Junioři neudrželi nadějné vedení

P l z e ň - Junioři: Lasselsberger Plzeň – Sparta Praha 2:4. Plzni se neobyčejně podařil vstup do zápasu. Již v první minutě otevřel skóre bývalý hráč Sparty Vondráček. Přestože zbytek úvodního dějství patřil jednoznačně hostům, udržela si Plzeň jednogólové vedení až do 27. minuty, kdy se trefil Handlovský. Podruhé se domácí dostali do vedení zásluhou přesilovkové trefy Hauera ve 36. minutě. V poslední třetině se už ale trefovali pouze Sparťané a góly Schejbala a Řepíka otočili pro Plzeň nadějně rozehraný zápas. Skóre utkání uzavřel střelou do prázdné branky Fišer.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:4
1:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 1. Vondráček (Pulpán), 36. Hauer (Vondráček, Hobl) – 27. Handlovský (Culka, Kratěna), 45. Schejbal (Fišer, Krätzer), 47. Řepík (Dušátko), 60. Fišer (Schejbal, Culka). Rozhodčí: Rejthar František – Pešek Tomáš, Zvěřina Václav. Vyloučení: 4:4, navíc Handlovský (SPA) 10 min. Využití: 1:0.

Štelmach – Černý, Pulpán, Hauer, Krňoul, Slaba, Gajda – Jan Heřman, Hobl, Vondráček – Polák (P), Cimburek, Hajšman – Šlauf, Fürbacher, Martin Heřman – Polák (KV), Holý

HC Sparta Praha

Valent – Cunik, Hertl, Handlovský, Klouček, Dušátko, Krätzer, Fišer, Ton, Kratěna, Culka, Vojta, Protivný, Schejbal, Řepík, Míka, Voříšek, Žlůva

Domácí Plzeň si nemohla přít lepší vstup do zápasu. Již v první minutě ujel po pravém křídle Vondráček, objel branku a zasunul puk za záda brankáře Valenta. 0:31 – 1:0. Rychlá branka ale Spartu neochromila a hosté se pokoušeli o rychlou odpověď. Po střele Culky ve 4. minutě puk pouze těsně minul plzeňskou branku. Na druhé straně nezakončil slibnou akci Pulpána Hauer. Poté se aktivity ujali opět Sparťané. Po přihrávce zpoza branky neprostřelil Štelmacha Řepík a lépe se mu nevedlo ani při zakončení akce 2 na 1 po přihrávce Voříška. V 11. minutě se do brejku dostal Schejbal a trefil pravou tyčku plzeňské branky. Trápící se domácí by si bývali mohli vydechnout při oslabení Sparty, to by ale rozhodčí Rejthar musel odpískat hrubý faul Žlůvy. To se nestalo a v 15. minutě se na Štelmachovu branku řítil další osamocený hráč. Domácího gólmana tentokrát zachránilo břevno. Stoupající tlak Sparty ještě umocnilo vyloučení Krňoula. Domácí ale přestáli i tuto situaci a do kabin šli s jednogólovým náskokem.

Ve 25. minutě se potřetí v zápase objevil sám před plzeňským brankářem Řepík, ale Štelmach byl opět úspěšnější. Na druhé straně se individuálně prosadil Michal Polák (P), ale při zakončení měl smůlu a netrefil odkrytý horní roh branky. Vyrovnání přišlo po zaváhání domácí obrany, která dovolila Culkovi objet branku a nahrát skórujícímu Handlovskému. 26:02 – 1:1. Nerozhodný stav domutil opět k větší aktivitě domácí tým a hra se vyrovnala. Polákovi se ale ani napodruhé nepodařilo úspěšně zakončit individuální akci. První vyloučení hostujícího týmu přišlo až těsně po polovině zápasu. Na trestnou lavici si šel za držení sednout Vojta. Domácí svého soupeře zatlačili až k brankovišti, ale Jan Heřman z nadějné pozice místo odkryté branky trefil pouze tyč. Ve 35. minutě zahrozila Sparta nájezdem Culky, proti kterému vyjel Štelmach hodně daleko z branky. Kotouč nakonec těsně minul prázdnou plzeňskou klec. Poté přišel další faul Sparty a druhou přesilovku již domácí využili. Hobl vybojoval u mantinelu puk pro Vondráčka a na jeho přihrávku si sjel mezi kruhy Hauer, který zápěstím trefil pravý horní roh Valentovi branky. 35:26 – 2:1. I po druhé třetině šli tedy domácí do kabin s jednogólovým náskokem.

Poslední čáast zápasu se ale Lasselsbergeru vůbec nepovedla. V čase 44:03 nahodil puk do brankoviště Fišer a po teči Schejbala a možná i od brusle domácího beka skončil puk za zády brankáře Štelmacha. 44:03 – 2:2. Již po necelých dvou minutách se hosté radovali znovu. Hobl si nerozuměl se Štelmachem a k puku se dostala Sparta. Důrazní Dušátko a Řepík nakonec dotlačili puk do plzeňské branky. S domácími to mohlo být ještě horší, kdyby v 51. minutě Fišer přehodil z jasné pozice ležícího plzeňského gólmana. Šance na vyrovnání se naskytla domácím při vyloučení Cunika v 57. minutě. Od konce 58. minuty to zkoušeli domácí dokonce v šesti, ale nedařilo se jim udržet puk v útočném pásmu. Minutu před koncem zápasu navíc vyčerpaný Hauer neuhlídal Culku a Pulpán v roli brankáře sám proti zakončujícímu Fišerovi neměl šanci. 59:11 – 2:4.

První třetinu sice domácí vyhráli 1:0, ale Sparta byla aktivnější a neproměnila několik jasných šancí. Proč se Plzni po úvodní brance přestalo dařit vysvětluje trenér Lasselsbergeru Karel Trachta: „Sparta k nám sice přijela s obrannou taktikou, ale v momentě kdy dostali gól, začali hrát agresivně a obraz hry se změnil. Ten zápas byl pro nás nešťastný, hráči bojovali, ale zbytečné dvě chyby utkání rozhodly. Při třetím gólu Sparty nebyl u branky dostatečně důrazný Hobl a umožnil soupeři skórovat. To se nesmí stávat. Obecně nám schází větší agresivita v osobních soubojích, hráči se střetů bojí místo aby je vyhledávali. Sparta má sice mnohem silnější mužstvo, ale za bojovnost by jsme si dnes alespoň jeden bod zasloužili.“