Dorost se loučí výhrou

Plzeň - St. dorost: Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 2:3. Mladé pušky ze západu Čech si na konec základní části připsali dvě výhry, ale ani tak nedokázali proklouznout do play-off a sezóna pro ně, stejně jako pro Liberec, končí.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:3
0:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 38. Psota, 41. Urban (Psota) - 19. Soukup (Pitel, Slavík), 34. Noga (Soukup, Pitel), 40. Noga (Pašek). Vyloučení: 8:10, navíc Beníšek a Urban (oba LIB) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Sobotka - Mrázek, Jandejsek, Bednárik, Dám, Čechura, Slavík, Najman - Beníšek, Langhammer, Klíma, Knap, Psota, Šimončič, Kouba, Dlouhý, Urban, Miškovský, Pálek.

Makarovič - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Karpíšek, Kvapil, Procházka - Tolar, Pitel, Faschingbauer, Soukup, Pravda, Noga, Biskup, Pašek, Mašek.

Úvodní minuty zajímavého střetnutí patřily spíše domácím hráčům, kteří motali plzeňským zadákům hlavy. Ze zdlouhavých a nepřesnostmi protkaných pokusů v útočném pásmu však vystoupl pouze pokus Dáma, jenž si z dobré pozice na Makaroviče nepřišel. Hosté postupem času vyrovnali hru a v útoku si počínali mnohem důrazněji než jejich liberečtí protivníci.

Pravda nejprve nedosáhl na prudký pas od svých spoluhráčů a následně se po levé straně probíjel také Noga, tygří obrana jej ale odstavila včas. Nebezpečnější parametry však měla dělovka Kvapila od modré čáry, Sobotka se blýskl hbitým máchnutím své lapačky. Když poté nevyužil nepřesnosti hostující defenzivy čiperný Kouba, radovala se Plzeň.

V početní převaze číhal před brankovištěm volný Marek Soukup, který uklidil odražený kotouč od zadního mantinelu za záda dezorientovaného brankáře - 0:1. Vcelku pohledná a ofenzivně laděná první část tak nabídla pouze branku jedinou.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Indiánů hned po několika vteřinách hry, při ponechané výhodě letěl sám na domácí svatyni Pravda, který si sice elegantně položil Sobotku, leč puk mu následně před prázdnou bránu z hole trestuhodně utekl.

Tygři odpověděli také neproměněnou příležitostí, Psota obral hostující hráče o kotouč, avšak vypálil pouze do Makaroviče. V další šanci se posléze zjevil také Jandejsek, ani on ale síťku v hostující kleci nenapnul. Zato Plzeňští dokázali své pokusy přetavit v gólovou trefu.

Druhou využitou přesilovkou se o dvoubrankový náskok své družiny zasloužil Tomáš Noga - 0:2. Bílí Tygři se následně snažili soupeřovo vedení dotáhnout, od modré čáry pálil znovu Jandejsek, brankář hostů i tentokrát jeho pokus utlumil.

Při hře 4 na 3 se Liberec dočkal, Matěj Psota zametl poskakující kotouč za brankovou čáru - 1:2. Severočechy v závěru periody čekalo hned několik početních převah, ovšem ty domácí hokejisté promrhali, a tak přišel třetí trest. Nepříliš nebezpečná rána Tomáše Nogy od modré čáry proklouzla Sobotkovi až do sítě - 1:3. Druhá část hry ale patřila jednoznačně domácím, hosté z minima šancí vydřeli dvě gólové trefy.

Ovšem hned po minutě hry ve třetí třetině se domácí mladíci svému soupeři znovu přiblížili. Psota probruslil po levé straně až do rohu hřiště, kde výstavním pasem našel v mezikruží připraveného Patrika Urbana, který nekompromisně zavěsil - 2:3.

Třetí zásah se pokoušel přidat Dlouhý, ale svůj průnik nezakončil podle představ. Na opačné straně hřiště hýřil aktivitou Pašek, ani on nezahýbal čísly na výsledkové tabuli. Liberečtí získali postupem času nad svým sokem mírnou převahu, v jedné z dalších početních převah pálil Miškovský, svoji ranou však málem protrhl Makarovičovi lapačku. Když posléze neuspěl pokusem od modré čáry ani Dám a dvě minuty před koncem základní hrací doby usedl na trestnou lavici liberecký mladík, zdálo se být o osudu duelu jasno.

Necelou minutu před koncem ovšem získal kotouč před brankovištěm volný Bednárik, na něhož se smála odkrytá branka. Čtyřiceti členné obecenstvo již vidělo puk v síti, ale Makarovič předvedl zákrok večera. Když hbitým skokem ukradl domácímu obránci jasný gól. V závěru to ještě Tygři zkoušeli v šesti, avšak větší šanci si nevytvořili. Tři body si tak z města pod Ještědem odvážejí hosté.