Junioři jasně přehráli Hradec Králové

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC VČE Hradec Králové 6:1. Do pátého kola juniorské extraligy šli plzeňští mladíci s jasným cílem, chtěli si připsat druhé vítězství této sezóny. Do cesty za splněním plánů se postavili stejně staří hráči Hradce Králové. Východočeši se prezentovali dobrým výkonem, přesto již po první dvacetiminutovce nabrali dvoubrankovou ztrátu, kterou až do konce utkání nedokázali smazat. Naopak Lasselsberger přidal další přesné trefy a zaslouženě získal tři body po vítězství 6:1.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové

6:1
2:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 11.Boháč (Holý), 18. Novák (Setíkovský, Heřman), 33. Setíkovský t.s., 33. Martinec (Stránský), 42. Novák (Černý), 55. Holý (Kubalík, Pitule) – 43. Černák (Petružálek).
Rozhodčí: Fraňo - Šmíd, Jelínek. Vyloučení: 13:14, navíc Holý 10 min. osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 47:32. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Halmoši – Černý, Kašpar, Krňoul, Krajčík, Zeman, Špiler, Martinec, Boháč – Setíkovský, Heřman, Novák – Holub, Kocman, Stránský – Sýkora, Kubalík, Holý - Pitule, Jindra

Mountfield Hradec Králové

Rýdl (42. Balážik) – Kotrč, M. Hanousek, Černák, J. Hanousek, Rozlivka, Samec, Seidl – Petružálek, Šejnoha, Pospíšil - Janoušek, Šimoníček, Ropický - Zadina, Kohout, Bendík - Fiedler, Hloušek

Petr Zeman 0 0 0 0 2

Úvod utkání přinesl po jednom vyloučeném na každé straně, a tak jsme sledovali hru čtyř proti čtyrem. Větší prostor na ledě přinesl obrovskou příležitost pro hosty. V končící 3. minutě se sám před odkrytou brankou objevil Zadina, ve stoprocentní šanci však ještě dokázal trefit beton rychle se přesouvajícího plzeňského brankáře. Domácí se nenechali zahanbit a odpověděli téměř vzápětí při přesilové hře, kdy měl dobrou příležitost Kubalík. I v dalších minutách se hrálo v nerovnoměrném počtu hráčů. Na trestnou lavici se krátce po sobě podívali plzeňský Novák a hradecký Ropický. Největší šanci obou početních výhod spálil Heřman, když ranou příklepem minul zpola odkrytou branku. Až v 11. minutě, stále ještě v přesilovce, nahodil do hloučku těl na brankovišti Boháč a plachtící puk se překvapivě zastavil o síťku za zády Rýdla. Lasselsberger tedy vedl 1:0. Hosty obdržená branka ještě více nabudila a pustili se do dalších ataků. Jejich snahu podpořilo vyloučení Boháče, jenže proti vyrovnání stál pozorný Halmoši, který zneškodnil i vyústění spolupráce Zadiny s Kohoutem. Když se zakončení nedařilo Východočechům, uděřilo v 18. minutě na druhé straně. Početní výhodu využil po přihrávce Setíkovského Novák, a ke dvojici vyloučení si tak připsal čárku do kolonky branek a před odchodem do kabin zajistil Západočechům pohodlné dvoubrankové vedení.

