JUN: PLZ - MBL 2:6

Po prohře s Bruslaři má juniorka jasnou misi - v sobotu musí zvítězit

Junioři HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 2:6 (0:1, 1:3, 1:2). Bruslaři zvládli venkovní utkání na jedničku s hvězdičkou a ještě více zamotávají boj o postupovou dvanáctku. Plzeňané naopak svůj domácí zápas, který mohl představovat jejich postup, hrubě nezvládli. Nakumulovaly se jim nešvary z průběhu celé sezóny, a oni tak musí spoléhat na výhru v posledním kole na ledě Ústí nad Labem.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav

2:6
0:1, 1:3, 1:2

Branky a nahrávky: 7. Schleiss (Pacanda, Kubík), 55. Petruška (Tulačka) - 5. Frolík (Koudela), 34. Koudela (Marek), 39. Jankovský (Koudela, Kulhánek), 40. Koudela (Kulhánek, Jiránek), 48. Jankovský (Koudela, Jiránek), 49. Podsedníček (Chvátal, Kulhánek). Rozhodčí: Šindler - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 88. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6.

Příhoda (od 49. minuty Karafiát) - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Němec Martin, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Noga, Petruška, Indrák, Houfek, Přikryl, Tulačka, Pašek, Pacanda, Langer.

BK Mladá Boleslav

Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec Marek, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Jiránek, Školoud, Brzák, Vrba, Koudela, Bartoš, Bernad.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0

Plzeňští nastoupili do utkání s odhodláním a snahou, a o to víc je zaskočil úvodní úspěch Bruslařů. Kumulované nepřesnosti v plzeňské obranné hře usnadnily dobrý pohyb hostů, kteří se usadili v pásmu. Střelu kapitána hostů Koudely Příhoda jen vyrazil před branku, ale tam byl najetý a nikým nehlídaný Jakub Frolík, jemuž nedělalo nejmenší problém puk doťuknout do klece. Indiáni nepolevili v aktivitě, ale do kolen je srážely vlastní nepřesnosti. Přesto dostali výhodnou pozici ke srovnání v přesilovce, kterou vybojoval Přikryl. Ale přestože domácí okupovali pásmo a pořádali útočné manévry, znovu absentovala střelba. A tak se Sejpal ani nemusel moc činit. Byli to Bruslaři, kdo málem v samotném závěru dvacetiminutovky vsítil gól. Marek už takřka střílel za bezmocného Příhodu proti odkryté nadpoloviční většině branky. Ale trefil tyčku!

Domácí i nadále byli aktivnější a snažili se vymýšlet něco dopředu. Jakkoli jsou tyto útoky prozatím bezzubé a nepřesné, alespoň zaměstnávaly obranu hostů. Ve 29. minutě si Schleiss zabral kotouč a z vlastního pásma jej obratně dovezl až do útočného. Tam puk zpoza branky nabídl Maškovi, jehož střelu Sejpal vyrazil. Když už se hosté dostali do útoku, Plzeň si koledovala o druhý gól. Ten byl kvůli nepřesnostem a individuálním pochybení ve vzduchu, aby nakonec doopravdy do Příhodovy klece zapadl. Na sklonku 34. minuty plzeňským hráčům nepochopitelně snadně pláchl kapitán David Koudela a svůj samostatný nájezd proměnil ve druhý gól. Plzeňané však našli ráznou odpověď, když slavili úspěch po postupném útoku. Pacanda si s Janem Schleissem několikrát vyměnil kotouč, načež první jmenovaný vypálil a Schleiss zvládl ještě do kotouče následně mírně vložit hokejku tak, aby si puk našel mezírku mezi Sejpalovými betony. Následně dokonce mohli indiáni srovnat, ale přečíslení tří proti jednomu řešili přihrávkou do země nikoho. A tak přišel trest v podobě třetí a čtvrté branky Středočechů. Dvě přesilovkové trefy daly jasný ráz běhu zápasu. Nejprve dorazil pohotový Václav Jankovský Koudelovu střelu od modré a následně David Koudela trefil parádně při dalším plzeňském vyloučení svůj pokus, když si z modré čáry sjel o krok blíže brance.

Plzeňanům nezbylo nic jiného, než se pokusit opět o aktivní přístup a o prolomení střelecké mizérie. Ale více než přesilovku ze svého snažení nevytěžili. A paradoxně to byli opět hosté, kdo střílel branky. Ve 48. minutě indiáni vůbec nezachytili přečíslení krátce po návratu vyloučeného Jiránka. A když Příhoda viděl, že Jankovský bude střílet oproti prázdné kleci, veškeré pokusy o lví skok ani snad nevzal v úvahu. O necelou minutu později Boleslav slavila šestý úspěch. Střela Patrika Podsedníčka měla výborné parametry a Příhodu vyhnala z branky. Jeho náhradník Karafiát už žádný z puků za svá záda nepustil, naopak přihlížel, jak spolupráce Tulačky a Patrika Petrušky udělala tečku za tímto zápasem. Pro Bruslaře tak efektivně dobrým, pro Plzeň tak nezvládnutým.

David Bruk (Plzeň): K takovému zápasu se těžko něco dodává. Můžeme jen Bruslařům pogratulovat, sehráli tu takticky zvládnuté utkání. Hráli efektivně, vycházeli ze zajištěné obrany, kterou jsme nebyli schopní téměř překonat. Soupeři jsme cestu za třemi body usnadnili místy až trapným výkonem, když jsme se sráželi do kolen vlastními hloupými chybami. V sobotu nás čeká rozhodující zápas, který rozhodne o našem osudu. Musíme zmobilizovat síly a v Ústí vyhrát.

Jan Vidner (Mladá Boleslav): Chtěl bych poděkovat klukům za výkon, zvládnutý jak po taktické, tak po morálně volní stránce. Dnes rozhodoval i výkon gólmanů, i když některé góly byly na Zlatou helmu. Jsme rádi, že stále žijeme v bojích o play-off. Museli jsme ale opět experimentovat se sestavou. Bičiste si poranil ruku - osm stehů, Kulich má chřipku a Vrbovi se po pěti střídáních přelomil nůž od brusle. Podsedníček v první třetině pět stehů na prstu, ale se sebezapřením dohrál.