Dorost prohrál, byť byl lepší

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:2. Plzeňští mladíci prohráli i další víkendové utkání, v domácím střetnutí nestačili na vrstevníky z Mladé Boleslavi, v jejichž brance se představil explzeňský Roman Will. Ten proti bývalým spoluhráčům vytáhl své nejjistější zákroky a domácí ho překonali pouze jedenkrát díky Vizingerovi. Naopak hosté se trefili dvakrát a odvážejí si plné tři body.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

1:2
1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Vizinger (Váchal, Erben) - 2. Lhoták (Štěpánek), 32. Jankovský (Korim, Hyka). Vyloučení: 4:4 + Houfek (PLZ) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 58:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Král - Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Houfek, Blumentrit, Mrázek - Pašek, Němec, Mainer, Faschingbauer, Váchal, Erben, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger.

BK Mladá Boleslav

Will - Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa - Lhoták, Kadeřábek, Škop, Brandejský, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Hyka.

Petr Vizinger 1 0 1 0 0

Hostující celek začal na plzeňském ledě velmi aktivně, když se ubránil úvodnímu útoku první modrobílé formace, na druhé straně udeřil sám - Lukáš Lhoták otevřel na začátku druhé minuty účet zápasu. Ale Plzeň ihned vyrovnala! Petr Vizinger poprvé překonal explzeňského gólmana Romana Willa. Domácí mohli v polovině sedmé minutě odskočit, když si zahráli přesilovku, ale na bránící čtyřku Mladoboleslavských nevyzráli. V polovině první třetiny ve velké příležitosti tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ztroskotal Váchal. Další nebezpečí vyslal na Willa Mainer. Ve čtrnácté minutě nechal boleslavského brankáře vyniknout Beran. Král na druhé straně pohotovně zasáhl proti střele Jakuba Frolíka. Na konci dvacetiminutovky ještě velkou příležitost zahodil Tomáš Pacanda.

Petr Mainer v úvodu druhého dějství se prosmýkl kolem dvou obránců, ale s kličkou na Willa nevyzrál. V oslabení našel stejného hráče v brejku dvou na jednoho Hájek, ale tentokrát plzeňské naděje zastavila vnější konstrukce branky. Plzeň se pak bránila i po návratu původně vyloučeného, jelikož Erben musel jít pykat na další dvě minuty. V tomto oslabení se modrobílí zapotili více, Toni Babický nejdříve pohořel na Královi a pak až na brankové konstrukci. Nicméně se ubránili. Král již v plném počtu hráčů na ledě ramenem vyrazil Holadův pokus. Při vyloučení Jakuba Houfka jeli v podstatě dva na nikoho Mainer s Hájkem, ale neproměnili! Nedáš, dostaneš. Rychlý protiútok a trefa Václava Jankovského poslaly Boleslav znovu do vedení. S Plzní to mohlo vypadat ještě hůře na konci šestatřiacáté minuty, když se puk líně šoural za brankovou čáru, ale Hrbas pohotově odpálil kotouč do bezpečí. Přesto byl Lasselsberger aktivnější, ale Will zamkl kasu dokonale.

Plzeň získala v úvodu třetí části výhodu přesilové hry, a i když se převážně hrálo ve třetině soupeře, branku stále vstřelit nedokázala. Na steč pak vyrazil Hájek s Pacandou, prvně jmenovaný netrefil branku. Stanislav Erben se přihrávkou skrz dva hráče dostal osamocený před Willa, avšak netrefil vyhrazený prostor mezi třemi tyčemi. Lasselsberger byl i nadále aktivnější, ale nedokázal vyložené šance proměňovat. V pětpadesáté minutě neuspěl se svou kličkovanou skrz pásmo ani Hrbas, ani ostrou ranou prezentující se Mrázek. Vše končilo na Willovi. A když už boleslavskému gólmanovi teklo do bot, obětavě jej zastoupili jeho obránci. Jedna z posledních plzeňských šancí na vyrovnání přišla v šetapadesáté minutě, kdy na trestnou lavici usedl hostující Anděl. V drtivém tlaku vychytal Mainerovu teč Will. Stejně se nevedlo Pacandovi. V čase 58:52 si hosté vyžádali oddechový čas na závěrečnou poradu a Plzeň na to reagovala odvoláním svého gólmana. Přesto ani power play s výsledkem nic neudělala a domácí si připisují další porážku.