Z Havířova pouze s bodem

P l z e ň - Keramici nedokázali dovést do vítězného konce zápas, během něhož otočili stav z 0:2 na 3:2, a prohráli na ledě posledního Havířova 4:3 v prodloužení. Výhru domácím zajistil zkušený Sršeň. Pro Havířov je to první letošní vítězství, pro Plzeň druhá porážka v řadě v zápasech na hřišti soupeře. Výkonem se blýskl Radek Duda, který byl u všech tří branek Keramiky Plzeň.

AZ Residomo Havířov - HC Škoda Plzeň

4:3p
0:0, 2:1, 1:2 - 1:0

21. Staněk (Folta), 27. Čech (Filip, Štefanka), 50. Sršeň (Pavlas), 61. Sršeň (Staněk)- 28. Andrašovský (Duda), 42. Duda (Matějovský), 48. Krátoška (Duda). Rozhodčí: Vokurka - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:5, navíc Voskár a Krátoška (oba Plzeň) 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 1770.

AZ Residomo Havířov

J. Čech - Pavlas, Ďurčo, V. Čech, F. Štefanka, Harant, Holý - Sršeň, Staněk, Folta - Podstavek, M. Filip, Bednařík - J. Kopecký, R. Pucher, D. Boháč - Micka, Vymazal, Studený.

Barta - Dobroň, Řezníček, Chvojka (41. Jiří Hanzlík), I. Vlček, Vobořil, Výborný - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, Kracík - V. Král, Švík, Adamský

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
20:31 Aleš Staněk Petr Folta Staněk, Folta, Pavlas, Ďurčo, Bednařík Dobroň, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
26:27 Vratislav Čech Martin Filip Filip Štefanka Čech, Filip, Štefanka, Bednařík, Podstavek Vobořil, Výborný, Straka, Andrašovský
27:32 Dušan Andrašovský Radek Duda Josef Řezníček Andrašovský, Duda, Řezníček, Dvořák, Straka, Dobroň Pavlas, Ďurčo, Vymazal, Studený, Micka
41:11 Radek Duda Radek Matějovský Duda, Matějovský, Krátoška, Hanzlík, Vlček Ďurčo, Filip, Štefanka, Bednařík, Podstavek
47:33 Aleš Krátoška Radek Duda Krátoška, Duda, Matějovský, Hanzlík, Vlček Pavlas, Ďurčo, Folta, Staněk, Sršeň
49:28 Tomáš Sršeň Petr Pavlas Sršeň, Pavlas, Ďurčo, Folta, Staněk Vlček, Hanzlík, Duda, Krátoška, Matějovský
60:23 Tomáš Sršeň Aleš Staněk Sršeň, Staněk, Pavlas, Ďurčo Řezníček, Matějovský, Výborný, Štefanka
Reportáž

Plzeň přijela na sever Moravy v roli favorita, a také bez zraněného Voláka, kterého nahradil na pravém křídle třetího útoku junior Kracík. Domácí před návštěvou pouhých 1770 diváků nechtěli zopakovat katastrofální úvod z posledního zápasu a jejich důslednou obranu se keramiků nedařilo překonat. Sebevědomý, ale málo účelný hokej keramiků v první třetině k tomu ovšem mohl vést těžko. Největší šanci si tak připravili domácí, Bednařík se pokusil z úhlu překvapit Bartu.

Vše si domácí hráči vynahradili v úvodu druhé třetiny . Hned po pár vteřinách, přesně 32, využil nesoustředěnosti Plzeňanů Staněk, a překonal bekhendovou střelou po ledě Libora Bartu, 1:0. Havířovští s vidinou prvního vítězství přepnuli na vyšší stupeň a zaskočené Plzni dělal problém jejich náročný způsob boje, hra do těla a celoplošný forčekink. Bednařík se dostal do další šance, ale střelecky se prosadil až Martin Čech, který využil přesilovou hru a zajistil Panterům náskok 2:0. Až druhá branka vyhecovala keramiky k většímu úsilí a odpověď na Čechovu branku byla ze strany keramiků blesková. Hned o minutu později skončila při signalizovaném vyloučení pěkná kombinace Plzeňanů střelou do odkryté branky domácího mladíka Jakuba Čecha. Jejím autorem byl Dušan Andrašovský, 2:1.

Již trochu tradiční stažení hry na tři útoky ze strany plzeňských trenérů se projevilo na hře keramiků ve třetí třetině pozitivně. Klíčovou roli v obratu hrál Radek Duda. Nejprve využil zmatků před domácí brankou a srovnal, o chvíli později vybídl ke skórování ideální přihrávkou Aleše Krátošku, který nelenil a poslal Plzeň do vedení, 2:3. Ovšem v polovině poslední třetiny Sršeň mazácky vystřelil zpoza obránce a zařídil prodloužení.

To netrvalo ani půl minuty a souhra Pavlas-Staněk s konečným řešením Sršně připsala domácím první výhru, i když dvoubodovou. Hokejisté Plzně a jejich fanoušci se tak musejí spokojit s bodem.

František Vorlíček (Havířov): "Vítězství a první body jsou pro nás velmi důležité. Musím mužstvo pochválit především za to, že hrálo ukázněně takticky. Přišla sice zbytečná individuální chyba před prvním gólem, ale přestože se vývoj obrátil proti nám, mužstvo šlo cílevědomě za vítězstvím. Je to sice jen dílčí stupínek, ale doufám, že zlepšené výkony budou pokračovat."
Radek Kampf (Plzeň): "Potvrdily se naše obavy, že to bude těžký zápas. Domácí měli lepší začátek a vedli 2:0, ale my jsme pak dokázali nepříznivý vývoj zvrátit třemi góly. Může nás mrzet nešťastná třetí branka soupeře, která padla poměrně z dálky od mantinelu. Prodloužení, to už byla loterie a šťastnější byl Havířov."