Repríza finále pro Opavu

Plzeň - Dorost: HC Slezan Opava - HC Lasselsberger Plzeň 4:2. V pravé poledne vyjeli plzeňští mladíci ke svému prvnímu duelu nové sezóny na led soupeře. Po úvodních domácích výhrách čekala na modrobílé repríza loňského extraligového finále. Zápas byl vyrovnaný, po dvou třetinách byl stav 1:1, ale domácím vyšla závěrečná dvacetiminutovka, ve které vsítili hned tři branky...

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 2. Uvíra, 48. Piskoř (Beránek), 54. Stloukal (Opálek, Trčka), 60. P. Novák (Dufek, Roupec) - 38. Noga (Pejchar), 56. Váchal (Špaček). Rozhodčí: Jeřábek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 80.

HC Slezan Opava

Machovský - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Máj, Kývala, Otipka, Stloukal, Beránek.

Král - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Pour, Pejchar, Mainer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek.

Martin Váchal 1 0 1 -1 2

Domácí Slezan vlétl do zápasu jako uragán. Hned po dvou minutách ujel při vlastním oslabení Uvíra a otevřel gólový účet zápasu. Následně Opava ale dovolovala soupeři ve vlastní třetině až příliš. Hosté z Plzně se lehce dostávali do slibných šancí, jako například Blumentrit, který ujel při dvojnásobném početním oslabení domácím bekům. Vznikající nebezpečí musel odvracet až Machovský. Slezan si brzy uvědomil, že bude muset být agresivnější a přidat na důrazu. Tato změna nesla dlouho úspěch. Lasselsberger nemohl najít recept na dobře organizovanou opavskou obranu, která vždy zneškodnila rozvíjející se plzeňské protiútoky již v samotném zárodku.

Přestávka ale domácím nepomohla. Na začátku druhé třetiny přenechali veškerou kreativitu hostům. Převahu Plzně dokumentují dvě po sobě jdoucí situace, kdy se do brejku dostali dva plzeňští útočníci. Vznikající požár musel hasit až brankář Machovský. Opavská jednička si počínala dlouho na výbornou. Machovský dokonce chytil i trestné střílení Váchalovi a výrazně tak Opavu podržel. Čisté konto mu vydrželo do 38. minuty, kdy bylo vyrovnáno. Po nahrávce těsně před bránou se trefil do černého Noga.

Rozhodnutí padlo až v poslední dvacetiminutovce. V ní se o poznání lépe vedlo Opavě, která vstřelila postupně svou druhou a třetí branku. Nejprve domácí tlak zužitkoval Piskoř a chvíli po něm po vhazování také Stloukal. V 56. minutě se sice podařilo hostům snížit rozdíl na jednu branku, když se po samostatném nájezdu prosadil Váchal, ale to bylo z jejich strany vše. Slezané si osud zápasu pohlídali a v poslední minutě přidal Novák čtvrtou branku do prázdné brány.