Junioři padli po jedenácti zápasech

Plzeň - Junioři: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:3. Spanilou jízdu modrobílých ukončila trochu překvapivě Kometa. Ta během úvodních čtyřiceti minut nastřádala tříbrankové vedení, které se již Indiánům nepodařilo dohnat. Komentář trenéra Kampfa mluví za své...

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:3
1:0, 2:0, 1:3

Branky a nahrávky: 18. Sova (Brzobohatý, Štindl), 27. Zemánek (Komínek, Štindl), 36. Komínek (Brzobohatý, Sova), 50. Bilčík (Stehlík) - 45. Jonák (Pitule), 48. Jonák (Lev, Pitule), 60. Pitule (Lev). Rozhodčí: Jeřábek - Dřinovský, Svoboda. Vyloučení: 8:8 navíc Fúzik (KOM) a Boháč (PLZ) oba 10 min OT, Růžička 1O min + do konce zápasu OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3

HC Kometa Brno

Šenk - Štindl, Sova, Zítka, Vozdecký, Lysoň, Bilčík, Jáchym - Šidák, Hnilička, Stehlík (C), Daniška, Fúzik, Bartošek, Komínek, Zemánek, Juráň, Brzobohatý, Touška, Novotný

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Růžička, Mrázek, Špaček, Blumentrit, Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule (C), Mainer, Hošťálek, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Jonák, Lev

Už od začátku zápasu bylo znatelné, že by se dnes papírové role nemusely naplnit. Fúzik však zakončení přečíslení dva na jednoho zvolil samostatně a brankář Mazanec kotouč s velkou porcí štěstí vyrazil. Hosté nezůstali dlouhou bez odpovědi. Ruprecht střílel od modré čáry dvakrát velice tvrdě, Šenk měl zakrytý výhled, obě střely brankář chytil.

Šance se střídaly na obou stranách a řada byla nyní na Kometě. Brzobohatý v oslabení dobře přečetl rozehrávku hostujících obránců na modré čáře a dostal se do samostatného úniku. Přestože ho Růžička zezadu hákoval, brněnský útočník stihl zakončit, ale nedal. Protože byl faulován, jelo Brno trestné střílení. Exekuce se ujal sám postižený střelec. Napodruhé zvolil místo střely kličku, ale nepovedlo se mu kotouč zasunout mezi Mazancovy nohy.

První třetina načala již svoji sedmnáctou minutu a ještě jsme neviděli ani jednu branku. Jenže ihned po začátku této minuty jsme se dočkali. Domácí využili přesilovou hru. Aleš Sova z mezikruží vystřelil švihem a jeho střela se pod levou šibenicí odrazila od levé tyče do pravé a zapadla do brány. Angličan to byl parádní. Díky němu Kometa vyhrála úvodní třetinu 1:0.

Druhá třetina načala slibnou šancí plzeňského Mainera. Ten svoji střelu zápěstím umístil těsně vedle tyče. Když se gólově nechytli hosté, byla to znovu Kometa. Tomáš Komínek se skvěle prohnal u pravého mantinelu kolem obránce hostí až před Mazance, kterého nepřekonal. Dorážející Jiří Zemánek však byl úspěšnější. Stačilo mu do puku klepnout, aby pod ležícím Mazancem projel do brány – 2:0.

Překvapivý vývoj zápasu umocnila třetí branka, která se ocitla znova v síti plzeňské. Komínek nejdříve v rychlém brejku skvěle nahrál Brzobohatému, který se řítil z boku sám na Mazance, ale neukvapil se a puk předložil zpět Tomáši Komínkovi, který do přihrávky jen nastavil hůl. Tříbrankový náskok se po druhé třetině jevil částečně jako zasloužený. Ovšem nutno podotknout, že hosté v prvních třetinách neměli štěstí. Kotouč jim odskakoval z holí i v jasných šancí.

Vrátilo se jim právě včas. Ve čtvrté minutě posledního dějství se do samostatného úniku v oslabení dostal Vít Jonák a Šenka překonal jistě mezi nohy – 3:1. Když stejný hráč o tři minuty později snížil dorážkou na rozdíl jediné branky, domácí fanoušci se pomalu začínali o výsledek bát. Co si budeme namlouvat. Třináct minut do konce je totiž hodně dlouhá doba pro první tým skupiny A na to, aby vstřelila branku.

Ovšem jak rychle hosté drželi naděje na srovnání, tak rychle také pohasly. Ondřej Stehlík vyhrál bully na Vlastimila Bilčíka, který stál za ním na modré čáře a ihned kotouč nahodil na bránu. Výsledek? Zakrytý rozhled Mazance a dobré umístění střely vyústilo ve čtvrtou domácí branku.

Přestože se Indiáni ještě pokusili o zázrak, nepovedl se jim. Jednu branku sice vstřelili, ale bylo to až sekundu před koncem, kdy už bylo o výsledku jasně rozhodnuto. Kometa tedy doma překvapivě přehrála ambiciózní celek z Čech. Zápas to byl velice rychlý a bojovný, především útočného charakteru.

Vlastimil Kočí (HC Kometa Brno): Jde vidět, že forma nám stoupá. Už v Litvínově a Mladé Boleslavi jsme podali stejný výkon jako dnes. V takové rychlosti je totiž strašně málo času na všechno a kluci neměli štěstí. Dnes jsme ho měli a proto jsme vyhráli. Plzeň dnes přijela s klukama, kteří hrají O2 extraligu. Kluci se nebáli, hráli lepší hokej a dvě třetiny jsme měli více ze hry. Třetí třetinu jsme se toho vítězství trošku zalekli a dostali jsme hloupý gól při jejich oslabení. Kdyby nepadl, tak jsme to kontrolovali až do konce. Dnes jsme podali výborný výkon, celý tým i brankář. Je pravda, že jsme další šance zahodili. Mohli jsme něco porměnit a vést 4:0, což by nás uklidnilo. Dnes to byl perfektní hokej. Byl to kvapík, fofr. Takový útočný a otevřený hokej je krásný. Člověk se na to rád dívá.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Do zápasu jsme špatně vstoupili. Kluci nebruslili, byli jsme všude o krok pozadu. V tomto výkonu jsme pokračovali i ve druhé třetině a soupeř ještě odskočil. Až poslední třetinu jsme předvedli lepší výkon, ale nestačilo to. Hráčům do hlav nevidím. Chtěli jsme začít úplně jinak, ale hráči to neakceptovali. Dalo by se říci, že k nějakému tomu podcenění mohlo dojít.