Pět využitých přesilovek a tři body pro dorost

Plzeň - Dorost: BK Mladá Boleslav - HC Lasselsberger Plzeň 5:7. Přestože mladíci z Plzně oplatili soupeři porážku z prvního měření sil, výhodu domácího prostředí pro osmifinále si nezaručili. předběhl je na osmém místě Třinec a právě s ním by dorostenci měli bojovat v prvním kole play-off o čtvrfinále a začít tak obhajobu loňského mistrovského ročníku.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

5:7
1:3, 2:2, 2:2

Branky a nahrávky: 11. Hyka, 30. Koudela (Lhoták), 32. Lhoták (Mozík), 44. Hyka (Frolík, Anděl), 53. Koudela (Anděl) - 2. Hájek (Mainer), 2. Váchal (Špaček, Kvapil), 10. Beran (Faschingbauer, Pejchar), 28. Mainer (Hájek, Hrbas), 38. Hájek (Hrbas), 59. Hrbas (Houfek, Mainer), 59. Hrbas. Rozhodčí: Úlehla – Prchal, Čížek. Vyloučení: 14:13, navíc Will (MBL) 10 minut OT. Využití: 3:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 53.

BK Mladá Boleslav

Will – Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Bičiště, Brandejský, Lhoták, Škop, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela, Hyka

Makarovič – Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Slavík, Blumentrit – Pašek, Pour, Pejchar, Mainer, Faschingbauer, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger

Petr Vizinger 0 0 0 1 2

Boleslavští nezačali vůbec dobře. Po faulech Babického a Frolíka hrál Lasselsberger rovných sto sekund 5 na 3. Dvojnásobnou výhodu využil Hájek, když se probil až před Willa. Po dalších čtrnácti sekundách přidal navrch druhou branku Váchal. V 7. minutě mířil Frolík od modré jen do betonu plzeňského brankáře.

Ve vlastním oslabení pak Koudela obral ve středním pásmu soupeře o puk a jen těsně minul horní roh Makarovičovy brány. Třetí branku hostí vsítil Beran, který se nejlépe zorientoval ve zmatku na boleslavském brankovišti. Snížení domácích zařídil Hyka svou přesilovkovou dorážkou pod horní tyčku. Ve 13. minutě vybídl v úniku 2 na 1 Frolík právě Hyku, jenž neuspěl.

Do druhé části vstoupili Boleslavští stejně jako do té první, neboť se bránili znovu ve třech. Hrbas nadvakrát od modré čáry se svými dělovkami neuspěl. Další, téměř dvouminutovou výhodu pěti proti třem, měli Západočeši po Vrbově nešťastném vyhození puku ze hřiště. Nicméně třetí dvojnásobnou výhodu Plzeň nevyužila a paradoxně se prosadila po faulu Houfka při hře 4 na 3.

Willa prostřelil po přihrávce Hájka počtvrté Mainer. Před polovinou utkání se povedlo Koudelovi snížit střelou k tyči. Dvě minuty po jeho zásahu napřáhl v přesilovce od modré Mozík a šikovná teč Lhotáka znamenala kontaktní gól. Domácí Korim při hře 5 na 3 dvakrát neuspěl, pak se navíc Boleslav bránila počtvrté ve třech celé dvě minuty. Vizinger nad Willovo rameno ještě netrefil, Hájek byl už z kruhu přesný.

Do závěrečné dvacetiminutovky naskočil Vrba z trestné lavice, dostal přihrávku na modrou čáru a krásnou střelou mířil jen do lapačky Makaroviče. Další snížení na rozdíl jediné branky přinesla přesilovková střela Hyky, po přihrávce Frolíka napříč plzeňským pásmem. Pátou přesilovku 5 na 3, trvající bez dvou vteřin dvě minuty, Lasselsberger promarnil. Krásný, navíc vyrovnávací gól, přidal Koudela, který před Makarovičem přibrzdil, nechal tak projet všechny protihráče, stáhl puk a bekhendem se nemýlil.

Osm minut před koncem znovu Koudela obkroužil bránu, našel mezi kruhy Korima, jenž naštěstí pro brankáře Západočechů, který sbíral svou hůl a k puku byl zády, netrefil. V 59. minutě rozhodl o vítězství Plzně Hrbas přesnou střelou k tyči od modré čáry. Na závěr se domácím nepovedla power-play, neboť sedmou branku inkasovali od Hrbase dříve, než stačil Will dojet na střídačku.

Do hodnocení se nejprve pustil trenér boleslavského dorostu Pavel Arnošt. “Dnešní zápas byl pro nás prestižní, Plzeň je velmi kvalitní soupeř,“ připomněl kvality soupeře na úvod. “Utkání bylo trošku specifické v tom, že to byl poslední zápas základní části sezóny, takže trošku už kluci možná myslí na play-off,“ pokračoval. Pochvaloval si, jak jeho svěřenci dokázali přes špatný start vyrovnat. “Těší nás, že jsme to dotáhli, bohužel jsme minutu a půl před koncem inkasovali. Bylo to po naší chybě, gól z nekoncentrovanosti,“ litoval branky z 59. minuty. “Pak jsme hráli vabank. Mrzí nás, že jsme to dotáhli a pak to ztratili. Lepší když nás to potká teďka, než v play-off,“ kalkuloval. “Mě i klukům je to jedno. Když chceme uspět, musíme porazit kohokoli,“ reagoval na otázku, který z týmů by si přál ve vyřazovací části.

Jeho protějšek, trenér Plzně Miroslav Přerost, byl také spokojen s úrovní zápasu. “Na tom malém hřišti to bylo jako vždycky bojovné utkání, dramatické, hodně osobních soubojů,“ hodnotil. “S tím jsme počítali, snažili jsme se bránit střední pásmo, vyrážet do protiútoků, což se nám dařilo. Dali jsme rychlé tři góly,“ ocenil dodržování taktiky svého mužstva. “Byla to taková přetahovaná až do závěru, kdy se soupeř dotáhl, a my jsme zase odskočili. Takže dá se říct, že jsme ve finále byli šťastnějším a zaslouženým vítězem,“ shrnul na závěr. Také on příjme v play-off jakýkoli tým. “Myslím si, že to je jedno. Jestli chcete postoupit musíte vyhrát nad každým.“