Juniorka nestačila na Hradec Králové

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC VČE Hradec Králové 2:3. Bez hráčů plnících si povinnosti u A-týmu nastoupili plzeňští mladíci do dalšího klání juniorské extraligy. V ČEZ Aréně se představil tým Hradce Králové a úkol zněl jasně – zvítězit. Jenže teorie byla o hodně jednodušší než skutečnost. Houževnatý soupeř svým pohybem dělal Západočechům potíže a přestože domácí šli rychle do vedení a po celý zápas byli aktivnější, měli řadu šancí, na body nedosáhli.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové

2:3
1:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Pitule (Trojan), 48. Kubalík (Špiler) – 8. Pavlů (Šejnoha), 18. Ropický (Prostředník), 41. Ropický (Janoušek). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Brejcha. Diváci: 48. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Halmoši (21. Rückl) – Černý, Zeman, Krajčík, Špiler, Kašpar, Malý - Kubalík, Stránský, Sýkora – Benedikt, Holý, Šimán – Jindra, Kocman, Holub – Pitule, Trojan, Novák.

Mountfield Hradec Králové

Balážik – Klement, Seidl, Pavlů, Kotrč, Macháček, Prostředník – Pospíšil, Šimoníček, Ropický – Janoušek, Hloušek, Šejnoha – Bendík, Nermuť, Kohout.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 20 6 2 4 66,67 0
Petr Ulč 40 16 1 15 93,75 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benedikt 0 0 0 -1 0
Lubomír Černý 0 0 0 1 0
Lukáš Holub 0 0 0 0 0
Martin Holý 0 0 0 -1 0
Petr Jindra 0 0 0 0 2
Jan Kašpar 0 0 0 1 2
Jakub Kocman 0 0 0 0 0
Kristián Krajčík 0 0 0 0 0
Tomáš Kubalík 1 0 1 0 0
Robin Malý 0 0 0 0 0
Karel Novák 0 0 0 1 0
Tomáš Pitule 1 0 1 1 0
Jan Stránský 0 0 0 0 2
Miloš Sýkora 0 0 0 0 0
Miroslav Šimán 0 0 0 -1 0
Radek Špiler 0 1 1 1 4
Martin Trojan 0 1 1 0 0
Petr Zeman 0 0 0 0 0

komentář

Domácí na svého soupeře vlétli a snažili se ihned dostat do vedení. Ve 3. minutě přišla první velká příležitost, jenže Holub nadvakrát neuspěl, gólmana neprostřelil a následně ani kličku nedotáhl do zdárného konce. Další potíže měli Východočeši při oslabení, naštěstí pro ně se Plzeňáci přes dobrou kombinaci k nadějnější střele nedostali. V 7. minutě už červenožlutým nic nepomohlo a paradoxně to byla čtvrtá formace, která otevřela skóre. Tím, kdo zúročil tlak, byl Pitule. Dlouho se Západočeši neradovali, ani ne za minutu snad první střelou na branku vyrovnal Pavlů. Kdo čekal pokračující příval branek, byl zklamán. Hráči nezvolnili, ale z úporné bitvy se těžko rodily příležitosti. Snad jen Novák mohl ve 14. minutě ze zmatku před brankovištěm vytěžit víc. I když Sýkora po ideální příhře právě od Stránského musel být svým zakončením ještě zklamanější. Za hosty kontroval pěkným švihem Janoušek a do vedení energetiky dokonce poslal šikovnou tečí Prostředníkovi střely Ropický. Do šaten šli tedy spokojenější hosté.

Hradečtí se v začátku druhého dějství ubránili krátkému náporu a sami měli možnost navýšit vedení. Hráli totiž dvě slepené přesilovky. Macháček v konci druhé z nich spálil stoprocentní šanci, když zůstal sám před Rücklem, který v pauze vystřídal Halmošiho, a trefil jen jeho vyrážečku. Ve 28. minutě se ozvali i Plzeňáci, Šimán však branku ani netrefil. Lasselsberger bojoval, měl více ze hry, nebezpečnější ale byli hosté. Šejnoha po zmatcích v soupeřově obraně jen těsně minul odkrytou klec. Až chvíli po půlce zápasu dostali Západočeši možnost hrát skoro dvě minuty přesilovku v pěti proti třem a s vedením Východočechů to vypadalo špatně, jenže bez střel se gólu docílit nedá, neustálé přihrávání nepřineslo žádný výsledek. Další průběh nabídl vzrušujících momentů ještě méně, a tak byla siréna vysvobozením a nadějí pro dalších dvacet minut.

Hned po několika sekundách po vhazování mohlo být vedení Hradeckých o stupeň jasnější. Šejnoha byl v ideální střelecké pozici, jenže Rückl jeho střelu po zemi vyrazil. Domácí se nepoučili a v čase 40:52 opravdu inkasovali. Janoušek dal krásnou zadovkou puk Ropickému a ten poslal kotouč gólmanovi mezi nohy. Ve 48. minutě jsme se dočkali dramatizace. Kubalík se prosadil u pravé tyče a bylo to znovu jen o jednu branku. Abychom byli svědky závěrečného tlaku, musel ještě Rückl vychytat Šimoníček, který řešil přečíslení střelou. V 56. minutě opravdu přišla možnost srovnat, Kubalík by ale svůj nájezd musel lépe zakončit. Trenér Rulík si vzal oddechový čas a 102 sekund před koncem zkusil hrát power-play, tlak byl obrovský, ale Černý svou jedinečnou šanci promarnil a víc srdnatě bojující Východočeši nepovolili. Ve vyrovnaném duelu se tak radoval efektivněji zakončující tým.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (trenér Plzně): "Měli jsme šance, ale soupeř byl produktivnější. Dali dva šťastné góly a nám se nepodařilo zápas otočit, i když i v power-play, jsme mohli vyrovnat, když brankář už ležel a my měli puk."