Junioři si utkání v Hradci Králové pohlídali a zvítězili 4:1

H r a d e c K r á l o v é - Junioři: HC VČE Hradec Králové vs HC Lasselsberger Plzeň 1:4. Junioři na ledě předposledního Hradce Králové neponechali nic náhodě. Po dobu celého utkání si udržovali vedení, které Plzni zařídil hned ve třetí minutě zápasu Jakub Kocman. Nakonec se dostali hráči Lasselsbergeru až do čtyřbrankového vedení, Hradečtí pouze překazili radost brankáři Halmošimu, jenž inkasoval jedinou branku utkání 30 vteřin před závěrečnou sirénou. Ve vypjatém utkání rozdal hlavní rozhodčí 162 trestných minut.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň

1:4
0:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 60. Šimoníček (Šejnoha) – 3. Kocman (Jindra), 36. Holub (Kocman), 41. Holý, 57. Benedikt (Kovář). Rozhodčí: Jeřábek A. – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 10:11, navíc Černák, Ropický (oba HKR) 10 min OT, Brož (HKR) 5 min + OK, Kubišta (HKR) TH, Stránský (PLZ) 5 min + OK, Špiler (PLZ) TH. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 50. Střely na branku: 26:31.

Mountfield Hradec Králové

Brož (60. Balážik) – Černák, Klement M., Seidl, Pavlů, Svoboda Adam, Prostředník - Ropický, Pochobradský, Šejnoha, Pišta, Kohout, Zadina, Šimoníček, Budaj, Berger, Fiedler, Kubišta, Bendík.

HC Škoda Plzeň

Halmoši – Martinec, Krajčík, Malý, Zeman, Špiler, Boháč, Černý – Jindra, Holý, Kocman, Trojan, Sýkora, Pitule, Benedikt, Šimán, Setíkovský, Holub, Stránský, Kovář.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 60 26 1 25 96,15 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benedikt 1 0 1 0 0
Dominik Boháč 0 0 0 0 2
Lubomír Černý 0 0 0 0 0
Lukáš Holub 1 0 1 2 0
Martin Holý 1 0 1 0 2
Petr Jindra 0 1 1 1 0
Jakub Kocman 1 1 2 2 0
Jan Kovář 0 1 1 0 2
Kristián Krajčík 0 0 0 0 2
Robin Malý 0 0 0 0 0
Lukáš Martinec 0 0 0 2 2
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Jan Setikovský 0 0 0 -1 0
Jan Stránský 0 0 0 0 27
Miloš Sýkora 0 0 0 0 2
Miroslav Šimán 0 0 0 0 0
Radek Špiler 0 0 0 0 29
Martin Trojan 0 0 0 0 0
Petr Zeman 0 0 0 2 0

komentář

Rychlá branka, která padla v čase 2:07, dala zápasu očekávaný směr. Po přihrávce Petra Jindry se o ní postaral plzeňský Jakub Kocman. Hradec na rychlý úvod nenašel odpověď a úroveň zápasu poté upadla do hlubokého průměru. Vyložené šance byly k vidění jen sporadicky, spíše se jednalo o náznaky šancí. Ve 12.minutě unikali domácí Ropický s Budajem 2 na 1, ale druhý jmenovaný se marně natahoval po polovysoké přihrávce. Následně si dvě příležitosti vytvořil plzeňský Stránský, když v prvním případě při vlastním oslabení prchal sám na Brože, ale s bekhendovým blafákem neuspěl. Stejně tak při střele z mezikruží ve druhém případě, kdy přestřelil. Nedlouho po něm nadvakrát dorážel před hradeckou brankou Krajčík, ale Brožův beton zůstal pevný.

Ve 23.minutě měli hráči Hradce příležitost hrát 36 vteřin přesilovou hru 5 na 3, ale v jediné šanci, která stojí za zmínku Pavlů přestřelil. Pak byla opět několik minut k vidění spíše bitva ve středním pásmu, než pohledný hokej, oběma mužstvům k výraznějšímu tlaku nepomohly ani přesilovky. Větší vzruch přišel až v čase 29:12. To unikajícího domácího útočníka v nouzi zahákoval Boháč a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Jiří Šimoníček, ale s kličkou do forhendu díky neposlušnému puku ztroskotal na pravém Halmošiho betonu. Následovaly další dvě nebezpečné střely Plzně. V podobných situacích neskóroval Sýkora ani Stránský. Poté měli hosté možnost čtyřminutové početní převahy, ovšem přesilovky byly tentokrát pro oba týmy zakleté. Udeřilo až ve 36.minutě, kdy při hře 4 na 4 Lukáš Holub zúročil nájezd 2 na 1 po přihrávce Kocmana. I ve druhé třetině tak dokázali hosté jednou skórovat, Hradečtí se stále nemohli prosadit.

Poslední část hry začala rušně. Opět při hře 4 na 4 už po 27 vteřinách této třetiny totiž dokázal skórovat Martin Holý. Hned poté následovalo vyloučení Plzně, ale ani tuto výhodu Hradečtí nevyužili. Následovaly opět nezáživné pasáže tohoto utkání až zhruba do poloviny této třetiny. To se podruhé tváří v tvář Halmošimu řítil Šimoníček, ale ani tentokrát plzeňského brankáře neprostřelil. V 54.minutě na druhé straně nedotáhli do zdárného konce nájezd 2 na 1 Setíkovský s Kovářem. O minutu později měli hosté výhodu dvojnásobné přesilové hry trvající více než minutu. Brož však včasným přesunem vychytal v jasné šanci Holého. Od modré jej neprostřelil ani Boháč. Přesto plzeňští neztráceli chuť k útočení a o chvilku později zvýšil vedení hostů Jiří Benedikt. V další velké šanci Plzně chvíli nato bezmocně ležícího Brože nepřehodil Kocman, ani neprostřelil Holub. Už to vypadalo, že se zápas v klidu dohraje, ale poslední půlminutka byla ještě hodně živá. Nejprve v oslabení při nájezdu 2 na 1 Jiří Šimoníček na svůj třetí pokus v zápase překonal nadvakrát Halmošiho po Šejnohově přihrávce a pokazil hostům čistý štít. Ani to ale nebylo vše. V čase 59:47 se do sebe v obranném pásmu domácích pustili pěstmi hradecký Kubišta a hostující Špiler, načež se do potyčky zapojili i další hráči na ledě, včetně domácího brankáře. Ten tak, stejně jako další tři hráči, nemohl zápas dohrát. Naštěstí po delší pauze, kdy se sepisovaly tresty, se poslední vteřiny dohrály v poklidu a zápas tak skončil vítězstvím Lasselsbergeru v poměru 1:4.