Dorost: CEB - PLZ 3:3: Boháč vybojoval remízu a Plzeň prodloužila neporazitelnost

Dorost: HC České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň 3:3. Dorostenci popáté v řadě neprohráli. V posledních 14 zápasech dvanáctkrát zvítězili, nyní si připsali remízu a prohráli jen 0:1 v Brně s Kometou. V Budějovicích vybojoval remízu ve 49. minutě talentovaný obránce Dominik Boháč. Domácí Jihočeši ještě nevzdávají boj o play-off. Jsou na 8. příčce, a tak musejí naplno bodovat, pozice Plzně je o poznání veselejší.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

3:3
1:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Ťoupal (Feferle), 32. Horák, 42. Soudek (Ťoupal) - 22. Kovář (Novák, Růžička), 27. Novák, 49. Boháč (Kovář)
Vyloučení: 11:13, navíc Špiler a Stránský (PLZ) oba 10 min. Využití: 1:1 Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Diváci: 103. Nejlepší hráči: Ťoupal, Feferle - Novák.

Banes Motor České Budějovice

Klestil - Vráblík, Schirmer, Klement, Semrád, Heindl, Budina - Feferle, Ťoupal, Bíza - Stejskal, Ferebauer, Šaršok - Janeček, Ježek, Rezek - Hudler, Soudek, Horák.

Francouz - Pour, Boháč, Zeman, Rutta, Špiler, Růžička, Hucl - Pitule, Trojan, Stránský - Kovář, Novák, Šimek - Roušal, Urbánek, Petr - Kobera, Kubalík, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 1 6

Domácí celek vlétl do utkání jako uragán a již po 27 vteřinách vedl. Ondřej Ťoupal ujel hostujícím obráncům a svůj nájezd na brankáře proměnil bekhendovou kličkou - 1:0. Jihočeši se dál tlačili do útoku, ale jejich tlak postupně slábl, až se hra obou celků vyrovnala. V další velice solidní šanci se při početní výhodě ocitl Ferebauer, ovšem výbornou kombinační akci zakončenou jeho střelou Francouz zneškodnil. Západočeši dlouho nemohli překonat dobře bránícího soupeře a nevedlo se jim to ani v přesilové hře, kdy dokázali na Klestila pouze jednou vystřelit. V závěru úvodní dvacetiminutovky se situace obrátila a byli to hosté, kdo se usadil v útočné třetině a ostřeloval branku. K jejich tlaku jim pomohly především dvě přesilovky, které měli v rychlém sledu za sebou. I když byl Klestil permanetně ostřelován, ta nejnebezpečnější střela přilétla z hole Petra Zemana a lízla brankovou konstrukci, nepřipustil změnu stavu a držel čisté konto a tím i jednobrankový náskok pro svůj tým.

Prostřední část hry začala prakticky stejně jako ta prvá, ovšem oba týmy si vyměnily role. Plzeňští dokázali rychle srovnat, když zpoza branky přihrával Novák a Jan Kovář zamířil tam kam měl - 1:1. Tento gól padl v situaci čtyř proti čtyřem, protože trestné lavice zahřívali Feferle se Zemanem za vzájemný souboj z předcházející části. Stejná početní situace se opakovala za někoik minut a v ní mohli být úspěšnější domácí, ovšem ani Ferebauer, ani v následující dorážce Bíza neuspěli, a stav zápasu se tedy neměnil. Českobudějičtí zvyšovali tempto a pomalu dostávali soupeře pod tlak, paradoxně však inkasovali. Karel Novák se neohroženě pustil na výlet celým kluzištěm a před brankářem ještě ani nestihl vystřelit, protože Klestil se mu hokejkou snažil bránit, puk nadzvedl a ten pak zapadl za jeho záda - 1:2. Jihočeši se pak snažili vyrovnat, byli aktivnější a ke vstřelení branky měli i vynikající příležitosti. Tu největší v přesilovce pěti proti třem nedal Rezek, jenž ujížděl sám na Francouze a posléze dostal přihrávku před branku, kde stál znovu úplně osamocen. Ani jednou nedal a stav se tak neměnil. Hra se začala pomalu kouskovat hlavně vinou častých vyloučení a při další situaci, kdy bylo na ledě na každé straně o jednoho méně, bylo vyrovnáno. Roman Horák udělal za brankou představení alá Petr Leška, zamotal hlavu brankáři a zasunul touš k jeho volné tyči - 2:2. Závěr třetiny pak dohrávali hosté v permanetním oslabení, poněvadž rozhodčí je stíhal jedním dvouminutovým trestem za druhým. Přesilovky však dnes nebyly doménou domácích a skórovat v nich nedokázali. Třetina tak skončila za stavu 2:2 a slibovala zajímavou podívanou i ve zbytku zápasu.

Ani závěrečné dějství nevybočilo z kolejí utkání a hned po minutě a půl strhli mladíci z města pod Černou Věží vedení na svou stranu. K odraženému puku se dostal Robin Soudek, vybruslil si před brankáře a střelou zápěstím mu nedal šanci - 3:2. Obdržený gól hosty nabudil k výrazné aktivitě a Klestil musel být hodně ostražitý, aby některý z pokusů plzeňských hráčů neskončil v síti. Ve 45. minutě si pak zopakoval skok pod nohy najíždějícího útočníka a tentokrát mu jeho zákrok hokejkou vyšel, a zabránil tak dalšímu střeleckému pokusu. Lassersberger neustále zvyšoval obrátky a ve 49. minutě se dočkal vyrovnání. Těsně před koncem početní výhody napřáhl od modré kapitán týmu Dominik Boháč, jeho pokus byl v klubku hráčů před brankou přizvednut a Klestil se mohl jen smutně otáčet - 3:3. V 56. minutě vybídl Stejskal přihrávkou Ťoupala k nájezdu na brankáře, ovšem ten si puk předkopl moc dopředu a u kotouče byl dříve gólman Francouz. Ťoupal chtěl situaci zachránit rybičkou pod nohy brankáře, který však upadl a rozhodčí českobudějovického útočníka vyloučil na dvě minuty, čímž hostům daroval velice zajímavou situaci v podobě přesilovky 4:3. Tuhle krizovou pasáž Jihočeši zvládli i za vydatné pomoci Klestila, a protože závěr zápasu byl poměrně nervózní a přišla i další vyloučení, ani jeden z týmů již nedokázal strhnout vítězství na svou stranu.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: "Bylo to pro nás velice důležité utkání, kdy jsme potřebovali bodovat naplno. Pro hráče se tento zápas ukázal jako velmi složitý. Bylo tam hodně chyb a řada zbytečných faulů, což nakonec průběh dost ovlivnilo. V konečném zúčtování je remíza odpovídajícím výsledkem. Z posledních zápasů máme zkušenost, že venkovní utkání hrajeme daleko klidněji a jednodušeji než ta domácí. Hráči se zřejmě chtějí před domácím publikem zviditelnit a z toho pak pramení chyby, které dělají.:

Jiří Kučera, trenér HC Lasselsberger Plzeň: :Za bod jsem rád, ale dnes jsme nehráli vůbec dobře. Nezvládli jsme začátky třetin, navíc jsme měli velké výkyvy v obranné fázi a utkání také ovlivnilo velké množství vyloučených."