PLZ - PCE 4:5sn

PLZ - PCE 4:5sn - Indiáni čtyřikrát vedli, přesto berou pouze bod

Plzeň - Indiáni ze souboje posledních mistrů berou bod, přestože v utkání hned čtyřikrát vedli. Tři body si připsal Radek Duda.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

4:5sn
1:1, 2:1, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Pletka (Duda, Hanzlík), 27. Duda (Slovák, Boháč), 35. Kratěna, 54. Duda - 19. Sýkora (Kočí), 31. Sýkora, 47. Zohorna, 54. Cetkovský (Zohorna, Kočí), roz. nájezd Radil. Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:7, navíc Somík (PCE) os. 10 min. trest. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4109. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

Machovský - Hanzlík, Seman, Slovák, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Lev, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Novotný, T. Sýkora, Schleiss - Dvořák, Vlček, Hollweg.

HC Dynamo Pardubice

Růžička (na nájezdy Salfický) - Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - Sýkora, Marha, Somík - Zohorna, Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Tybor - Řezníček, Musil, Starý.

Filip Vlček 0 0 0 0 2

Vstup do utkání se podařil domácímu celku. Ti ustáli úvodní vyloučení obránce Mozíka a pak sami při hře čtyř proti čtyřem udeřili. Duda od modré čáry dobře věděl o Václavu Pletkovi, jenž měl kolem sebe více místa a neomylně zamířil na vzdálenější tyč. Hosté mohli s mistrem srovnat krok při brejku dvou na jednoho, na jeho konci však Somík mířil nepřesně. Oba týmy si vzájemně vyměnili možnost přesilové hry, ale čtveřice si počínaly suverénně a Plzeň držela náskok. Nicméně do kabin si ho nedonesla. V polovině 19. minuty Petr Sýkora našlápl na modré čáře, najel si na pravý kruh a propálil Machovského přízemní střelou. A když pak indiáni v odpovědi nastřelili jen tyč, odcházely týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Ten platil i po dvouminutovém trestu Schleisse. Paradoxně ale byli skórování blíže domácí, jenže po Pletkově nahrávce zkazil Dudovi radost efektním a hlavně efektivním semaforem Růžička. Možná i na revanš si následně pardubický gólman vybral slabší chvilku. Radek Duda plachtící střelou z uctivé vzdálenosti nachytal Růžičku v nedbalkách a znovu poslal domácí do náskoku. Ten měl ale jepičí život. Už po necelých čtyřech minutách bylo znovu srovnáno. Domácí zachybovali na útočné modré čáře a Petr Sýkora našlápl do samostatného úniku. Hráč jeho kvalit a renomé se v takových situacích nemýlí a jeho rychlá střela mezi nohy měla gólové parametry. Gólové hody na Plzeňsku však pokračovaly. Ve 35. minutě využil nesouhry explzeňského Benáka a Ďalogy na modré čáře Ondřej Kratěna, který si vyčíhl správný moment, aby změnil adresáta přihrávky prvně jmenovaného a ve vlastním oslabení poslal bekhendem puk mezi nohama Růžičky do branky.

Do třetice srovnaný stav viděla ČEZ Aréna v 47. minutě. Krátce po skončení plzeňské přesilovky schoval Tomáš Zohorna svou střelu zprava za obránce tak dobře, že Machovský neměl dostatek času k tomu, aby správně zareagoval. V 53. minutě se počtvrté dostali indiáni do náskoku a znovu u toho byl Duda. Ten prokázal, co dělá střelce střelcem. Vybruslil si s pukem zpoza branky, využil výborné předbrankové černé práce Kašpaříka, který na sebe navázal dva hráče, neunáhlil se se zakončením a potáhl si puk ještě více doleva. Odtud viděl krásné volné místo nad Růžičkovým pravým ramenem, které taky nekompromisně trefil. Jenže Pardubice rozhodně nic nezabalily a dokázaly opět srovnat. V na pohled jednoduché, nesložité akci Zohorna přihrál na pravé křídlo Jiřímu Cetkovskému, jenž vypálil pohotově i přesně.

Po bezbrankovém prodloužení, ve kterém si oba týmy gentlemansky prohodily zajímavé šance, přišel na řadu divácky kvitovaný rozstřel v samostatných nájezdech. První série patřila gólmanům - Salfický, který pro tuto disciplínu vystřídal Růžičku, vykryl pokus Dudy a Machovský oplatil porážku v přímém souboji Sýkorovi. Druhá série už branku přinesla. Neuspěl Zohorna, ale Václav Pletka po pěkné kličce zasunul mezi betony. Jenže hosté se dotáhli i popáté. Radil zavěsil pod břevno, a když Kratěna nedal, následovala další série. V té Východočeši rozhodli ve svůj prospěch. Salfický lapil pokus Vlasáka a Lukáš Radil vyzrál na Machovského i podruhé.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): ,,Nejsme spokojeni s výsledkem, ani s předvedenou hrou na domácím ledě. Nejsme schopni doma zopakovat výkony ze zápasů venku a dá se říci, že se na domácím ledě trápíme. Soupeř na naší branku vystřelí ve třetí třetině čtyři střely a dá z nich dva góly. Vedli jsme i během nájezdů, ale i o tohle vedení jsme nakonec přišli. Zisk jen jednoho bodu nás musí mrzet."

Miloš Říha ml. (HC ČSOB P. Pardubice): ,,Podařilo se nám tady odehrát velmi dobré utkání po dvě třetiny. Inkasovali jsme během nich laciné branky a také na naší straně jsme zahodili hodně šancí. Zkrátka jsme ty akce nedotáhli do konce a po dvou třetinách jsme prohrávali 2:3. Před třetí třetinou jsme si řekli, co zlepšit, ale soupeř byl lepší. Hodně nás srážela oslabení a rozbitá sestava. Jeden útočník odstoupil pro zranění a další dostal desítku. Se štěstím jsme uhráli bod po základní hrací době. Nájezdy jsou o štěstí."