ZNO - PLZ 5:2 - Nový rok zahájila Plzeň prohrou ve Znojmě

P l z e ň - Bez Romana Málka se museli obejít plzeňští hokejisté v zápase se Znojemskými orly. Do branky se tak postavil Petr Jež, kterého domácí poprvé překonali po šesti minutách hry - skóre otevřel Ondřej. V 17. minutě vedli Orli 2:0, když od modré čáry zamířil přesně Heš. Modrobílí se prosadili poprvé ve 28. minutě, přesilovku využil Trnka. Pak si ale vzalo slovo opět Znojmo. V 31. minutě vrátil opeřencům dvoubrankové vedení Haman. Na rozdíl tří branek upravil ve 47. minutě Pucher a na hrozivých 5:1 zvýšil hned o dvě minuty později Mikulík. Lasselsberger přesto nesložil zbraně. Ve 49. minutě rozhodčí Turčan gól do Trvajovy branky po konzultaci s videem ještě neuznal, gólovou radost ale museli Plzeňští odložit o pouhé dvě minuty. Zmatku v brankovišti využil Zelenka a snížil na 5:2. V závěru zápasu už si však Znojmo tříbrankové vedení pohlídalo a vyhrálo 5:2.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

5:2
2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Ondřej (Plášek, Haman), 17. Heš (Plášek, Ondřej), 31. Haman (Pucher), 47. Pucher (Uram, Němeček), 48. Mikulík (Bičánek, Uram) - 28. Trnka (Cartelli, Zelenka), 51. Zelenka (Andrašovský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Rozlílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2500.

Orli Znojmo

Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek.

HC Škoda Plzeň

Jež - Cartelli, Trnka, Nedoma, Hučko, Výborný, Štěpánek, od 21. navíc Vobořil - A. Padělek (21. Freiberg), Kracík, Andrašovský - Důras, Tvrdoň, Adamský - Zelenka, M. Straka, Vítek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Petr Jež 60 37 5 32 86,49 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Dušan Andrašovský 0 1 1 -3 0
Mario Cartelli 0 1 1 -2 2
Michal Důras 0 0 0 0 0
Petr Freiberg 0 0 0 0 0
Patrik Hučko 0 0 0 0 4
Jaroslav Kracík 0 0 0 -3 0
Milan Nedoma 0 0 0 0 2
Aleš Padělek 0 0 0 -2 2
Michal Straka 0 0 0 0 0
Martin Štěpánek 0 0 0 -1 2
Pavel Trnka 1 0 1 -2 0
Roman Tvrdoň 0 0 0 0 0
Josef Vítek 0 0 0 0 0
Milan Vobořil 0 0 0 0 0
Martin Výborný 0 0 0 -1 0
Jiří Zelenka 1 1 2 -1 2

komentář

První třetinu narušila četná vyloučení, rozhodčí Turčan píšťalku nešetřil. Už v úvodní minutě poslal Znojmo do oslabení, po chvíli se domácím naskytla přesilovka čtyř proti třem. Ani jednu nevyužili, gól padl při plném počtu hráčů na ledě v 7. minutě. Hned po vhazování se volného puku zmocnil Ondřej, nabruslil si do prostoru mezi kruhy a švihem vymetl levý dolní roh Ježovy branky. Orli měli evidentně herně navrch, skóre mohl při vlastním oslabení vylepšit obránce Čakajík, ale v rozhodující chvíli mu sklouzl puk z hokejky před zívající brankou. Trvaj v domácí brance mnoho práce neměl, zato plzeňský náhradník se musel otáčet. Aktivní Ondřej se v 17. minutě podílel i na druhé brance svého týmu, o kterou se zasloužil obránce Heš prudkou střelou od modré čáry. Jež se za ní jen ohlédl.

Na začátku druhé části ještě Plzeň dohrávala přesilovou hru, ale Znojmo se ubránilo. Síly na ledě se trochu vyrovnaly, na straně domácích pokračovala v dobrém výkonu zejména třetí útočná formace, naopak Trvaje ohrozili Andrašovský s Kracíkem. Západočeši si dokázali vytvořit mírnou převahu, z níž při vyloučení Erata vytěžili ve 28. minutě kontaktní branku. Při střele Trnky od modré čáry měl znojemský strážce svatyně zakrytý výhled a puk se od jeho nohy odrazil do sítě. Orli ale dokázali brzy kontrovat, o tři minuty později se před Ježem k odraženému kotouči dostal Haman a pod betonem mladého brankáře zajistil Znojemským opět dvoubrankový náskok. Poté se hrálo opět chvíli ve čtyřech a následně Plzeň znovu jen se třemi hráči v poli. Perné okamžiky však hosté s notnou dávkou štěstí přečkali, stejně jako pak Orli při trestu Mikulíka. Závěr třetiny patřil opět domácím, kteří si vytvářeli šance i v početní nevýhodě.

Také třetí dějství bylo pro oko diváka zajímavé. Nejenže padly tři branky, ale od počátku byly na obou stranách k vidění pohledné akce. Samostatné nájezdy si vyzkoušeli Uram a Kracík, ve 47. minutě už Pucher zvýšil na 4:1, když Ježe přelstil blafákem do bekhendu. Sedmnáct vteřin uběhlo z trestu plzeňského Nedomy a znojemský fanclub se dočkal vyvolávaného „búra“. Po kombinační akci v útočném pásmu se do černého trefil zblízka Mikulík. Lasselsberger paradoxně trochu ožil a při další přesilové hře se jeho hráči radovali z branky. Ovšem rozhodčí gól po konzultaci s videem neuznal, protože odpískal přerušení hry v okamžiku, kdy byl puk ještě pod Trvajovým tělem. Hned vzápětí už se ale Zelenka nemýlil, když po zmatku v brankovišti pálil do odkryté branky. Jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu skóre, i přes další dvě vyloučení na každé straně se už do závěrečné sirény nic závažného nestalo.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Dnes jsme byli celý zápas lepší, vypracovali jsme si opravdu hodně brankových příležitostí. Je dobře, že se mužstvo vrátilo, alespoň částečně, ke hře, kterou jsme hráli přede dvěma měsíci. Snaha tam byla, i když to pořád nefungovalo. Jsem rád za výkon a samozřejmě i za výsledek.

Marek Sýkora (Plzeň): Zápas byl dneska jednoznačný. Při smůle, kterou jsme dnes měli, je výsledek ještě lichotivý, protože jsme mohli dostat daleko víc gólů. Znojmo nás ve všem přehrálo. Měl jsem dojem, že mužstvo se bude snažit pomoci náhradnímu gólmanu Ježovi, který málo chytá. Nebylo to tak. Jsem zklamaný přístupem mužstva, protože při vyrovnané lize může vyhrát každý s každým a my jsme se o tu možnost připravili sami, a to je pro mě ta nejhorší zpráva.