SF4: KOM-PLZ 2:3

SF4: KOM-PLZ 2:3 - Plzeň věří!

Brno/Plzeň - Indiáni dokázali odvrátit první hrozbu vyřazení a vrátili semifinálovou sérii zpět do Plzně. Konečně se jim podařilo protrhnout střeleckou smůlu, kterou po více než dvou zápasech uťal dnes dvougólový Pavel Vostřák v oslabení.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

2:3
1:2, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Erat (Malec), 26. T. Svoboda (J. Svoboda, Kováčik) - 3. Vostřák (Vykoukal), 17. Kovář (Vlasák), 22. Vostřák (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Duda (PLZ) os. 10 min. trest. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC Kometa Brno

Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Koreis, Petrovický - Balej, Zohorna, Polodna.

Mazanec - Marušák, Hanzlík, Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, Jeřábek - Duda, Straka, Kratěna - Pletka, Kovář, Vlasák - Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, M. Heřman, Mrňa - Vostřák.

Jiří Vykoukal 0 2 2 1 2

Utkání odstartovalo přesilovkou pro Kometu a byly to velice důležité minuty. Padla v nich totiž úvodní branka, leč nebylo to na straně týmu hrajícího přesilovku, ale naopak. Paradoxně se v oslabení prosadil Pavel Vostřák, který dříve oblékal brněnský dres a do série zatím zasahoval sporadicky. Při své gólové akci ukázal svůj vrozený střelecký um a skvělou kličkou přelstil Trvaje. Hostům se tak konečně podařilo prolomit neprůstřelnost brněnského brankáře a i tato branka podpořila jejich velkou aktivitu.

Kometa však s vyrovnáním dlouho nečekala. Při hře čtyři na čtyři se v sedmé minutě prosadil střelou od modré Roman Erat, Mazanec měl naprosto zakrytý výhled. Brnu samozřejmě přišlo vyrovnání vhod, ale jeho hra nebyla v obraně zdaleka tak kompaktní jako v minulých zápasech, navíc Indiáni zvolili opravdu ďábelské tempo. Velkou agilitu pak přetavil opět ve vedoucí gól Jan Kovář, který od pravého mantinelu nachytal u tyče Trvaje. Stejný hráč pak mohl dát v závěru třetiny Plzni dvoubrankový náskok, ale svoji svižnou střelou jen těsně minul bránu.

Na začátku druhého dějství dal o sobě vědět znovu Pavel Vostřák, který dostával čím dál více času na ledě. Ve 22. minutě měl i trochu štěstí, protože jeho střelu srazil za Trvaje Koreis. I v další situaci byl v hlavní roli Vostřák, tentokrát však skórovalo Brno. Plzeňský útočník trochu vypustil Tomáše Svobodu a ten s nepříliš ideálního úhlu trefil přesně. I nadále však byli hosté lepším a koncentrovanějším týmem. Naděje Komety držel Trvaj, který vychytal ve velké šanci v přesilové hře Kováře.

Na ledě se kromě hokejových akcí jiskřilo ještě více než včera. V hlavních rolích byl Radek Duda a zbytek brněnských hráčů. Série několika rozhovorů a potyček nakonec vyvrcholila osobním trestem pro plzeňského útočníka. To pro Indiány samozřejmě byla velká nepříjemnost, na kterou však mohli na chvíli zapomenout při přesilovce pět na tři v závěru třetiny. V té Plzeň zmáčkla Brno jako citrón. Unavené trio Komety nakonec oslabení zvládlo, byť Trvajovi proti Kratěnovi pomohla tyč.

Závěrečnou část načala Plzeň přesilovkou po zbytečném vyloučení Bičánka z konce druhé třetiny. Nic závažnějšího se v ní však neudálo. Kometa moc dobrých možností na vyrovnání neměla. Do největší se dostal v 46. minutě Čermák, ale bekhendovým zakončením těsně minul bránu. Na druhé straně naopak po hattricku pošilhával Vostřák, ale na Trvajovi tentokrát ztroskotal.

Branka nakonec ve třetí třetině padla, ovšem nemohla být uznána. Brno totiž dostalo v 54. minutě puk do sítě až po odpískání hlavního rozhodčího. Už v rámci pravidel pak mohli domácí skórovat v přesilového hře, touto možností však pohrdli a nepomohla jim ani závěrečné power-play. Série se tak minimálně na jedno utkání přesune opět do Plzně.

Zdeněk Venera (Kometa Brno): Utkání jsme vůbec nezačali dobře; dostat gól ve vlastní přesilovce není nic příjemného. Otázka je, zda by ten začátek vypadal jinak, kdybychom tento gól nedostali, ale každopádně jsme těch prvních deset minut nehráli vůbec tak, jak bychom chtěli, nebylo to dobré. Promítlo se to i do celého zápasu. Plzeň byla aktivnější, u všech puků o kousíček dřív, zkrátka si myslím, že dnes vyhrála naprosto zaslouženě.

Michal Straka (Plzeň): Chtěli jsme navázat na včerejší výkon, být aktivní, mít dobrý pohyb, dohrávat každý souboj a pokud možno dát gól, a konečně tak prostřelit Trvaje, což se nám povedlo, i když v oslabení. Myslím, že to bylo dost důležité do celého zápasu, že jsme po celý zápas byli ve vedení, a domácí to tím pádem museli trošku otevřít a nemohli hrát úplně jen na obranu. To nám vyhovovalo. Dostali jsme se i do nějakých přečíslení a měli tam dobré kombinace, bohužel jsme nedali góly. Problém jsme měli i v přesilovkách, ale jsme nakonec strašně rádi, že jsme konečně získali bod a přesunuli sérii ještě do Plzně.