Junioři: SPA-PLZ 3:2 - Bezstarostná Plzeň držela s lídrem krok

P r a h a - Předposlední tým tabulky extraligy juniorů Lasselsberger Plzeň, přijel sehrát zápas z povinosti na led pražské Sparty. Domácí neotřesitelně sídlí na prvním místě extraligy juniorů skupiny A a pouze čekají na svého soupeře pro play-off. Plzni se naopak play-off vyhne i na juniorské úrovni. Utkání bez náboje vyhrála Sparta 3:2.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:2
1:0, 1:1, 1:1

Branky: 12. Řepík (Voříšek), 33. Pešek (Voříšek), 52. Pešek (Voříšek) - 29. Fürbacher (Hajšman, Suchý), 52. Hajšman (Holub). Rozhodčí: Vlach - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 46. Střely na branku: 50:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Sparta Praha

Neuvirth (30. Valent) - Vojta, Klouček, Míka, Protivný, Urban, Kanov, Kratochvíl, Kučera, Ton M. - Pešek, Schejbal, Fišer, Drak, Řepík, Dušátko, Hertl, Krätzer, Voříšek, Handlovský, Kralochvíl, Novák M.

Halmoši (27. Štelmach) - Černý, Kreuzman, Lichtenberk, Krňoul - Fürbacher, Hajšman, Hobl, Holý, Samec, Valenta, Holub, Suchý.

Předposlední Plzeň už nemohla nikam spadnout nebo se nikam posunout. Pro oba týmy to byl jen zápas, který se musel odehrát a bylo to znát. Zatímco Sparta už myslí na play-off, Plzeň přijela jen se čtyřmi obránci a s malou chutí zahrát si hokej. Ve 12. minutě hrála Sparta přesilovou hru, Řepík si vyjel s pukem z rohu kluziště a poslal puk za záda brankáře Halmoše - 1:0. Plzeň hrála důrazný hokej, ale směrem dopředu nic kloudného nevymyslela.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Plzeň začala hrát techničtější hokej a předvedla i pár pěkných kombinací. Ve 27. minutě vyměnili hosté brankáře, místo Halmoši přišel do brány Štelmach. O dvě minuty později hosté vyrovnali skóre přesnou trefou Fürbacher - 1:1. Poté střídala brankáře i Sparta, místo Neuvirtha přišel do branky Velent. Sparta si chtěla oba své gólmany udržet ve formě před začátkem play-off. Změna v bráně jakoby domácí nastartovala k lepšímu výkonu. Ve 33.minutě zavezl puk podel mantinelu Voříšek a poslal puk mezi kruhy na najiždějícího Peška - 2:1.

Úvod třetího dějství nebyl ničím zajímavý. Plzeň začala hrát hodně do těla a pěkné kombinace se ze hry úplně vytratily. Sparta se navíc hře soupeře přizpůsobila. Až deset minut před koncem se znovu začal hrát hokej. V čase 51:08 zavezl Voříšek, dnes jediný nahrávač sparty, puk do rohu, nahrál ho před branku, kde číhal Peška, který vstřelil svou druhou branku v zápase - 3:1. Radost Sparty z dvoubrankového vedení trvala přesně 37 vteřin. Sparta uzamkla Plzeň v jejím pásmu, ale záhy puk ztratila. Dva hráči Plzně ujížděli v rychlém protiútoku, Holub dobře odlákal obránce a Hajšman měl volnou cestu, neváhal a střelou švihem umístil puk do brány - 3:2. Deset vteřin před koncem ještě Schejbal v těsné blízkosti brankáře na hrával puk skrz brankoviště, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajížděl.

Jiří Kročák (Sparta): "V dnešním zápase o moc nešlo a hra tím byla poznamenaná. Chtěli jsme, aby hráči zápas odehráli s chutí a také, aby si nic neudělali. Ještě nás čeká poslední zápas v Litvínově, věřím že ho hráči nevypustí a dobře se na něj připraví."