ZLN-PLZ 2:3sn

ZLN-PLZ 2:3sn - Černá série prolomena - ze Zlína se dvěma body!

Plzeňští indiáni zvládli náročné utkání ve Zlíně a dokázali zvítězit. V duelu se sice domácí ujali vedení, ale dvěma téměř slepenými góly indiáni vývoj zápasu otočili. Nicméně v poslední části berani vyrovnali a dramatické střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů. V nich kraloval Ján Sýkora, který proměnil oba své pokusy a zařídil plzeňskou výhru.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

2:3sn
0:0, 1:2, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 36. Veselý (Čajánek, Žižka), 53. Kubiš (Kotvan) – 38. Přikryl (Sýkora), 40. Johnson (Pletka), rozh. náj. Sýkora. Rozhodčí: Kubuš, Müllner – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 4537. Střely na branku: 44:16. Zblokované střely: 9:8. Hity: 9:0. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

PSG Berani Zlín

Hromada (Kašík) – Marušák, Řezníček, Kotvan, Horák, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – J. Svoboda, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Sedláček.

Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Lev, Přikryl, J. Sýkora – Hollweg, Heřman, Balej – Kubalík.

Ján Sýkora 1 1 2 1 0

Duel mezi Plzní a domácími berany ze Zlína byl pro oba celky ještě důležitější, než tomu bývá obvykle zvykem. Poslední ševci a dvanáctí indiáni nutně potřebovali vyhrát, aby nenabrali velkou ztrátu za postupovou desítkou.

První třetina patřila převážně domácím. Velkou měrou to bylo dáno i dvěma vyloučeními, která šla na vrub hostující Plzni. Už v čase 2:15 byl potrestán Kubka za hákování, nicméně horké chvilky na trestné lavici si moc neprožil. Indiáni ubránili své zlínské protivníky s velkým přehledem. Avšak po návratu hříšníka se Machovský už zapotil. Nejprve jeho pozornost prověřil Čajánek, poté si na něm dvakrát vylámal zuby Jakub Svoboda. Podruhé odešli modrobílí na trestnou lavici v patnácté minutě, konkrétně obránce Moravčík, ale ani tato přesilovka domácím vedoucí branku nepřinesla. Stejně jako akce v poslední minutě z repertoáru plzeňského Pletky.

Ve druhé třetině už Západočeši byli daleko nepříjemnějším soupeřem a snažili se alespoň vyrovnat nepoměr střel (19:7 pro domácí v první dvacetiminutovce). A Hromada v zlínské brance se musel mít na pozoru. Víc byl však stále v permanenci plzeňský Machovský, který za spolupráce se dvěma čtveřicemi hráčů před sebou ubránil třetí vyloučení Plzně po prohřešku Indráka. První gólové trefy se domácí tribuny dočkaly v čase 35:10, kdy se po nenápadné akci a ještě méně nápadné Čajánkově střele chytrou tečí prosadil domácí Ondřej Veselý – 1:0. Radost týmu PSG ale netrvala vůbec dlouho. Škodovka totiž našla odpověď, a to tedy ráznou! Ryan Hollweg si poté, co na trestné lavici přečkal další vyloučení Plzně, nabudil svůj tým úspěšným hitem proti Žižkovi. Většího prostoru na ledě využil Ján Sýkora, jenž nahrál do jízdy Romanu Přikrylovi, který srovnal stav duelu. Mládežnický reprezentant tak ve čtvrtém duelu za seniorskou Plzeň vstřelil svůj premiérový gól. 1:1 Aby se modrobílým šlo do kabin ještě lépe, Nick Johnson využil hrubky Řezníčka a zakončil svůj samostatný únik báječně – za záda Hromady - 1:2.

Třetí část otevřela šance Žižky, ale jeho střela se jen otřela o boční síťku Machovského branky. Skóre 0:5 na vyloučení v neprospěch Plzně zakulatil Dominik Simon, který byl přistižen při držení protihráče. Ve dvou dobrých příležitostech se ocitl Valenta, ale plzeňský gólman odolával. Zlín se ale svého kýženého vyrovnání dočkal – v 53. minutě se v rychlosti prohnal po pravé straně Pavel Kubiš a srovnal na 2:2. A protože do konce základní hrací doby už branka nepadla, zlínští hokejisté potřetí v řadě šli do prodloužení. A to přineslo nejednu zajímavou šanci.

V jeho úvodu velkou příležitost promarnil Jakub Svoboda, na druhé straně zase smutnil ve více než stoprocentní šanci neúspěšný Jeřábek. Poslední slovo pak měly samostatné nájezdy.

Jako první jel hostující Johnson, ale netrefil branku. O nic lépe se nevedlo na druhé straně Vlachovi. Ján Sýkora si pak ve svém nájezdu počkal na pohyb Hromady a proměnil. Stejně jako poté Köhler. Prim hráli střelci i nadále. Václav Pletka svou roli zvládl a poté Leška protáhl zlínský hokejový večer ještě o jednu sérii. Ta už však byla opravdu poslední. Köhler nedokázal na Machovského vyzrát podruhé, kdežto Ján Sýkora, jehož se domácí snažili zaskočit výměnou Hromady za Kašíka, byl nekompromisní a vystřelil Plzni cenný druhý bod.

Juraj Jurík (asistent trenéra Zlína): Já si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, až na ten výsledek. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí. Zápas jsme si prohráli v koncovce. Druhá věc je, že v přesilovkách jsme měli málo šancí, zápas jsme mohli rozhodnout v nich. Udělali jsme dvě chyby, soupeř nás potrestal a své šance proměnil. V nájezdech pak byli plzeňští hráči šikovnější, někdy je to i o štěstí. Chtěli jsme dnes vyhrát za tři body, bod je pro nás málo.

Ladislav Čihák (asistent trenéra Plzně): V první třetině byl Zlín jasně lepší, přehrával nás, byl aktivnější, měl lepší pohyb. Díky našemu gólmanovi jsme udrželi stav na 0:0. Ve druhé třetině byl náš pohyb už trošku lepší, ale moc šancí jsme si nevypracovali. Dali jsme dva góly, ale věděli jsme, že ve třetí třetině musíme přidat, jinak to bude těžké. Zlín byl dnes velmi nepříjemný, dohrával souboje, měl dobrý pohyb a my jsme strašně rádi, že si odvážíme výhru za dva body.