JUN: PLZ - JIH 5:2

Juniorka potřetí v řadě vítězí

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava 5:2 (1:1, 3:1, 1:0). Plzeňská juniorka začala sbírat body v pravý čas. Po výhrách z Třince a z Olomouce potvrdila uloupené bodíky na vlastním ledě, když velice sympatickým a koncentrovaným výkonem porazila Duklu. Základním kamenem úspěchu indiánů byla první třetina, když dokázali sedm vyloučených ustát jen s jedinou inkasovanou brankou.

HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava

5:2
1:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Mašek, 27. Mašek (Tulačka, Andrlík), 35. Tulačka (Pacanda, Houfek), 37. Zimmermann (Pacanda, Slavík), 59. Němec - 16. Peška (Zídek, Dundáček), 38. Střecha. Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Jindra. Vyloučení: 11:8, navíc Pacanda (PLZ) 10 min. OT. Využití: 1:1.V oslabení: 1:0. Střely na branku: 23:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Plzeň 1929

Příhoda - Kubík, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Houfek, Tulačka, Pašek, Langer.

HC Dukla Jihlava

Fučík - Jícha, Mikeš, Gregar, Lupač, Štěpán, Polívka, Vantuch, Pěška, Zadražil, Vlček, Zídek, Březka, Dundáček, Žáček, Vala, Střecha, Přidal.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Aleš Příhoda 60 39 2 37 94,87 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Andrlík 0 1 1 3 4
Antonín Bastl 0 0 0 -1 2
Jakub Houfek 0 1 1 1 2
Matyáš Kubík 0 0 0 -1 6
Matěj Langer 0 0 0 1 0
Filip Mašek 2 0 2 2 4
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Martin Němec 1 0 1 2 0
Tomáš Noga 0 0 0 -1 0
Tomáš Pacanda 0 2 2 2 10
Martin Pašek 0 0 0 -1 0
Daniel Pejchar 0 0 0 1 0
Jakub Slavík 0 1 1 3 2
Martin Šimandl 0 0 0 0 0
Vojtěch Tulačka 1 1 2 2 0
Josef Zimmermann 1 0 1 1 0

komentář

Úvod duelu se nesl v jasném trendu. Indiáni usedali jak na běžícím pásu na trestnou lavici a Jihlava bušila do zformované čtveřice, někdy i trojice, vší silou. Největší šanci si hned ve třetí minutě připsal Zídka, který zůstal osamocen u tyčky. Proti jeho střele se však výtečně přemístil Příhoda. A když hosté nepotrestali ani páté vyloučení indiánů (v čase 8:36 měli domácí na svém kontě 20 trestných minut za 5 menších a jeden desetiminutový), byli za to potrestáni gólem ve vlastní síti. Filip Mašek předvedl parádní obrannou práci, když v oslabení vypíchl puk z rozjíždějící se spolupráce u modré čáry, a navíc i tu útočnou. To se na zakončení svého samostatného úniku blýskl přesnou střelou pod víko. Ale vedení si Plzeňští do kabin neodnesli. Další domácí faul tentokrát už Dukla potrestala. Po souhře do odkryté branky se radoval Ondřej Peška.

Prostřední část otevřel skvělý zákrok domácího gólmana, který se senzačně vytáhl proti střele zapomenutého Martina Vlčka. Indiáni následně odmítli ujmout se vedení v přesilovce, avšak čekali jen vteřinku po návratu hříšníka zpátky na led, aby přece jen druhou branku vstřelili. A byl to znovu Mašek, jenž zblízka propálil Fučíka. Ale následnou přesilovou hru už domácí využili jednoznačně. Pacandovu pobídku od modré čáry přesně do branky ztečoval Vojtěch Tulačka. Plzeňská ČEZ Aréna počkala jen dvě vteřiny a znovu se radovala. Pacanda pláchl po levém křídle a puk napálil do tyčky. Ten se krásně odrazil na hůl Josefa Zimmermanna, který jej chladnokrevně poslal do sítě. Plzeňští sice vyhráli následně buly na prostředku a jeli rozehrávat za vlastní branku, avšak do jejich snahy a do jedné z hokejek plácl Tomáš Střecha a rychle bylo sníženo.

Na začátku poslední části pokračovala výměna přesilových her, když nejprve si ji zahráli domácí, aby ji poté neproměnili ani hosté. Nejblíže brance byli však opět Západočeši, jenže trefili jen tyčku. Utkání uzavřel vzruch na hranici Příhodova brankoviště. To se do sebe ve dvojičkách pustili ze strany domácích Andrlík a Mašek a na druhé straně do potyček vyslali Gregara a Valu. Vyšší tresty nebyly uděleny, a tak tato postrkovaná nebude mít nepříjemnou dohru. Více než minutu před koncem Jihlava ještě nasadila všechny síly do útoku, odvolala Fučíka a zkusila v šesti lidech zlomit běh utkání. To se však nepovedlo, ba naopak. Kapitán Martin Němec nic správně neriskoval a pohodlně dovezl puk do branky.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Základem naší výhry bylo to, že jsme dokázali ustát hrozivý start utkání. Během první třetiny jsme byli sedmkrát vyloučení a prohráli ji na střely 2:16. Jenže my jsme drželi stav 1:1, od kterého jsme se poté odrazili dál. Hráli jsme aktivně, proměňovali šance a šli si za výhrou. Tu jsme získali zaslouženě, přestože byla Jihlava rozhodně nepříjemným soupeřem.