PLZ - LIT 6:1 - Plzeň jednoznačně přehrála Litvínov, prosadily se i zámořské posily

Plzeň - Domácí začali sice aktivněji, v první třetině si však vybojovali pouze jednobrankový náskok, který ještě musel zachraňovat fantastickým zákrokem Přikryl. Ve druhé části ale nastříleli Litvínovu 3 góly a zápas byl po 40 minutách v podstatě rozhodnutý. Poslední část se dohrávala pouze z povinnosti. Hosté sice zaznamenali alespoň čestný úspěch, ale v poslední minutě zatloukl hřebíček do Litvínovské rakve svým druhým gólem Tomáš Vlasák. Brankově se prosadili také Nicholas Johnson a John Lammers, který navíc ještě přidal asistenci.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:1
1:0, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Johnson (Kracík), 23. Dresler (Kracík, Hvila), 28. Vlasák (Lammers, Jeřábek), 33.Dvořák (St.Pierre, M.Heřman), 46. Lammers (Vlasák, Straka), 60. Vlasák (Straka) - 52. Kubinčák (Jareš). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Přikryl - Slaney, Jeřábek, Benák, Dresler, St.Pierre, Frolo, Růžička - Lammers, Straka, Vlasák - Stránský, Kovář, J. Heřman - Hvila, Kracík, Johnson - Obdržálek, M. Heřman, Dvořák - Vostřák

HC Verva Litvínov

Hübl - Kroupa, Švarný, Kousalík, Kubát, Černošek, Stříteský, Gula - Kubinčák, Kafan, Jánský - Lukeš, Gerhát, Černý - Jenáček, Rindoš, Majdan - Maxa, Mackal

Hned v úvodu první třetiny se Plzeň musela bránit oslabení, ale hosté z Litvínova příliš nezahrozili, takže indiáni přežili dvě minuty ve čtyřech bez větších problémů. Už se hrálo v plném počtu, když Frolova tečovaná střela vystrašila Hübla. Pak se ukázaly nové zámořské akvizace. Nejprve pálil nebezpečně Lammers, po něm se hezkou individuální akcí blýskl Johnson. Nic z toho však neskončilo gólem. Na druhé straně moc nechybělo Kubinčákovi. Obrana ho nechala před Přikrylem zcela nekrytého a plzeňský gólman musel hasit požár ve svém brankovišti. Ve 12. minutě hrála přesilovka Plzeň a v čase 11:18 ji proměnil Nickolas Johnson dorážkou z hranice brankoviště - 1:0. V 17. minutě se na trestné lavici sešli Dvořák s Jeřábkem a Litvínov hrál minutu a půl přesilovku 5na3. Nejprve si vypracoval možnost Kubinčák, a když už Plzeň hrála ve čtyřech, téměř tutovou gólovku zmařil Rindošovi Přikryl. Po první dvacetiminutovce tedy šli indiáni do šatny s jednogólovým náskokem.

Druhou třetinu pro změnu začala v početní výhodě Plzeň. V čase 22:02 našel nečekanou a přesnou přihrávkou KracíkJana Dreslera, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Hübla - 2:0. V čase 27:01 zasadili modrobílí Litvínovu další ránu. Jeřábek výborně založil protiútok, poslal puk na Lammerse, který v přečíslení dva na jednoho fantastickou přihrávkou přes obránce přesně našel hokejku Tomáše Vlasáka, který pálil z první a Hübl se za kotoučem jen ohlédl - 3:0. Od třetího gólu se Plzeňáci téměř nehnuli z útočného pásma. V čase 32:59 vymetl všechny pavučiny z Hüblovy branky Michal Dvořák – 4:0. Když navíc fantastiky čistě zastavil samostatný únik Majdana Frollo, Lutvínov se zdál bezzubý, jakoby nevěděl, co s rozjetou Plzní dělat. Téměř celá druhá třetina se odehrávala před Hüblovou brankou a jen jemu mohli hosté děkovat za „pouze“ čtyřgólové manko.

Třetí třetinu začal aktivněji Litvínov, ale k nebezpečnějšímu ohrožení Přikryla se žlutočerní hokejisté nedostali. To Plzeň byla mnohem produktivnější. Prakticky z první velké šance poslední třetiny se dokázala prosadit. V čase 45:14 John Lammers dotlačil puk za Hübla po souhře s Vlasákem a Strakou - 5:0. Jen o pár minut později se konečně mohl zaradovat i Litvínov. V čase 51:35 využil po dvaceti vteřinách přesilovku Vojtěch Kubinčák – 5:1. Poté si opět vypracovávala šance Plzeň. Ani Kracík s Johnsonem ani Kovář však neuspěli. V 56. minutě spálil obrovskou příležitost Slaney. Za stavu 5:1 ho však spíš mohl mrzet fakt, že zůstal prozatím jediným zámořským hráčem, který si nepřipsal v dnešním utkání žádný bod. V čase 59:04 upravil na 6:1 Tomáš Vlasák. Plzeň i v tomto domácím utkání zvítězila.

Marian Jelínek (Plzeň): Šest gólů vstřelit a jeden dostat, člověk musí být spokojen i když obdržený gól byl zbytečný. Větší radost mi ale dělá, že se v naší hře projevují prvky, které trénujeme. Jsem rád, že kluci za to vzali a hrajeme to, co máme. Pokrýváme prostor za bránou a nechceme končit v rozích. Chceme hrát v okolí brány. Padala tam branka na gólmana a vybojovali jsme nějaké fauly a góly. Z toho mám dobrý pocit. Na druhé straně bych dnešek vůbec nepřeceňoval. Mám dojem, že soupeř přijel se čtyřmi juniory navíc, než má v základní sestavě. Chyběli klíčoví hráči. Nebyl zde Vopat a další. Ale je to lepší než prohra.

Jiří Kučera (Litvínov):První třetinu jsme odehráli docela solidně a vytvářeli si šance. Je jen škoda gólu, který jsme dostali z přesilové hry. Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a obdrželi tři góly. Od stavu 4:0 se zápas už jen dohrával.