HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:2

18. Pešek (Weiss, Liba) - 0:1, 30. Kracík (Chvojka) - 1:1, 34. Chvojka (Bílek) - 2:1, 37. Kracík (Jindra, Koreis) - 3:1, 60. Liba (Dragoun, Malínský) - 3:2.

Freylach - Křtěn, Chvojka, Pejša, Pulpán, Beneš, Keltyčka - Jindra, Bílek, Kracík - Hauer, Koreis, Spal - J. Heřman, Kašpar, Měsíček.

Během první dvacetiminutovky si plzeňský tým vytvořil hned několik dobrých šancí, ale první gól dali v 18. minutě hosté. Křížnou kombinaci při přesilové hře zakončil do odkryté branky Pešek. Ve druhé třetině už z plzeňského pohledu nezůstalo jen u šancí, domácí hráči dokonale otočili skóre. Nejprve se trefil Jaroslav Kracík, jehož přihrávku napříč brankovištěm vyrazil gólman hostí zpátky, a tak tvořivému hráči nezbývalo, než vyrovnat. Pak našel Bílek zpětnou přihrávkou Petra Chvojku, který poslal svoje mužstvo do vedení nekompromisní bombou k pravé tyči. Do podobného místa se trefil opět Kracík po přesném pasu z rohu kluziště od Jindry. Na samém konci utkání dal ještě rozhodčí Spartě šanci, ta pouze snížila 11 sekund před koncem.

Názory Václava Ruprechta a Romana Bílka čtěte zde.