LIT - PLZ 0:3 - Mazanec vychytal první nulu v extralize!

Plzeňští indiáni se vydali na dalekou misi na sever a vezou do vlastního teritoria všechny body! Indiáni se už ve čtvrté minutě dostali do vedení díky gólu Petra Sýkory. Definitivně se však rozhodlo na rozmezí druhé a třetí části, když se trefili znovu Sýkora a Lammers. Pozornější hra v obraně a výborný Mazanec, který si v devatenácti letech připisuje první extraligovou nulu, značnou měrou přispěli k pohodlnému zisku všech tří bodů.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Kovář), 40. Sýkora (Straka), 41. Lammers (Modrý). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3.

Franěk - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Skuhorvec, Jareš - Trávníček, Ručinský, Lukeš, Gerhát, Rindoš, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Majdan, Gula, Jánský, Kanko

Mazanec - Jeřábek, Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler, Růžička, Heřman J. - Sýkora, Kovář, Vlasák, Lammers, Straka, Johnson, Vostřák, Heřman M., Dvořák, Stránský, Petruška, Lev.

Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

Indiáni se v Litvínově rozkoukali velice rychle a hned z první vážnější akce udeřili! Jan Kovář vyhrál buly v útočném pásmu, nabil Petru Sýkorovi, jenž se s kotoučem nemazlil a rázně jej poslal za Fraňkova záda. Domácí hráči měli šanci na odpověď po faulu Dreslera v početní výhodě, ale nedostali se vůbec Mazancovi na dostřel. Při jediném nedůrazném pokusu o útok včas zasáhl kapitán indiánů Straka a znovu vrátil hru za Fraňka. Nezdar žlutočerných přesilovek podtrhla hra mezi dvanáctou a čtrnáctou minutou, kdy na trestné lavici pykal Modrý za krosček. Opět byl mladý plzeňský gólman bez práce. Plzeňští hokejisté aktivním agresivním přístupem dál spolehlivě eliminovali snahu domácích o postupné útoky, avšak znovu se nevyvarovali faulů. A tak první litvínovskou přesilovkovou střelu vyslal na Mazance Černošek. Na devatenáctiletém brankáři vzápětí ztroskotal Kubinčák.

Famózní zákrok si plzeňský gólman schoval na šestadvacátou minutu. Litvínov se od prvních minut druhé části tlačil dopředu, výsledkem snahy byl zámek v útočném pásmu. V již zmiňované minutě dokázal domácí Jenáček Mazance pohybem vylákat z branky, ale skórovat se mu již nepodařilo. Plzeňský gólman vleže zázračně zachránil vedení pro svůj tým. I další souboj Jenáček - Mazanec pak o tři minuty znovu skončil ve prospěch hostujícího brankáře. Po Benákově krosčeku hrál Litvínov opět přesilovou hru; v ní Lukeš z první nebezpečně pálil, ale trefil jen připravené betony. Podobně s početní výhodou naložili i hosté, po hákování, kterým se provinil Trávníček, vyslal jediný nebezpečný puk na Fraňka Vlasák. Avšak hned následující přesilovka indiánů byla z jiného těsta! Martin Straka s Petrem Sýkorou přečíslili domácí obranu a druhý jmenovaný nemohl netrefit prázdnou branku. Do sirény zbývalo pouhých 40 vteřin.

A po dalších krátkých 48 vteřinách, které byly odehrány z poslední části, se indiáni radovali do třetice. Litvínov překombinoval svůj útok, který skončil jen na hokejkách Plzně. A tak jej hosté poučili, co je to efektivita. Modrý kolmicí našel připraveného Johna Lammerse, jenž zvýšil střelou těsně nad betonem na rozdíl tří branek. Plzeňským jakoby narostla křídla a Litvínov nadobro přestal stíhat. Výsledkem toho byla téměř minutu a půl dlouhá přesilovka pěti proti třem. I když se žlutočerní dostali pod drtivý tlak, skóre se neměnilo. Domácí se i díky málu střel z plzeňských hokejek ubránili a sami získali možnost hrát čtyři minuty v přesile. Jenže to mohli být opět indiáni, kdo by se radoval. Ale Pavel Vostřák v brejku nastřelil pouze tyčku. Konec utkání se dohrával již jakoby z povinnosti, jako poslední pozlobila domácí hráče spolupráce Straky a Sýkory. Plzeň si tak pohodlně dokráčela pro tři body a Marek Mazanec pro první nulu v dospělé extralize.

Robert Reichel: Dnes to byla z naší strany křeč, nevím proč. Bez vstřeleného gólu se prostě vyhrát nedá, to je jednoduché. Nemyslím si ani, že by to bylo nějak výrazně způsobeno našimi absencemi. Neměli jsme svůj den.

Marian Jelínek: Chtěl bych mužstvu poděkovat za velice bojovný a kompaktní výkon. Jeli jsme sem s velkými obavami. Litvínov je doma nejlepší v soutěži, takže jsme chtěli hlavně dobře bránit a pokoušet se o brejky.