JUN: PLZ - CHM

JUN: PLZ - CHM 2:3 pp - Zlepšený výkon Plzni plný počet bodů nepřinesl

Junioři: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 2:3 po prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1). Plzeňśtí junioři nedokázali vytěžit ze zlepšeného výkonu výhru a po velice vyrovnaném duelu nakonec na vlastním ledě berou jen 1 bod, 2 putují do Chomutova.
Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

2:3p
0:1, 1:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 29. Petruška (Sedláček), 43. Sedláček (Blumentrit, Petruška) - 13. Deveri, 41. Mála, 65. Hrabák (Bartejs, Mála). Rozhodčí: Fraňo - Špůr, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Brabec - Hucl, Houfek, Houfek, Marcel, Slavík, Němec, Pejchar, Sedláček, Schleiss, Váchal, Baxa, Petruška, Noga, Pacanda, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Bastl.

Piráti Chomutov

Strmeň - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Kolčava, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Mála, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Kopáč, Hrabák.

David Varačka 0 0 0 -1 0

V úvodu utkání si obě mužstva prostřídala přesilové hry, ale ani jednomu se tu svou využít nepodařilo. Když na trestnou lavici usedl druhý Chomutovský, Plzeň se snažila napravit předchozí nezdary v početní výhodě, ale znovu úspěch neslavila. Naopak Piráti, jakmile ubránili Ondráškův faul, udeřili. Danek Daveri poslal puk na Brabce a tomu se puk prokutálel až do branky. Své menší zaváhání pak plzeňský gólman napravil, když Čížek nastřelil hokejku Mály těsně před brankou, ale Brabec jeho úmysly přečetl a dobře se proti němu přemístil.

Do druhé třetiny naskočila Plzeň se vší silou, na nic nečekala a vrhla se do útoku. I když to s tou vervou trochu přehnala, protože se pak Daniel Pejchar po útočném faulu neochotně musel odebrat k trestoměřičům, Plzni se aktivita přece jen vyplatila. V 29. minutě vzal Patrik Petruška odpovědnost na sebe a prakticky ihned po vyhraném buly si nabruslil do výhodnější střelecké pozice a puk poslal pod víko. A Plzeň mohla jít i do vedení. Němec pelášil sám na Strmeně, ale byl zastavený Karolem Korimem. Extraligový soudce Fraňo okamžitě zamířil k plzeňské střídačce, aby všechny přesvědčil o tom, že on tento střet viděl jako čistý úder ramenem.

Jak se Plzni podařil úvod druhé části, tak se jí zle nevyvedl začátek té třetí. Po opravdu obrovském zaváhání a nepozornosti ve vlastním pásmu indiáni sami nahráli kotouč na hokejku Františka Mály, který jej neomylně a chladnokrevně napálil pod horní tyčku Brabcovy branky. Ale indiáni se nezdarem nenechali zlomit a brzičko vyrovnali. V brejku dvou na jednoho jel s Pacandou ještě Pavel Sedláček, který puk nepůjčil a konečně protrhl svou střeleckou smůlu. Oba týmy se po ostrém úvodu třetí části už soustředily na obranu a hra se odehrávala především ve středním pásmu. Přestože měli ze hry o pověstný fous více domácí, nedokázali své šance dotáhnout do konce, a tak se šlo do prodloužení.

V něm měli indiáni velikou příležitost napínavé utkání ukončit, když na trestnou lavici zamířil Kolčava, ale ani oddechový čas, který si plzeňská střídačka vybrala, klidu na hokejky Plzně nepřidal, a tak se domácí barvy téměř ani neusadily v pásmu. A tak indiáni dostali lekci z produktivity. Když byl domácí Pašek vyloučený, 14 vteřin před 4. sirénu duel ukončil přesnou střelou
Radek Hrabák. Na sever tedy míří dva body, v Plzni zůstává jeden jediný.

David Bruk (Plzeň): Sehráli jsme nesmírně vyrovnané utkání a rozhodlo to, že Chomutov byl přesnější v koncovce. Bereme bohužel ze dvou domácích utkání jen jeden bod, ale rapidně jsme zlepšili herní projev, to nás těší. Jenže bohužel nás stále trápí stará bolest, a to, že neproměňujeme vypracované šance.
Ve druhé třetině jsme dokázali se soupeřem srovnat krok, o to víc pak mrzí ta obrovská, opravdu obrovská chyba v úvodu třetí části, kdy jsme po 20 sekundách nahráli soupeři gól. To byla jedna ze dvou velikých chyb, které jsme udělali. Ta druhá byla v prodloužení, kde přišel zbytečný faul, když se chomutovský hráč pohyboval v prostoru, který nás neohrožoval, a my i přesto faulovali. Je těžké hráče vinit, protože do zápasu dávají i emoce. Stalo se...