Začátek druhé části hry nabídl sérii udělených trestů. Nejdříve byl vyloučen Kašpar a následně přehnal důraz při napadání Stránský, takže Lasselsberger hrál ve třech. Stejně tak energetici měli problém s disciplinovaností, dlouhou početní výhodu třech proti pěti zmařil svým faulem Ropický a tu zbývající znehodnotil dalším nedovoleným zákrokem Michael Hanousek. Až když na světelné tabuli svítil čas 25:00, dočkali se diváci první brankové příležitosti. Z dobré pozice pálil Stránský, Rýdl jej vychytal, stejně tak si poradil o chvilku později s pohotovou ránou Kubalíka. Udeřit mohlo také na druhé straně, Petružálek využil chybného střídání Plzeňských a z nájezdu mohl snížit, to by však musel zamířit mezi tři tyče. Ale ani trefit branku ještě neznamená změnu skóre, o tom se přesvědčili hráči Lasselsbergeru, když jim nebyl ve 29. minutě uznán gól pro zásah vysokou holí. Náladu si mohli zlepšit při krátké dvojnásobné početní výhodě, kterou si však svými fauly ještě více zkrátili. Přesto zvýšit mohli. Kubalík předvedl, že se starších protihráčů nebojí a dvakrát se prokličkoval do dobré střelecké pozice, pokaždé narazil na poslední překážku – Rýdla. Hradecký gólman stál v 33. minutě před další zkouškou, čelil trestnému střílení Setíkovského a tentokrát neobstál, se střelou mezi nohy si neporadil. Bezmocný byl i o pár sekund později proti zakončení Martince, kterému kotouč na zlatém podnose předal Stránský. Modrobílí rázem vedli 4:0. Vidina čtyřgólového deficitu nezbrzdila snahu hostů. Těsně nad mířil z prostoru mezi kruhy Zadina, ale s přibývajícím časem začali otěže hry stále pevněji držet Západočeši. I ve čtyřech hráli Plzeňané aktivně a vždy si dokázali vynutit faul soupeře. Při následných přesilovkách ale přece jen chyběla větší touha po vstřelení další branky, také proto se již skóre do konce třetiny neměnilo.

Naopak další změny ve skóre přišly hned po začátku poslední dvacetiminutovky. Modrobílá pětice tak dlouho svírala soupeře, až se ke střele z otočky dostal Novák a svoji druhou brankou v utkání změnil počet branek na plzeňské straně na pět a poslal do branky Balážika. V 43. minutě se dočkali také hosté. Přesilovou hru přesnou střelou využil Černák. Poté diváci sledovali bruslařský hokej, kterému chyběla přesnost v kombinaci. Šlo o podobné představení, které o dva dny dříve předvedli dorostenecké výběry obou týmů. Vždyť i skóre bylo stejné. Opět se nám množila pouze vyloučení. Svými individuálními průniky vynikli Holý a Stránský. Čekání na konec zápasu domácím zpříjemnil Šimoníček, který předvedl zákrok patřící spíše do juda a za svoje povalení Holého si vysloužil dvě trestné minuty. Pobyt u časoměřičů mu mohl zkrátit Kubalík, plzeňský nejlepší střelec se však v utkání s Východočechy nemohl trefit. Naopak při chuti byl Novák, jeho další ránu zastavil na brankové čáře pohotový Černák, Balážik již byl překonán. Další početní výhodě se museli bránit hosté v 55. minutě. Holý si vyměnil puk s Kubalíkem, tím se uvolnil, mohl si najet před branku a zvýšit na 6:1. Mezitím se na druhé straně hřiště nudil Halmoši, vzrušení se dočkal v 57. minutě, kdy ho dokonce překonal Pospíšil, jenže to už plzeňský gólman ležel na zádech pod klubkem těl, a tak musel rozhodčí rozpažit. Dvě minuty před koncem ještě dostal dvě trestné minuty Holý a Hradečtí byli několikrát blízko druhému úspěchu. Halmoši se však už zaskočit nenechal a utkání skončilo jasným výsledkem 6:1.

Vladimír Vimr (asistent trenéra Plzně): "V Pardubicích jsme prohráli utkání, ve kterém jsme byli jasně lepší, tomu jsme se chtěli vyhnout. Dali jsme dvě branky v přesilovkách, hráči dostali chuť dávat další góly a taky se jim to částečně pvedlo."

Tomáš Luštinec (asistent trenéra Hradce Králové):
"Plzeňští hráči nám ukázali, jak se hrají přesilové hry. Hra s plným počtem hráčů na ledě byla celkem vyrovnaná. Zkušení hráči dnes neodevzdali to, co jsme od nich očekávali a tentokrát nás nepodrželi ani brankáři."