OLO - PLZ 3:2

OLO - PLZ 3:2 - Indiáni na Olomouc nestačili

V rámci 4. kola Tipsport extraligy zavítali indiáni na ledovou plochu Olomouce. V zápase se díky čtvrtému gólu Hossy v sezoně ujali vedení, které ovšem posléze ztratili. Přestože dokázali vyrovnat, nakonec soupeři z Hané podlehli 2:3.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

3:2
0:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (Knotek, Kafka), 52. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) – 12. Hossa, 41. Sýkora (Hossa, Jeřábek). Rozhodčí: Souček, Šír – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3683. Střely na branku: 23:25. Zblokované střely: 18:21. Hity: 13:4. Vhazování: 29:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Olomouc

Konrád (Vošvrda) – Skrbek (A), Vyrůbalík (C), Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek (A), Rašner – Kafka, Knotek, Laš – Holec, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Jergl

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec (C), Moravčík, Jeřábek (A), Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Johnson (A) – Hossa, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 58 23 3 20 86,96 2

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Mário Bližňák 0 0 0 -2 0
Ryan Hollweg 0 0 0 1 0
Marcel Hossa 1 1 2 2 0
Miroslav Indrák 0 0 0 -1 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 1 0
Nicholas Johnson 0 0 0 -2 0
Petr Kadlec 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Dominik Kubalík 0 0 0 -1 0
Branislav Kubka 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 -2 0
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
Michal Poletín 0 0 0 0 2
Miroslav Preisinger 0 0 0 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 2
David Sklenička 0 0 0 -1 2
Ján Sýkora 1 0 1 1 0

komentář

První třetinu začaly oba týmy aktivně, ani jeden však nedokázal snahu přetavit v gól. První vyloučení a výhodu početního přečíslení dostali až v jedenácté minutě Kohouti, kdy byl za podražení vyloučení plzeňský David Sklenička. Byli to však Indiáni, kteří otevřeli skóre nedělního zápasu. Jeden z olomoucký hráčů poslal puk před bránu Branislava Konráda, kde byl ovšem Marcel Hossa. Ten nabízenou šancí nepohrdl, a poslal Plzeň do vedení.

Hanáci dostali výhodu přesilové hry hned ve třinácté minutě. Nejprve byl totiž vyloučen Michal Poletín a o několik desítek vteřin poté také západočeský maskovaný muž Matěj Machovský, který se provinil zdržováním hry. Kohouti se dostali do dvojnásobného přečíslení, ani tuto příležitost ovšem nedokázali využít. V závěru úvodní dvacetiminutovky mohl vyrovnat Adam Zeman. Ten dostal přihrávku na modré, odkud se procpal až před gólmana Indiánů. Matěje Machovského ovšem nepřekonal, a do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

Ve druhé periodě byli aktivnější Západočeši. Na rozdíl dvou branek mohli v pětadvacáté minutě. Nicholasi Johnsonovi se mezi kruhy nabídl Jakub Lev. Jeho nebezpečnou střelu ale Branislav Konrád vyrazil. Plzeňští se však nevzdali a stále se tlačili dopředu. O necelé dvě minuty později měl velkou příležitost Dominik Kubalík, ani on však nedokázal olomouckého maskovaného muže překonat.

V sedmadvacáté minutě se vylučovalo poprvé i na straně domácích a na trestnou lavici byl za podražení poslán Jiří Řípa. Indiáni se na celou minutu nastěhovali do prostoru před Konrádovou bránou a nenechali ho ani na chvíli vydechnout. Sedmadvacetiletý gólman ale žádný puk za svá záda nepustil. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za stejného stavu jako na konci úvodní části, prostřelil Machovského pět vteřin před koncem druhé periody Radim Kucharczyk.

Lepší vstup do třetí třetiny si Kohouti nemohli přát. Pouhých čtrnáct sekund po vhození buly poslal Hanáky do vedení Marek Laš. Olomoucká radost ovšem netrvala dlouho, protože o dvacet vteřin později vybruslil mezi kruhy Ján Sýkora a jeho zakončení zapadlo za Konrádova záda. Stav utkání byl tak opět srovnán.

Oba celky následně předváděly bojovný hokej, z gólu se mohli radovat ale pouze Kohouti. V dvaapadesáté minutě přebral ve středním pásmu puk Tomáš Mikúš, odkud zamířil do útočné třetiny. Zde přelstil jak plzeňského obránce, obkroužil klec Západočechů a zasunul kotouč do zcela odkryté brány. Do závěrečné sirény už gól nepadl, a tak si Olomouc připsala první extraligové vítězství za tři body.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Gól na konci druhé třetiny pro nás byl nesmírně důležitý. Dá se říci, že nás nakopl. Branka do šatny zamává s oběma týmy, a nás dnes nastartovala. Důležitý byl také gól na začátku závěrečné třetiny. Soupeř sice vzápětí vyrovnal, ale i přesto jsme to ubojovali a vyhráli. Získali jsme první tři body a jsme za ně samozřejmě rádi. Kvůli gólu Tomáše Mikúše chodí lidé na hokej.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Zápas jsme si prohráli na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali gól do šatny. Soupeř se díky tomu dostal na koně. Máme problém s koncovkou. Musíme si uvědomit, že se hraje do poslední minuty a nesmíme nic podcenit. Měli bychom hrát do poslední vteřiny třetiny a také vyžívat všechny šance. Musíme zapracovat na vstupech do zápasů a být důslednější. Mikúšův gól byla hezká individuální akce.