Junioři vyhráli v Hradci, série pokračuje

H r a d e c K. - Junioři: HC VČE Hradec Králové - HC Lasselsberger Plzeň 1:4. Již čtvrtý zápas v řadě dokázali vyhrát plzeňští junioři. Tentokrát se obětí stali stejně staří hráči Hradce Králové. Na výhře Lasselsbergeru se dvěma góly podílel Lukáš Martinec, stějně dobrým výkonem se prezentoval gólman Halmoši, který inkasoval až dvě minuty před koncem.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň

1:4
0:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 58. Bendík (Pospíšil) – 7. Setíkovský (Holub), 32. Martinec, 37. Martinec (Jindra, Setíkovský), 51. Sýkora (Stránský, Martinec). Rozhodčí: Chlaň – Ježek, Mergl. Vyloučení: 6:8, navíc Šimoníček – Holý 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 24:31.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

První třetina nabídla vyrovnanou hru obou mužstev se šancemi na obou stranách. Skóre zápasu otevřel v 7. minutě Jan Setíkovský po Holubově přihrávce. Na jeho branku nenašli domácí střelci rychlou odpověď. Nepomohly jim k tomu ani dvě přesilové hry. Soupeř měl rovněž dvě početní výhody, ale ani v tomto případě to nevedlo k navýšení skóre.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, přesto byli Plzeňští častějšími návštěvníky útočného pásma. Ale ani Hradec nebyl bez šancí, avšak Ropický svůj průnik k vyrovnávací brance nedovedl. Vzruch přinesla 25. minuta, kdy se po ostrém střetu skácel k zemi domácí Přeučil a s pochroumaným kolenem musel být za pomoci spoluhráčů odveden na střídačku. Rozhodčí se však rozhodl tento zákrok nepotrestat. Jiný zákrok o pár minut později na druhé straně ale potrestal, vyhození Hradeckých zachytil na modré čáře Lukáš Martinec a nekompromisně propálil vše před sebou. Ani za tohoto stavu Hradec nesložil zbraně a bojoval dál o zvrat v utkání. Přítrž tomu učinila 37. minuta a třetí zásah Plzně. Tečovaná střela vytvořila dokonalý oblouček, který zapadl za záda Šimka. Branku si připsal opět Lukáš Martinec. Trenér Hradce okamžitě reagoval na nepříjemnou situaci oddechovým časem, avšak domácí už sílu na korekci stavu do konce třetiny nenašli.

Ve třetí třetině Hradečtí neztratili bojovnost a dlouho houževnatému soupeři vzdorovali, ačkoliv stav byl pro ně nepříznivý. Když ani Pospíšil po velkém závaru před brankou Plzně nedokázal rozvlnit síťku, tak skóre do ještě výraznější podoby upravili hosté. Na levém kruhu švihl zápěstím Miloš Sýkora a zvýšil na 0:4. Hosté si poté hlídali bezpečný náskok a snažili se uhájit čisté konto pro svého brankáře. To se jim však nepodařilo. V čase 57:57 využil Branislav Bendík zakrytého výhledu plzeňského brankáře a přesnou střelou zkorigoval výsledek. Na výraznější zdramatizování zápasu už domácím nezbyly síly a hlavně čas, a tak prohráli s Plzní v poměru 1:4.