TRI – PLZ 1:2sn

TRI – PLZ 1:2sn – Dva přesné šípy přinesly dva body!

Plzeň – Střetnutí šestadvacátého kola dvou nejproduktivnějších týmů nakonec gólové žně nepřineslo. Předlouho totiž vládli na ledě oba gólmani, šachovou partii nakonec rozhodl v nájezdech Václav Pletka.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

1:2sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Adamský) - 39. Kovář (Balej), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3536. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Oceláři Třinec

Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Zagrapan, Orsava - Klimenta, Polanský, Rákos.

Mazanec - Marušák, St. Pierre, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Straka, Vlasák - Balej, Kovář, Kratěna - Petruška, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Dvořák.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

První střídání tomu sice vůbec nenapovídalo, ale domácí rozehráli zápas ve velkém stylu. Hned ve druhé minutě předal bývalý hráč Plzně Adamský puk zkušenému Janu Peterkovi, který se rozjel přímo před branku a bekhendem dostal puk za Mazance - 1:0! To Škodováky ale neprobudilo a hned v dalším střídání se mohl prosadit Polanský, jeho tvrdou ránu z pravé strany ale zastavila tyč! Pak už se do hry dostali i hosté, Balejova rána ale byla zablokována. Další velkou šanci měli Oceláři při přesilové hře, ale to se na brankové čáře vyznamenal Mazanec. A stejně dobře si počínal i proti střele Klimenty při přečíslení dvou na jednoho.

I dál ale byli aktivnější hráči Třince, konkrétně strůjci prvního gólu Adamský s Peterkem, který ale tentokrát svoji šanci zahodil. Hosté se pak dvakrát připomněli díky své první formaci, v prvním případě bez střely, ve druhém už Hrubce prověřil tvrdou střelou Marušák. A stejná řada zahrozila i v poslední minutě, kdy Straka nechal puk v tandemu Vlasákovi, který ihned hledal Gulaše, ale ten na puk nedosáhl. Největší šanci Plzně měl ale St.Pierre, který 8 vteřin před první sirénou obkroužil branku a střílel, ale nenašel skulinku v Hrubcově výstroji.

Druhou část začali Oceláři stejně aktivně, jako tu první. Nejdřív v jasné šanci promáchl Růžička a ještě v první minutě orazítkoval břevno! Tlak Ocelářů ale pokračoval a do další gólové šance se dostal Peterek, který vystihl rozehrávku Škody, ale jeho střelu z první vyrazil betonem Mazanec. Ještě do většího tlaku se mohli dostat hráči Třince při vyloučení Kováře, ale přesilová hra jim vůbec nevyšla. To samé by se ale dalo říct o početní výhodě Plzně po faulu Zagrapana. Modrobílí pak převzali aktivitu, ale nedokázali vyzrát na těsné bránění domácích hráčů a tak střely přicházely zřídka. Gólové vyústění mohla mít přesilovkou souhra, jenže Balej po Kovářově nahrávce netrefil puk v dobré pozici ideálně. Přesto se hosté vyrovnání dočkali. Balej vystřelil a Jan Kovář využil jedno z mnoha Hrubcových zaváhání, sebral odražený puk a nasměroval jej do prázdné branky - 1:1! V divokém závěru mohl ještě padnout gól, Straka ale po Gulašově nahrávce neproměnil, na druhé straně úřadoval Mazanec.

Na rozdíl od první a druhé třetiny nepatřil úvod té třetí domácím Ocelářům, ale Plzni. Hlavně útok ve složení Kovář, Balej a Pletka domácí obraně dělal velké problémy. A ještě lépe mohlo být pro Škodovku při přesilové hře, kdy Kašpařík za brankou dobře vybojoval puk, najel mezi kruhy a dostal nahrávku zpět, jenže puk vůbec netrefil. Horko bylo naopak hostům při vyloučení Pletky, Oceláři si ale nijak zvlášť dobře nevedli. Naopak Pletka po svém návratu z trestné lavice prověřil Hrubce střelou tahem, ale neuspěl. Na druhé straně mohl zaváhání obránců potrestat Martin Adamský, který se rychle řítil na Mazance, ale ten puk udržel pod svým tělem před brankovou čárou. Stejně se plzeňskému gólmanovi dařilo i v předposlední minutě třetí třetiny, kdy jeho branku objel Bonk a zkoušel rozhodnout zápas. Když ale ani na druhé straně neuspěl Balej, skončil zápas po základní hrací době remízou.

V prodlouženi měli daleko blíže k druhému bodu hosté. Dvakrát byl ve vynikající příležitosti Kovář a po něm ještě Balej, jenže Hrubec byl tentokrát připravený. Nakonec se mohli radovat domácí, jenže Růžička při úniku pět vteřin před koncem prodloužení branku minul. Rozhodovalo se tak v samostatných nájezdech. Tam se opět parádně předvedl Mazanec, zatímco Hrubce prostřelil Václav Pletka, čímž rozhodl o zisku bonusového bodu pro Plzeň!

Pavel Janků (HC Oceláři Třinec): „Odehráli jsme dobře první dvě třetiny. Měli jsme hodně šancí, abychom šli do výraznějšího vedení, ale výborně soupeři zachytal gólman Mazanec. Třetí třetina byla z naší strany slabší a v prodloužení už byla lepší Plzeň, ale i my jsme tam mohli rozhodnout v poslední minutě."

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): „Přestože jsme k utkání přijeli o den dříve, nezačali jsme dobře. Ve druhé minutě jsme pustili domácí do vedení a mohli jsme být rádi, že jsme po první třetině neprohrávali větším rozdílem. O přestávce jsme si něco řekli, zlepšili a vyrovnali jsme hru, ale šance pak byly na obou stranách. Vítězství na penalty nás těší. Za výkon bych chtěl pochválit Marka Mazance, který chytal velmi dobře."