JUN: MBL - PLZ 1:5

Juniorka nastřílela Boleslavským pět branek a domů veze tři body

Junioři BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 1:5 (0:3, 1:0, 0:2). Plzeňská juniorka nechala definitivně zapomenout na své nedobré výsledky z loňského týdne a v tom současném si připsala už druhou výhru. Po úspěchu na vlastním ledě proti Liberci si s chutí zastřílela v Mladé Boleslavi. Základ výhry položili indiáni už v první třetině, kterou vyhráli o tři branky (na rozdíl od předchozích již vzpomínaných duelů, které o tři branky v první části prohrála) a následně utkání dovedli spolehlivě do kýženého konce.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929

1:5
0:3, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 36. Ficek (Rovný, Příhoda T.) - 4. Zimmermann (Růžička), 7. Slavík (Pacanda, Moravčík), 11. Mašek (Němec, Růžička), 50. Mašek, 53. Pacanda (Růžička, Andrlík). Rozhodčí: Kalivoda - Horínek, Maštalíř. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 34:47.

BK Mladá Boleslav

Sejpal - Souček, Semirád, Kulhánek, Němec, Rovný, Marek, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jankovský, Fricek, Frolík, Příhoda T., Bičiště, Školoud, Vrba, Koudela, Bartoš.

Příhoda A. - Marcel, Šmíd, Slavík, Němec, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Růžička, Kepka.

Josef Zimmermann 1 0 1 1 0

Plzeňští se v prvních minutách tlačili hodně aktivně dopředu a zkoušeli častokrát rychlé průniky do předbrankového prostoru, které se domácím ne vždy dařilo zvládat. Už ve čtvrté minutě si Josef Zimmermann před modrou zpracoval puk a přes drobný háček si dojel pro úvodní branku utkání, kterou poslal brankáři pod beton.

Hosty tento gól povzbudil k dalším akcím a vynutili si dvě přesilové hry. Z obou profitovali a měli u toho také potřebné štěstí, když se v sedmé minutě prosadil kapitán Jakub Slavík, který uspěl ranou zblízka nejprve do tyče, ale odrazem se puk dostal až za brankovou čáru. O tři minuty později hosté odskočili na rozdíl tří branek díky Filipovi Maškovi, jehož ránu Sejpal sice vyrazil, ale puk jen vyletěl do vzduchu a dopadl přímo za jeho záda.

Domácí po této facce sáhli k oddechovému času a ten zafungoval. Do konce třetiny už dokázali srovnat s Indiány krok a neinkasovat. Dokonce měli posledních pět minut před sirénou tlak na Aleše Příhodu, který byl pro hosty dobrou oporou. Domácí v nastaveném trendu pokračovali i ve druhé třetině a hráli s Plzní vyrovnanou partii.

Postupem času si vypracovali převahu, kterou završil v 36. minutě Milan Ficek svou střelou po neustálém obléhání Příhodovy branky. Tento gól vykřesal boleslavskému celku naději se stavem ještě něco udělat. Marek Němec mohl minutu před koncem druhého dějství vsítit kontaktní gól na 2:3, ale položeného Aleše Příhodu nedokázal na tři až čtyři pokusy přehodit. Ze situace pramenil závar a následovná drobná potyčka, kterou však sudí rychle rozehnali, aby nemuseli udělovat tresty.

Do poslední třetiny šla obě mužstva s tím, aby utkání vyhrála. Jeho tempo postupem času začaly narušovat i nervy a hodně se vylučovalo, zejména na straně hostujícího celku. Boleslav si však nedokázala v přesilovkách ani mimo ně vypracovat tolik šancí jako ve druhé třetině. Ve 48. minutě promarnili Bruslaři i přesilovku pěti proti třem.

Tu nejen že nezahráli nejlépe, ale dvě vteřiny před vypršením trestu druhého potrestaného hráče Plzně sami inkasovali, když Filip Mašek zachytil jednu z přihrávek soupeře a Sejpalovi nedal zblízka šanci. Tento gól již domácím vzal veškeré naděje s výsledkem něco udělat, navíc v 53. minutě výsledek zápasu potvrdil Tomáš Pacanda. Plzeň tak vyhrála a odvezla si všechny tři body.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Náš výkon byl laxní už od začátku a po deseti minutách to bylo 0:3. Když prohráváme o tři branky, tak se zápas těžko otáčí, kór při našem počtu hráčů. Pak jsme sice hráli vyrovnanou partii, ale celkem tři góly jsme dostali v oslabení, jeden při vlastní přesilovce a hokej se hraje šedesát minut. Bohužel pro nás jsou to další ztracené body.

David Bruk, trenér HC Plzeň 1929: Jsem rád, že jsme venku získali další tři body. Utkání rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Měli jsme lepší pohyb a dávali góly z přesilovek. Druhá a třetí třetina už byly vyrovnané a Boleslav musela otevřít hru, při níž pak ještě dvakrát inkasovala.