VIT - PLZ 2:3sn

VIT - PLZ 2:3sn - Plzeň ukončila vítkovickou sérii výher a veze dva body

Plzeň - Šestkrát v řadě dokázaly před tímto zápasem zvítězit Vítkovice. Úřadující mistři se však rozhodli, že tuto sérii ukončí a opět po prohře v Hradci dokázali bodovat na ledě soupeře. K vítězství velkou měrou přispěl gólman Lukáš Mensator a hlavně autor vítězného nájezdu Martin Straka.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

2:3sn
1:2, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Svačina (Šedivý), 31. Kolouch (Kucsera, Němec) – 7. Indrák, 14. Pletka (Slovák, Duda), rozh. náj. Straka. Rozhodčí: Polák, Čech – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 7379. Střely na branku: 28:32. Zblokované střely: 4:9. Hity: 16:14. Vhazování: 36:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Vítkovice Ridera

Šindelář - Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Valčák, Szturc - Kucsera, Kolouch, Němec.

Mensator - Jeřábek, Moravčík, Marcel, Slovák, Boháč, Mozík - Kratěna, Lev, Straka - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Pitule - na nájezdy navíc J. Sýkora.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

Už ve druhé minutě si připsaly Vítkovice obrovskou šanci. Chybu v plzeňské rozehrávce vystihl Vladimír Svačina a uháněl na Mensatora. Ten si s jeho pokusem poradil a především díky němu se skóre tak brzy neměnilo. Další příležitost měli domácí ve vlastním oslabení, když se k dorážce dostal Vandas. I tentokrát byl Mensator na místě. Jako blesk z čistého nebe proto přišel plzeňský gól. Kapitán domácích udělal chybu v rozehrávce, kotouče se zmocnil Miroslav Indrák, který Burgera napadal a nekompromisně poslal puk za Šindeláře - 0:1. Na začátku 10. minuty se snažil dorážet Slovákovu střelu od modré čáry Pletka, vítkovický gólman byl připraven. Václav Pletka se gólu ale přece jen dočkal. Ve 14. minutě poslal v přesilové hře za Šindeláře odražený kotouč a poslal Škodovku do dvoubrankového náskoku - 0:2. Domácí na tuto branku dokázali ale rychle odpovědět. Za necelou minutu a půl poslal Šedivý do samostatného úniku přesnou přihrávkou Vladimíra Svačinu, a ten si vedl mnohem lépe než na začátku utkání - 1:2. Třetina byla zajímavá doslova do poslední vteřiny, neboť právě těsně před první sirénou měli indiáni další příležitost ke skórování, ale Šindelář svůj tým podržel.

Také ve druhé třetině měli jako první velkou šanci domácí. Tentokrát to byli Huna společně se Svačinou. Mensator ale nakonec zasahovat nemusel, pomohli mu obránci. O pár minut později úřadovali v útočném pásmu stejní hráči, ale ani tentokrát si nezvládli přesně přihrát a nemohli tak svou šanci dotáhnout do kýženého konce. Šanci jim mohla dát nabídnutá přesilovka, ale ta se domácím vůbec nepovedla. Paradoxně se dokázali prosadit krátce po jejím skončení. Petr Kolouch dorazil za Mensatora pokus svého parťáka - 2:2. Hosté hráli během druhé třetiny často v oslabení. I přesto dokázali Kratěna se Strakou ujet domácí obraně. Nakonec z jejich úniku nebylo nic, neboť jeden z beků se stihl vrátit a zastavit finální přihrávku. Domácím se nedařili přesilové hry, nemohli se dostat ke střele na Mensatora. A když to nešlo na plzeňského gólmana, zkusili to, samozřejmě nechtěně, na Šindeláře. I ten však byl proti střele svých spoluhráčům připraven. Ve druhé třetině byl tak k vidění pouze jeden gól, kterým domácí srovnali skóre.

Vítkovice začínaly třetinu v početní výhodě, jak se však stalo jejich zvykem, nedokázali ji domácí hráči využít. Až když se hrálo v plném počtu na obou stranách, dostal se Huna ke střele, Mensator ji však ukrotil svými betony. Před polovinou třetí třetiny hrálo pro změnu v početní výhodě Plzeň. K puku se dostal Vlasák, krásně si ho zpracoval, Šindeláře však prostřelit nedokázal. Když oba týmy zase hrály v pěti, mohl vítkovický obrat dokonat Szturc. Svou střelu poslal ale jen do břevna. V další přesilové hře pálil Mozík, ale ani tentokrát se puk za Šindelářova záda nedostal. V posledních minutách třetí třetiny Plzeň domácí tlačila, držela je téměř výhradně v jejich pásmu. Ale nebylo jí to nic platné. Utkání dospělo až do prodloužení.

Ihned po buly projel Jeřábek úplně v klidu až před Šindeláře, ten jediný dokázal vzdorovat plzeňskému obránci. Jeho spoluhráči na beka zcela zapomněli. Další obrovskou šanci měla Plzeň poté, co domácí zapomněli na Vlasáka. Ten však odkrytou branku netrefil. Na druhé straně se dostával do samostatného úniku Svačina, nebyl však dost důrazný. I když brankáři se v nastaveném čase nenudili, kotouč za svá záda nepustili a o vítězi utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel plzeňský Ján Sýkora, puk mu ale utekl a nedokázal zakončit. Petr Kolouch si za domácí nevedl o moc lépe. To Martin Straka si položil Šindeláře a zasunul puk do branky. Romana Szturce vychytal Mensator. Kratěna neuspěl, stejně jako Šedivý, Plzeň tak veze z Vítkovic vítězství po samostatných nájezdech, které svému týmu vystřelil Martin Straka – 2:3.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): "Plzeň má nesmírně konsolidované a kvalitní mužstvo, což prokázala i dnešním výkonem. Hráli jsme opravdu se silným soupeřem, navíc jsme museli dotahovat dvougólovou ztrátu, o to byl ten zápas těžší. I když jsme prohráli, jsme rádi za bod."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Za dva body z ledu Vítkovic, navíc při jejich současné formě, jsme nesmírně rádi. Úvod nám vyšel, měli jsme v první třetině výborný pohyb a vyústilo to ve dva góly. Další část nám už ale tak nevyšla a domácím se v ní podařilo srovnat. Nakonec jsme urvali i druhý bod v nájezdech a s takovým výsledkem jsme moc spokojení."