PLZ - CEB 7:2 - I při letošní druhé návštěvě musel Mountfield střídat brankáře!

P l z e ň - 41. extraligové kolo přivedlo na plzeňský led hokejisty HC Mountfieldu. Českobudějovičtí, kteří atakují nejvyšší příčky, brzy pochopili, že dnes budou mít s modrobílými těžké pořízení. Už v 7. minutě otevřel skóre po vzorné spolupráci s Peterem Fabušem kapitán Radek Matějovský. Jihočeši sice rychle a krásně vyrovnali, ale pak už, až na jedinou vyjímku, stříleli pouze Plzeňští. Brankostroj nevídaně potentních Západočechů se zastavil na číslici sedm, po hat-tricku sahali Tomáš Divíšek a Petr Vampola.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

7:2
3:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Matějovský (Fabuš), 16. Důras (Čakajík), 20. Divíšek (Cartelli), 29. Divíšek (Ludvík), 36. Vampola (Matějovský), 37. Adamský (Šindel), 43. Vampola (V. Čech) - 13. Brabenec (Hübl), 30. Šimánek (L. Květoň). Rozhodčí: Jebavý - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4 444. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Málek - Cartelli ("A"), Čakajík, Benák, Derner, Pulpán, V. Čech, J. Dobrovolný, Mazanec - Vampola, Divíšek ("A"), Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský ("C") - Důras, Šindel, Adamský - Šaffer, Kubalík ("J"), Laš ("J")

Banes Motor České Budějovice

Chábera (37. Turek) - Toman, Gřegořek, Vydarený, Vágner, Kutlák, Mucha, Macháček, Bolf - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec ("A") - Kotrla, Vak ("A"), Hřebejk - Šimánek, Mertl, Sailer ("C") - Gulaš, L. Květoň, Červený ("J")

Petr Vampola 2 0 2 1 0

Dnešní duel mezi Plzní a Českými Budějovicemi předpovídal velkou hokejovou bitvu. Oběma soupeřům šlo o hodně. Hosté se přetahují o první příčku v tabulce, domácí zase stále věří ve smrštění ztráty na play-off. Lasselsberger na soupeře doslova vlétl a hned ve druhé minutě si vypracoval přesilovou hru. V té hostům zle zatápěl hlavně Cartelli, ale jak on, tak jeho spoluhráči Cháberu překonat nedokázali. V sedmé minutě dostal výhodu jednoho hráče v poli i Mountfield, ale nevedl si vůbec dobře. Málka téměř neohrozil, naopak Cartelli vystihl rozehrávku a předal na modrou Fabušovi, který se řítil se spoluhráčem na jediného beka Budějovic. Milimetrovou přihrávku převzal Radek Matějovský metr před Cháberou, kterému však ještě stihl udělat kličku a zavěsil - 1:0! V polovině úvodní části však náhle udeřilo na druhé straně. Po zmatcích v obraně Plzně pohodlně skóroval do zcela odkryté branky Kamil Brabenec – 1:1! Domácí se poté dostali do herního útlumu, ze kterého jim pomohla až akce při hře 4 na 4. Michal Důras nahodil puk za branku, najel si mezi kruhy, touš se mu vrátil a šikovný střelec ho z první napálil do šibenice - 2:1! Lidé, kteří předčasně odešli na klobásku, museli litovat. Pět vteřin před úvodní sirénou vrátil nastřelený puk Tomáš Divíšek zpoza branky na Cháberu a ten si puk srazil do vlastní branky - 3:1!

Prostřední část začala velkým tlakem Budějovic, který byl navíc ještě umocněn přesilovou hrou. Domácí se téměř nedostali ze své třetiny a po šancích Brabence a Hubla se Málek jen otáčel za letícím pukem. Při druhé akci dokonce zazvonila tyč. Domácí se opět oklepali při hře čtyři na čtyři, ale jak Čakajík, tak Adamský své šance využít nedokázali. Navíc v polovině utkání ujel hostující obraně Divíšek a místo kličky poslal puk mezi betony Chábery do branky - 4:1! Byl to druhý gól Plzně v oslabení v tomto utkání! V pokračující početní výhodě však ještě dokázali hosté snížit. Po zmatku v obraně Lasselsbergeru poslal touš podél ležícího Málka k pravé tyčce Šimánek – 4:2! Pět minut před koncem se potvrdilo rčení "nedáš-dostaneš." V oslabení se řítili hosté do šance tři na jednoho, ale Radek Matějovský bravurně obral zezadu útočníka Mountfieldu o puk a z následného útoku se prosadil Petr Vampola – 5:2! Navíc po pár vteřinách zvýšil Adamský po akci Šindela - 6:2! To už hostující gólman neustál a do branky tak musel Turek. Domácí si tak vytvořili uklidňující náskok, který si už nenchali ukrást. Po chvilce se v obrovké čanci objevil Čakajík, který si sjel z modré čáry před branku, ale Turek byl na místě. Po druhé třetině tak v Plzni panovala veselá nálada a všichni se těšili, co jim hráči předvedou ve třetí dvacetiminutovce.

Poslední dějství započalo krásnou akcí hostujícího Vydareného. Ten se od Turka prodral až k Málkovi ,ale ten si na své konto připsal nádherný zákrok lapačkou. Krásnou akcí se prezentovala i Plzeň. Petr Vampola se protáhl mezi oběma beky Mountfieldu a Turka si vychutnal blafákem - 7:2! Utkání se dohrávalo už jen z povinnosti a obě strany se prezentovali několika pěknými hokejovými akcemi, avšak brankáři odolávali. Romana Málka dvakrát zachránila tyč, Roman Turek se zase zapotil při šancích Důrase a Kracíka. Lasselsberger si tak v klidu dokráčel pro tři body a potěšil tak své fanoušky nejen vysokou výhrou, ale hlavně předvedenou hrou.