PLZ - ZNO 2:2 po prodl. - S domácími fanoušky se rozloučili bodem!

P l z e ň - V letošním ročníku hokejové extraligy šli fanoušci naposledy na hokej na plzeňský zimní stadion. Derniéru měl obstarat duel domácího Lasselsbergeru s Orly ze Znojma. Modrobílým se dlouho nedařilo překonat pozorného Trvaje v moravské brance. Po dvou třetinách ztráceli na pohyblivé Orly dva zásahy. V závěrečné dvacetiminutovce však přišel zlom, domácí dvěma góly vyrovnali stav a v prodloužení dokonce sahali po výhře.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

2:2p
0:1, 0:1, 2:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 45. Kracík (Padělek, Matějovský), 52. Vítek (Padělek, Jindřich) - 10. Plášek (Pucher, Štefanka), 24. Štefanka (Plášek, Pucher). Rozhodčí: Kubeš, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 3 397. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Jež - Cartelli, Vobořil, Trojovský, Hučko, Pulpán, Jindřich, Štich - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Freiberg, Vorel, Vítek - Důras, Šindel, Adamský - Holý, Kepl, Hobl - Heřman

Orli Znojmo

Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Šmach, Chvátal - Štefanka, Pucher, Plášek - Ludvík, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Mikulík - Kraus, Smejkal, Ministr

Marek Vorel 0 0 0 0 0

Do posledního domácího zápasu sezóny vstoupil Lasselsberger velmi pasivně, za což poprvé zaplatil po deseti minutách hry. Při vyloučení Vobořila se kotouč odrazil k Pucherovi; znojemský kapitán našel u tyče osamoceného Pláška a ten měl dostatek prostoru, aby poslal Orly do vedení - 0:1. První třetina nabídla velmi ospalý hokej, který spíše než předposlední kolo základní části extraligy připomínal srpnové přípravné utkání dorostenců. Domácí nepovzbudila ani téměř minutu dlouhá přesilovka pět na tři.

V úvodu druhé části hry se předvedl pohlednou akcí kompletně juniorský útok Západočechů. Holý vypracoval příležitost pro Cartelliho, plzeňský bek ale minul. Skóre se tak měnilo až ve 23. minutě. U celé akce byl opět Pucher, jenž zpoza Ježovy branky našel ideálně Štefanku, který švihem zamířil přesně k pravé tyči - 0:2. Se zlomem zápasu do druhé poloviny se tu a tam začaly objevovat i šance domácích. V 32. minutě Důras už zvedal ruce, Trvaj jeho střelu ale udržel pod svým tělem. Přesilovku pět na tři si zahráli ve druhé třetině i hosté, ani oni ale útočnými nápady dvakrát nehýřili. Několikrát se pěkným zákrokem blýskl Petr Jež. Na plzeňském brankáři si vylámali zuby jak Plášek, tak i Ludvík.

Jak políbeni pohádkovým princem vstoupily plzeňské Šípkové Růženky do třetí třetiny. Zvýšenou aktivitu korunoval v čase 44:23 Kracík. Nejlepší nahrávač modrobílých se dostal k vyraženému puku a poslal touš přesně do levého horního růžky Trvajovy branky - 1:2. Vedení opeřenců skončilo s úderem 52. minuty. Jindřich naservíroval kotouč z rohu kluziště na hůl Vítka, jehož volej zapadl přesně k pravé tyčce - 2:2. V 55. minutě se na Ježe řítil osamocený Mojžíš, za záchrannou brzdu ale na poslední chvíli zatáhl Důras a unikajícího Orla skokem čistě skolil. Nerozhodné skóre se až do sirény, která oznámila konec základní hrací doby, nezměnilo, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení.

Prodloužení ovládla řada vyloučení. Bičánek dokonce za faul na Padělka dostal osobní trest do konce zápasu. Ani nestandardní počet hráčů na ledě ale nevedl k rozuzlení. Modrobílí se tak s fanoušky, kterých do ČEZ Arény dorazilo přes tři tisíce, rozloučili remízou 2:2.

Radim Rulík (Plzeň): "Chtěli jsme navázat na výkon z minulého kola na Spartě, nevyšel nám ale úvod utkání a kdyby Znojmo vstřelilo více než dva góly, mohlo být rozhodnuto už po dvou třetinách. Do třetí části jsme šli s cílem vyrovnat. Nabudil nás gól v přesilovce a poté jsme se dostali do zápasu. Při troše štěstí jsme mohli vyhrát."

Jan Votruba (Znojmo): "Byl to pro nás nesmírně náročný víkend. Včera jsme se po večeři v Pardubicích přesunuli rovnou do Plzně. Na únavu se nechceme vymlouvat, hráči nehráli, jak měli, nedali do zápasu vše. Dnes jsme sice do půlky hráli dobře, pak jsme se ale uspokojili, což se ukázalo hlavně na začátku třetí třetiny. V závěru jsme ještě chtěli utkání zvrátit, to se nám ale nepodařilo, protože Plzeň hrála od třetí třetiny opravdu dobře."