VIT-PLZ 6:2 - Vítkovice rázně odmítly konec série, rozhodne se v pondělí v Plzni!

Za stavu 1:0 na zápasy mohli Plzeňáci rozhodnout o postupu do finále dorostenecké extraligy, ale Ostravané si již v první třetině vypracovali dvougólový náskok. Zavřel sice snížil, ovšem následné čtyři góly utvořily skóre po dvou třetinách v do podoby 6:1. Snížení Hošťálka v poslední třetině již bylo pouze kosmetickou úpravou, výsledek 6:2 rovnou zve diváky na rozhodující duel, který bude rozehrán v pondělí v plzeňské ČEZ Aréně! Jasno je o prvním finalistovi, tím se stali hokejisté Zlína. Mladí medvědi vyřadili Slavii, Plzeňáci tak mají jistou medaili.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

6:2
2:0, 4:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Palát (Kopel), 18. Palát (Seidler, Vrána), 30. Maliník (Sedlák, Voráček), 31. Sedlák (Palát), 33. Vrána (Palát), 37. Šaitar (Sedlák) - 28. Zavřel, 47. Hošťálek (Ketner, Vild). Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 11:9, navíc Seidler, Kubalík, Petr 10 minut a Hlinka 5 minut + trest do konce utkání. Diváci: 200. Střely na branku: 41:46. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.