Tygři skoleni

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 7:5. Po včerejší prohře v Chomutově si dnes náladu vylepši modrobílí v duelu s Libercem. V zápase, který byl plný zvratů, dokázali Indiáni vsítit sedm branek a připsali si do extraligové tabulky další tři body.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

7:5
3:1, 1:4, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Špaček (Erben), 16. Vizinger (Špaček, Mainer), 19. Erben, 31. Němec (Mainer), 33. Urban (Slavík), 47. Mainer, 50. Slavík (Erben, Špaček) - 6. Koc (Čechura, Urban), 35. Křolka, 39. autor neznámý, 39. Urban, 42. Erben (Němec). Vyloučení: 5:7, navíc Kouba (LIB) os. 10 min. trest. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5, 7:5 .

Makarovič - Tichý, Houfek, Slavík, Špaček, Karpíšek, Mrázek - Němec, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Mainer, Váchal, Erben, Biskup, Pašek, Mašek.

Sobotka - Staněk, Mrázek, Jandejsek, Bednárik, Dám, Slavík, Čechura, Najman - Beníšek, Příkazský, Schutz, Hloušek, Klíma, Knap, Psota, Morong, Kouba, Urban, Miškovský, Pálek.

Petr Vizinger 1 1 2 0 0

Zápas začal opatrně z obou stran a prakticky z první vážnější šance udeřilo. V šesté minutě dokázal využít přesilovkovou souhru Jan Koc – 0:1! Plzeň mohla odpovědět stejnou mincí, ale domácí se nakonec prosadili až v polovině úvodního dějství, když Michal Špaček využil druhou početní výhodu svého týmu - 1:1! Indiáni využil i další početní výhody, když se dorážkou na brankovišti prosadil Petr Vizinger – 2:1! V závěru třetiny ještě odskočili modrobílí svému soupeři na rozdíl dvou branek, když se povedenou individuální akce prosadil Stanislav Erben- 3:1!

Druhá část začala zostra, ale bez velkých šancí. V polovině zápasu odešli během necelé půlminutky dva domácí na trestnou, ale Liberci se nepodařilo vymyslet kloudnou akci. Naopak. Západočeši se dostali do plného stavu a hned udeřili, když přesně zamířil Martin Němec - 4:1! Jak ale prohospodařit takový náskok během šesti minut ukázali názorně domácí svému publiku v závěru prostřední pasáže hry. Suma sumárum, po dvou třetinách prohrávali Západočeši 4:5!

O přestávce muselo být v kabině Plzně dusno a vypadalo to i na ledě. Liberec jen stěží odolával nájezdům a brzy, po chybném vyjetí gólmana, inkasoval, když do prázdné zasunul Stanislav Erben – 5:5! O chvilku později již Indiáni opět vedli, když se po pěkné přihrávce napříč brankovištěm prosadil Petr Mainer – 6:5! V polovině závěrečného dějství již Plzeň vedla opět o dvě branky, když se do střelecké listiny zapsal Jakub Slavík – 7:5! Hra se pak zklidnila, v závěru ještě hosté zkusili téměř dvouminutovou hru bez brankáře, ale gólovku si nevypracovali. Třetinu tak domácí vyhráli o tři branky, celý zápas o dvě.