První body ulouply Plzeňanky z perníkové chaloupky

P l z e ň - Ženy: HC TJ Tesla Pardubice – HC Lasselsberger Plzeň 0:7. Každý před utkáním očekával bitvu dvou dosud nebodujících týmů. Jaké však bylo překvapení všech, když plzeňská děvčata hrající na dvě formace jednoznačně roznesla Pardubice. Kombinační hra, která chyběla domácím, vycházela skvěle hrající Plzni, navíc se probudily v pravý čas dvě opory týmu. Beáta Szelongová se tak dlouho zastřelovala, až puk do sítě dostala. Eliška Zahálková však ukázala svojí extratřídu, když vstřelila hned pět branek.

HC TJ Tesla Pardubice - HC Škoda Plzeň

0:7
0:3, 0:3, 0:1

Góly a nahrávky: 11., 18., 27., 33., 37. Zahálková (na první Kotousová, na druhý Szelongová, na čtvrtý a pátý Mannová), 3. Gregorová, 50. Szelongová (Zahálková). Rozhodčí: Kareš – Plch, Lučan. Vyloučení: 3-3. Bez využití. V oslabení: 0-1. Zásahy brankářek: Kmoníčková J. 33 – Kopejtková 27.

HC TJ Tesla Pardubice

Kmoníčková – Jacková, Kmoníčková I., Cejnarová, Bartoníčková, Kolářová – Vosyková, Skvrnová, Cimburková – Heřmanová, Jirková, Korečková – Malinská, Cílová, Kalhousová

Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Knotková – Szelongová, Zahálková, Kotousová – Gregorová, Dvořáková, Outlá

Eliška Zahálková 5 1 6 0 0

Plzeň vlétla do zápasu jako raketa, už ve 2. minutě se krásně proháčkovala až do zakončení Szelongová, trefila však připravenou lapačku Kmoníčkové. O minutu později už tlak Plzně přinesl gólovou radost, to střelu Gregorové, kterou zachytila obránkyně Bartoníčková, vrátila jmenovaná obránkyně k přikrytí brankářce, leč puk zajel rovnou do branky – 0:1. Vyrovnat mohla Kalhousová ve 4. minutě, když střílela přes clonící Timofijovou k tyči, ale Kopejtková puk zpacifikovala. V přesilové hře, kterou Plzeň získala díky faulu na kličkující Dvořákovou, se Kmoníčková vyznamenala při ranách Krauzové z pravé strany a Szelongové po brankové čáře a při dorážce Zahálkové. Obří tlak Plzně nepouštěl Pardubice z vlastního obranného pásma a Kmoníčková byla i nadále v permanenci, hlavně při ranách Szelongové a aktivní Zahálkové. Ta si radost schovala na 11. minutu, kdy před Kmoníčkovou nezaváhala a ranou do víka zvýšila vedení na 0:2. Pardubice od té doby vyrovnaly částečně hru. Domácí útočnice Heřmanová zkoušela střelou zpoza obránkyně nachytat Kopejtkovou na švestkách, ale gól nepadl, v přesilové hře Plzně navíc Malinská překrásnou zadovkou hledala někoho před brankou Plzně, leč bez efektu. A tak se blýskla opět Plzeň – Szelongová objela branku soupeře, rychle přihrála k tyčce Zahálkové a ta gólem od boku Kmoníčkové prožila střelecké znovuzrození – 0:3. Závěr třetiny patřil domácím. Obrovskou šanci měla osamocená Vosyková, ale sama před Kopejtkovou trefila bekhendem po zemi pouze tyč a poté Jirková při vyjetí z rohu zkoušela překvapit plzeňskou brankářku střelou k tyči, ale bez úspěchu.

Druhou třetinu opět začala parádně Plzeň, tlaku vévodila hlavně střelecky velice aktivní Szelongová. Soupeř zahrozil ve 24. minutě, kdy po buly střílela Cimburková po zemi, Kopejtková puk vyrazila holí mimo tyče. Ve 25. minutě měly Pardubice výhodu přesilové hry, ale v oslabení se opět prezentovala Zahálková parádním průnikem přes celé hřiště, kdy po průniku po pravé straně, kde kličkou znemožnila dvě protihráčky, si položila i Kmoníčkovou a nad vyrážečku dala další branku – 0:4. Bleskovou odpověď zkoušela vymyslet Skvrnová, ale puk do branky neprocpala a tak opět přišla na řadu Plzeň – Mannová našla na útočné modré dlouhou příhrou najetou Zahálkovou a ta se z blafáku nemýlila – 0:5. Jasné vedení Plzně pomáhala udržet jistá Kopejtková, v 36. minutě si na ní nepřišla Vosyková vyjetím zpoza branky a také Jirková, která si sice skvěle najela na pravý kruh, ihned po přebrání přihrávky vypálila, ale Kopejtková i v přesunu vyrazila puk vyrážečkou. Známé heslo nedáš-dostaneš platilo také tentokrát – z protiútoku vypálila od modré Mannová a Zahálková svým pátým gólem v zápase dala výsledku hrozivou podobu – 0:6.

Třetí třetina byla již ve znamení klidu a pohody. Plzeň chtěla zejména probudit spící saň jménem Szelongová a zároveň vyslyšet prosby plzeňských fanoušků po nepopulární „desítce“ v brance soupeře, který v podstatě zápas jen dohrával. Ve 42. minutě zkoušela nadvakrát dorážet svoji střelu plzeňská Gregorová, ale nic z toho nevzešlo, o pár vteřin později pálila od modré čáry příklepem Cimburková jen do náruče Kopejtkové. V přesilové hře Plzně se do šance probila Malinská, příklep však nasměrovala opět jen doprostřed branky. V 50. minutě pak Zahálková prokličkovala útočným pásmem, zadovkou našla Szelongovou a ta konečně rozvlnila síť za nešťastnou Kmoníčkovou – 0:7. O tři minuty později přenechala Gregorová puk do jízdy Zahálkové, která prověřila příklepem pevnost hrudního chrániče Kmoníčkové. V závěru utkání se alespoň o korekci snažila především aktivní Malinská, v 57. minutě střílela po ledě z levé strany, což byla pro Kopejtkovou lahůdka a nejnebezpečněji vletěla do šance v posledních vteřinách zápasu, kdy se protlačila až před plzeňskou brankářku, puk za její záda však neprotlačila. Plzeň si tak odvezla po skvělém výkonu všechny tři body domů, naopak Pardubice sehrály poněkud nekombinační utkání a zůstávají s nulovým bodovým ziskem na posledním místě tabulky.