Krásný zápas rozhodli junioři v poslední třetině!

Plzeň - Junioři po včerejším výprasku Kladna vyzráli ve vyrovnaném utkání i na rozjetou pražskou Slavii. Obrat řídil třemi body v poslední části Tomáš Vracovský.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

4:3
1:2, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 7. Vlček (Kokoška), 43. Vracovský (Starý, Švarc), 45. Vavřička (Vlček, Vracovský), 51. Vracovský (Stráský) – 8. Suda (Kašek), 15. Tejral (Furch), 50. Furch (Poruba). Rozhodčí: Souček – Štofa, Malý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Plzeň 1929

Kuchař (Štekr) – Šmíd, Kaňák, Walter "A", Pokorný, Starý – Petráš, Beneš "A", Švarc, Vlček, Vavřička, Rajal, Krliš "C", Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský.

HC Slavia Praha

Sochůrek (Dubský) – Novák, Čupa, Zderadička "A", Adam, Saňa "A", Straka – Červený, Poruba, Kašek, Nestrašil "C", Heldák, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Sládek, Furch.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Ondřej Kuchař 60 32 3 29 90,63 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Beneš 0 0 0 -3 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 2 0
Filip Kokoška 0 1 1 1 0
Václav Krliš 0 0 0 0 0
Šimon Petráš 0 0 0 -1 0
Jakub Pokorný 0 0 0 2 0
Pavel Rajal 0 0 0 -1 2
Dominik Starý 0 1 1 0 0
Jiří Stráský 0 1 1 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 2
Petr Šmíd 0 0 0 0 0
Milan Švarc 0 1 1 0 2
Jakub Vavřička 1 0 1 2 0
Lukáš Vlček 1 1 2 0 2
Tomáš Vracovský 2 1 3 3 0
Jan Walter 0 0 0 -1 0

komentář

Samotné utkání odstartovalo poměrně brzké vyloučení na straně hostí, ovšem Slavia se v oslabení nedala a soupeře prakticky k ničemu nepustila. Skóre se tak měnilo až v sedmé minutě. Sešíváným pláchl do samostatného úniku Lukáš Vlček a zakončil přesně mezi betony Sochůrka - 1:0! Pražané přispěchali s odpovědí hned za dvaatřicet vteřin. Pěknou přihrávku od mantinelu mezi kruhy vyslal Kašek a Martin Suda z první rozvlnil síť - 1:1! Domácí se snažili si své vedení vzít zpět, ovšem Švarc od modré nemířil přesně, Beneš z levé strany zase našel pouze lapačku gólmana hostí. Když pak skórem nepohnul ani pokus Kokošky z kruhu, ani Waltrova pobídka na teč, přišel trest. Z mezikruží z jízdy natáhl k pumelici Petr Tejral a dokonal obrat v utkání - 1:2! Indiáni ještě měli vyrovnání na holi v závěru třetiny. Ovšem Kokoška na brankovišti tečoval těsně mimo pravé tyčky, Vracovského dorážka se ze stejného místa mezi zařízení také netrefila. Do kabin tak o první přestávce zamířili veselejší domácí.

Prostřední část odšpuntoval svou ranou z vrcholu pravého kruhu Beneš, ale nezamířil přesně. Následně se domácím naskytla příležitost přesilové hry, paradoxně však největší šanci měli hosté. Obraně indiánů ujel Sládek, ale střelou mezi betony si na Kuchaře nepřišel. Gólman indiánů si poradil i s pokusem Sudy z levé strany, rány Nováka a Furcha naopak byly nepřesné. Na druhé straně jedovatě vypálil Beneš a pořádně vyprášil beton Sochůrka. V závěru třetiny ještě střílel do stejné části výstroje od modré Straka a když po něm po hezké kličkované zamířil příliš nad Švarc, svítilo i o druhé přestávce na kostce nad ledovou plochou stejné skóre.

Indiáni zamířili z kraje třetí části do čtyř, ovšem v oslabení udeřili. Nedůrazně bráněný Tomáš Vracovský v situaci jeden na jednoho zamířil bekhendem přesně mimo dosah Sochůrka a začínalo se opět od nuly, vlastně dvou - 2:2! Tato branka pochopitelně Západočechy nabudila a za necelé tři minuty již Slavia prohrávala. Dlouhé obléhání hostující svatyně ukončil obratem v utkání Jakub Vavřička – 3:2! Další střelecký zápis visel ve vzduchu zanedlouho poté, když gólman sešívaných jen tak tak udržel pokus Suchého přes obránce z pravého kruhu před dvěma dorážejícími nájezdníky. V polovině třetiny zápas gradoval. Slavia vyrazila do rychlého protiútoku, který přesnou a tvrdou střelou zakončil v plné jízdě z pravé strany Aleš Furch – 3:3! Jenže neuběhla ani minuta a Západočeši se opět radovali. Stráský našel na brankovišti hůl Tomáše Vracovského, který se z první nemýlil - 4:3! Hosté následně doslova pohrdli přesilovou hrou, v laufu hrající domácí bránil prakticky bezchybně. Červenobílým tak nepomohla ani závěrečná power-play, ve které se sice dostali k několika zajímavým střelám, ale Kuchař již svůj tým podržel.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): „Podle mého názoru jsme paradoxně předvedli lepší výkon než včera. Měli jsme spoustu puků v předbrankovém prostoru, které se nám ovšem oproti duelu s Kladnem tolik neodrážely, neměli jsme štěstí. Ovšem z mého pohledu byl celkový výkon lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Přijeli jsme do Plzně s respektem, protože včera domácí dali Kladnu devět gólů. Ale bohužel. Přestože jsme si to stále připomínali, nechali jsme si dát branku při vlastní přesilové hře a to zřejmě rozhodlo. Protože místo toho, abychom řadu početních výhod proměnili, tak jsme naopak inkasovali. Domácí prokázali, že umí dát gól. Nás dlouho držel brankář, ale nedokázal to celý zápas, protože hráči nehráli s takovou zodpovědností, s jakou by měli hrát na ledě soupeře, který den před tím vstřelil devět branek.“