil milimetrovou přihrávkou Davida Slačíka, který si v takových pozicích ví rady. České Budějovice si šly podruhé za srovnáním stavu, Poustka ale chytal velmi spolehlivě.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval obránce Matouš Mašek, který se včera poprvé v sezóně dokázal střelecky prosadit a na tento zásah hned navázal po pár hodinách v Budvar aréně. Jenomže domácí neřekli poslední slovo, zásluhou Jakuba Hanzáka, který to mimochodem před sezónou zkoušel i v Plzni, vstřelil znovu kontaktní branku. Za necelé dvě minuty ovšem Antonín Klatovský znovu vrátil klid na plzeňské hokejky. Jenomže šedesát minut hry nakonec o plzeňském vítězství nerozhodlo, protože na konci 53. minuty Nicolas Mařík snížil a stejný hráč 22 vteřin před závěrečnou sirénou dokonce srovnal.

Na nájezdy ale nedošlo, jelikož prodloužení ukončil na startu třetí minuty Šimon Bělík, který rozhodl o tom, že Škoda Plzeň si po výhře 5:4 odveze domů velmi cenné dva body.

David Vrbata (HC Banes Motor České Budějovice): „První třetina z možné úlevy z postupu nebyla úplně dobrá. Celý zápas jsme dotahovali a podařilo se nám srovnat při hře bez brankáře. Kluci zaslouží kredit, že ukázali charakter."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Bylo to vyrovnané utkání. Pro nás je škoda, že jsme v závěru ztratili vedení 4:2, z toho se určitě musíme do dalších zápasů poučit a zahrát ten závěr lépe. Ale těší nás dva body za výhru v prodloužení.“