PLZ - KOM 4:3

PLZ - KOM 4:3 - Modrobílí přetlačili Kometu

Indiáni do duelu 42. kola vstoupili báječně, nebyla odehraná ani jedna minuta a domácí vedli o dvě branky. Hra se však v průběhu duelu značně vyrovnala a téměř i skóre. Modrobílí se o své vedení museli bát až do samotného konce zápasu, ale nakonec i za přispění vynikajících fanoušků dovedli utkání do vítězného konce. Rozhodující branku si připsal mladík Petruška.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:3
3:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 1. Vykoukal (Duda, Kovář), 1. Johnson (Straka, Hanzlík), 10. Vykoukal (Kovář, Duda), 52. Petruška (Marušák) - 19. Čermák (Dlouhý), 46. Vašíček (Holec, Erat), 56. Svoboda (Bičánek, Divíšek). Rozhodčí: Šír, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6204. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

Mazanec - Vykoukal, Kaberle, Marušák, Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Frolo - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Straka, Johnson - Petruška, Pitule, Lev - Vostřák, Kubalík.

HC Kometa Brno

Trvaj (od 1. min. Hovi) - Kováčik, Žižka, Švrček, Vašíček, Bičánek, Malec, Hruška - Zohorna, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Balej, Koreis, Káňa.

Jiří Vykoukal 2 0 2 0 2

Plzeň na Brňáky vlétla doslova a do písmene rychlostí blesku. Už po třiceti vteřinách se za Trvajova záda trefil prudkou střelou od modré čáry Jiří Vykoukal – 1:0. A jak se o dvacet osm vteřin později ukázalo, Plzeň ještě do konce první minuty zápasu neřekla poslední slovo. Nicholas Johnson tečoval puk přesně a vyhnal Jiřího Trvaje z branky - 2:0. A plzeňské publikum se znovu dožadovalo desítky. Jiří Trvaj si tedy moc nezachytal, hned po minutě ho nahradil Sasu Hovi. Brňané se poprvé více osmělili až v sedmé minutě, Mazanec si s jejich výpadem poradil vcelku bez větších problémů. Jenže hosty srážela vyloučení.

Durhou plzeňskou přesilovku dokázal využít Jiří Vykoukal, když si sjel před branku na Kovářovu přihrávku a bez skrupulí zasunul kotouč za Hoviho - 3:0. Ve 13. minutě si mohli zahrát přesilovou hru také hosté, ale tato herní činnost se jim příliš nevydařila, domácí se pohodlně ubránili, dokonce i vystřelili na Hoviho. Jenže Plzeň se svou přesilovkou nenaložila o mnoho lépe. Leoš Čermák dokonce dokázal ve vlastním oslabení snížit, když z bezprostřední blízkosti překvapil Mazance a zasunul kotouč za jeho záda - 3:1.

Druhá třetina neměla ani zdaleka tak raketový start jako ta předchozí. Plzeň ji sice začínala v početní převaze, ale nic z toho nedokázala vytěžit. Plzeň se nemusela nikam tlačit, dvoubrankový náskok jí v pohodě stačil. Což ale bylo na škodu hokeji. Brno se sice snažilo vsítit další gól, ale jejich pokusy hasila domácí obrana většinou už zavčasu daleko od Mazance. Déle se Kometa zdržela v útočném pásmu až při přesilovce ve 29. minutě. Jenže co jí byl platný pobyt v útočném pásmu, když si nedokázala vytvořit šanci.

Následovala série vyloučení. To bylo ale také bohužel všechno, co diváci v ČEZ aréně viděli. Plzni ani Kometě se přesilové hry nedařily. První větší šance ve druhé třetině přišla až ve 37. minutě, právě v plzeňské přesilové hře. Lev pálil, Hovi puk pouze vyrazil před sebe, ale chyběl někdo, kdo by kus černé gumy dorazil do nekryté branky. Největší vzrušení přinesla až poslední minuta prostřední dvacetiminutovky. Pár vteřin před koncem Straka ujel všem, a ač byl Hruškou faulovaný, dokázal zakončit. Hovi jeho šanci chytil.

Ani ve třetí třetině rozhodně Plzeň nezopakovala úvod ze začátku zápasu. Domácí naopak hráli příliš profesorsky a snad se dá říci i laxně. Za což je potrestal ve 46. minutě Jiří Vašíček kontaktním gólem - 3:2. Gól Komety jakoby Plzeň probudil, znovu se začala snažit navýšit svůj náskok. Pomoci k tomu jí mohla další přesilová hra, ale ani tentokrát ji indiáni nedokázali využít. Početní převahy prostě dnes domácím nejdou. Domácí přidali čtvrtý zásah až v 52. minutě. Konkrétně vzal na sebe zodpovědnost mladík Patrik Petruška, který vleže překonal finského gólmana ve službách brněnského týmu - 4:2.

Ovšem Kometa se nenechala a znovu snížila na rozdíl jediného gólu. Ani nepotřebovala mnoho času. Kometa vytěžila ze svého tlaku možnost pro střelce Tomáše Svobodu, který se nemýlil - 4:3. Plzeň v této fázi zápasu nevyhrávala osobní souboje, což jí dostávalo do značných problémů. Dvě a půl minuty před koncem mohl domácí uklidnit Vostřák, jeho střela zamířila těsně mimo. Poslední dvě minuty odehrála Kometa téměř celé v šesti proti čtyřem, neboť na trestné pykal Lev. Ale Čermákova i další brněnské střely mířily těsně vedle Mazancovy branky. Plzeň tak uhájila těsný náskok a připisuje si tři body.